نکات قابل توجه در مورد لاک ناخن

9299

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
نکات قابل توجه در مورد لاک ناخن

برای استفاده از لاک ناخن لازم است به چند نکته توجه کنید، نکته اول این که به سادگی می‌توانید لاک ناخن نو را از کهنه تشخیص دهید. در مورد یک لاک کهنه، وقتی آن را روی دست خود امتحان می کنید حباب‌هایی را مشاهده می کنید یا اینکه اثر فرچه لاک را به خوبی مشاهده می‌کنید.

همه خانم‌ها باید برای حفظ سلامتی و زیبایی دست‌ها و ناخن هایشان کوشا باشند. لاک ناخن بخش اساسی این تلاش را شامل می شود و مدت هاست به عنوان زیبایی بخش دست‌ها شناخته می‌شود.

تصور می‌شود که 5000 سال پیش برای اولین بار لاک ناخن در کشور چین اختراع شد. باورتان می شود که در آن سال‌ها خانم ها در حکومت اشرافی ناخن‌هایی به بلندی 25 سانتی‌متر داشتند؟ ناخن‌های بلند نشان‌دهنده طبقه اجتماعی آن‌ها بود، زیرا آن ها آن قدر ثروتمند بودند که نیازی نداشتند تا کاری انجام دهند بنابراین از دست هایشان فقط در راستای زیبایی استفاده می‌کردند. اما در واقعیت، اولین زنانی که شروع به رنگ کردن ناخن‌هایشان کردند زنان چینی نبودند بلکه مصریان بودند. بیش از 6000 سال پیش آنها از حنا برای تزئین و زیبایی ناخن‌هایشان استفاده می‌کردند. همانند چین در مصر هم دست ها و زیبایی ناخن ها نشان دهنده ثروت و موقعیت اجتماعی آن خانم محسوب می‌شد. در رم باستان خانم‌ها از مخلوط چربی و خون حیوانات برای تزئین ناخن هایشان استفاده می‌کردند.

 زمانی که شما قلم لاک را حرکت می دهید، و لاک می‌زنید مقداری از لاک به دیواره شیشه می چسبد. ممکن است مقدار کمی نیز در قسمت بیرونی در بریزد. این قطره ها خشک شده و مانند چسب عمل می‌کند.

باید چکار کنیم؟در مرحله اول، سعی کنید با یک دستمال پاک کننده لاک، اطراف شیشه را تمیز کنید؛ اگر این کار نتیجه نداشت، شیشه را در آب داغ قرار دهید و دوباره امتحان کنید.

پیشگیری از این مشکل:

زمانیکه کارتان با شیشه لاک تمام شد، با دستمال‌های لاک پاک‌کن اطراف آن را به خوبی تمیز کنید و سعی کنید شیشه را صاف بگذارید؛ اگر شیشه خم شود دیواره داخلی شیشه به لاک آغشته شده و مشکل تشدید می‌شود.

سعی کنید تا حدامکان از لاک پاک کن ناخن، بویژه آنهایی که حاوی استن هستند کمتر استفاده نمایید. لاک پاک‌کن‌ها، اغلب ناخن را خشک می‌نمایند. از این رو بسیاری از متخصصات توصیه می‌کنند که لاک پاک کننده ناخن بیش از یک بار در هفته استفاده نگردد. بعد از استفاده از پاک کننده‌های لاک ناخن دست خود را به خوبی بشویید.

متخصصین لوازم آرایش توصیه می کنند که لاک‌های خود را در جای تارک و خنک نگه دارید و حتماً دقت کنید که درب آن به خوبی بسته شود که مانع از انتقال هوا به داخل لاک و خراب شدن آن گردد. وقتی که می خواهید از لاک ناخن استفاده کنید از وسط ناخن شروع کنید فرچه لاک را به سمت بالا بکشید و سپس به سراغ کناره های ناخن بروید. صبور باشید و اجازه دهید ناخن هایتان بخوبی خشک شوند. به خشک شدن لاک ناخن خود کمک نکنید زیرا براقیت لاک را از بین خواهید برد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

مراقبت از ناخن

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

کاشت ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه