قوانین زیبایی که می توان نقض کرد

5768

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
قوانین زیبایی که می توان نقض کرد

هر کتاب و مجله زیبایی شامل قوانینی است که می‌توانید از آن پیروی کنید. اگر به یک فروشگاه بزرگ بروید دلایل زیادی مبنی بر نیاز شما به خرید کرم چشم 120 دلاری و کرم ضد پیری 160 دلاری، می‌شنوید. مادرتان احتمالاً موهایتان را برای زنی در سن و سال شما بلند می‌داند و یا دختر نوجوانتان از شما می‌خواهد موهای سفیدتان را رنگ کنید. غالبا دلایلی برای نقض قوانین زیبایی وجود دارد که در اینجا 16 مورد از آن را با هم خواهیم خواند:

مو‌های خود را بعد از سن خاصی بلند نکنید
دلیلی وجود ندارد که بعد از سن خاصی موهای خود را فقط به خاطر اینکه بعضی متخصصان مد و زیبایی گفته‌اند؛ کوتاه کنید. درست است هرچه سن بالاتر می‌رود، مو شکننده‌تر شده و مانند زمان 25 و یا 35 سالگی رشد نمی‌کند، اما برای خیلی خانم‌ها این‌ مسئله صدق نمی کند. آنها موهای بسیار خوبی در سن 70،60،50 و حتی بیشتر دارند.
اگر موهایتان حالت خوبی داشته و به صورت شما می‌آید، هر‌چه‌قدر که دوست دارید، آنها‌ را بلند کنید.

مو‌های بالای ابروهایتان را نکنید
یک تصور قدیمی در بین خانم‌ها وجود دارد که هرگز موهای بالای ابروها را تمیز نکنید. منطقی نیست؛ موهای بالای ابروهایتان را تمیز کنید. در غیر این صورت ابروهای شما تمیز و مرتب به نظر نخواهند آمد. هر متخصص ابرو زیر و بالای ابروهای شما را تمیز خواهد کرد، و شما خواهید دید که چقدر بهتر به نظر می‌آیید.

موهای خود را هرروز شستشو نکنید
احتمالاً شنیده‌اید که شستشوی روزانه برای موهایتان بد است، و اگر بتوانید هر چند روز یکبار آنها را بشویید، موهای چربتان دیگر چرب به نظر نمی‌آیند، اما درواقع اینطور نیست!
امروزه شامپوها برای مصرف روزانه فرمول‌بندی می‌شوند. چیزی که به موهای شما آسیب خواهد رساند، ابزارهایی مانند سشوار، اتوی مو، و غیره می‌باشد. موهای خود را از این ابزار دور نگه دارید، و تا حد امکان در معرض هوای معمولی آنها را خشک کنید.

اجازه ندهید ریشۀ موهایتان بیرون بزند
یکی از رایج‌ترین قوانین زیبایی این است که اجازه ندهید ریشۀ موهایتان نمایان شود. این می‌تواند یک نشانه برای حاملگی (شما نباید در سه ماه اول بارداری موهایتان را رنگ کنید) یا نشانه‌‌ی تنبلی باشد. ولی مدل مویی هست که در آن سایه‌های شیبداری از رنگ وجود دارد، که در حال حاضر بسیار مرسوم است. شایعه است که این مدل مو معروف بوده، زیرا خیلی از خانم‌ها چند ماهی را صبر می‌کنند تا موهایشان را رنگ کنند، و نتیجه را دوست دارند.

این کرم 160 دلاری چین و چروک شما را پاک خواهد کرد
کرم‌های معجزه‌آسا؛ این‌طور به نظر می‌رسد که هر کسی یک عدد از این کرم‌ها را دارد. شما به یک فروشگاه بزرگ می‌روید، و آنها تلاش می‌کنند که به شما کرم‌های دور چشم، کرم‌های ضد پیری، سرم‌ها، تونر‌ها و انواع محصولاتی که سن شما را کاهش خواهد داد، بفروشند. حقیقت این است که هیچ لوسیون و یا دارویی وجود ندارد که سن صورت شما را کاهش دهد، مگر ویتامین «آ» موجود در «رتین و رنوا». اگر شما بخواهید این چین و چروک‌ها را محو کنید، گیشۀ فروشگاه‌های بزرگ را کنار گذاشته و به متخصص پوست مراجعه کنید. لیزر، بوتاکس و کشیدگی پوست صورت در واقع تنها ترفندهای این کار و بسیار پر‌هزینه می‌باشند.

موی سفید شما را مسن‌تر نشان می‌دهد
یکی از متخصصان زیبایی (چارلا کراپ) در پرفروش‌ترین کتابش «چگونه پیر به نظر نیاییم» می‌گوید که موی سفید شما را مسن‌تر نشان می‌دهد. ممکن است شنیده باشید که این نکته برای خانم‌های کمی قدیمی است.
قانون کراپ، مبنی بر اینکه موهای سفید به صورت اتوماتیک سن شما را بالا می‌برد، یک حقیقت نیست. این تنها یک نظر است. بعضی خانم‌ها در 30 سالگی موهای سفیدشان شروع به زیاد شدن می‌کند، قطعاً این موضوع تنها برای خانم‌های مسن نیست.
بسیاری خانم‌ها تصمیم می‌گیرند که به موهای سفید خود بنا‌بر دلایلی دست نزنند: آنها موهایی با‌شکوه با رنگ سفید و خاکستری دارند، آنها نمی‌خواهند زحمت و هزینه‌ای را برای پوشاندن موهای سفیدشان صرف کنند، یا آنها می‌خواهند زندگی را همانطور که پیش می‌رود با چین و چروک، موی سفید و... بپذیرند.

تمام چیزی که شما برای سالم ماندن نیاز دارید، مصرف یک مولتی ویتامین در روز می‌باشد
گزارشات ضد‌ و ‌نقیضی در‌مورد مولتی‌ ویتامین‌ها وجود دارد. شاید روزی مقاله‌ای منتشر شود که اعلام کند مصرف ویتامین ریسک مرگ در آقایان را کاهش می‌دهد. ماه بعد ممکن است کتابی بیان کند بعضی ویتامین‌ها می‌توانند ریسک مرگ را افزایش دهند. پزشکانی هستند، که پافشاری می‌کنند ما به دلیل اینکه از مقدار زیادی ضد‌آفتاب استفاده می‌کنیم، ویتامین دی سه کافی نداریم، و پزشکانی هستند که می‌گویند دلایل کافی وجود ندارد که مکمل‌های ویتامین دی سه واقعاً برای حفاظت شما از بیماری‌ها کمک‌کننده باشند.
یک واقعیت وجود دارد که هیچ‌کس با آن مخالف نیست: اگر به‌طور صحیح و سالم غذا بخورید، به ویتامین‌ها نیاز نخواهید داشت. به این معنی که روزانه از میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین‌ها به مقدار کافی استفاده کنید؛ زیرا یک چیز مسلم است: آن قرص‌ها نمی‌توانند جایگزین مواد غذایی واقعی، در معرض نور خورشید قرار گرفتن و آنتی‌اکسیدان‌ها بشوند.

هر خانم به یک کرم دور چشم خوب نیاز دارد
شما به کرم دور چشم نیاز ندارید. فقط خانم‌ها با پوست چرب و مستعد باکتری به تونرها نیاز دارند. مهم نیست که متخصص زیبایی به شما چه گفته است. اگر شما عاشق این هستید که کرم دور چشم و تونر را روی پوست خود را احساس کنید، آن‌وقت به استفاده از آنها ادامه دهید. یک قانون زیبایی این است که زیبایی واقعی از درون می‌آید، از اینکه ما چه احساسی در‌مورد خودمان داریم. بنابراین اگر این لوسیون‌ها و داروها به شما احساس بهتری می‌دهند، در آن هنگام استفاده از آنها را متوقف نکنید.

هرچه شما جوش و چین‌ و‌ چروک بیشتری داشته باشید، به آرایش بیشتری نیاز دارید
آرایش خیلی زیاد و بیش از اندازه برای هرکسی شاید بجز بازیگران صحنه و دلقک‌ها، خوب و شایسته به نظر نمی‌آید.
کرم‌پودر‌ها و کانسیلرها فقط در چین‌و‌چروک صورت شما نشست می‌کنند، آنها را پوشش نمی‌دهند. درعوض، برای اینکه پوست خود را به رنگ مطلوب درآورید از کرم‌ پودرهای اولیه برای زیرسازی آرایش و سپس از کرم‌پودر برروی لک‌های قرمز و ناصاف پوست خود استفاده کنید. توجه روی چین‌ و‌ چروک صورت خود را با آرایش کردن چشمانتان با کمی سایه و ریمل، لب‌هایتان با ماتیک و گونه‌هایتان با رنگ صورتی، دور کنید.
جوش‌ها و کورک‌ها را با یک کانسیلر بپوشانید، که کاملاً با پوستتان یکسان شود. از انگشت خود استفاده کنید، نه از ابزاری دیگر (شما که نمی‌خواهید محصول را با باکتری‌های جوش‌هایتان آلوده کنید).

عطر را درجایی بجز مچ دست‌ها و پشت گوش‌ها اسپری نکنید
هرکس قانون‌هایی دارد که عطر را کجا اسپری کند. عطر "جومالون" اصرار دارد براینکه عطر را بین ترقوه و سینه‌های خود اسپری کنید. دیگران اصرار دارند که عطر باید بر روی نقاط نبض‌دار یعنی برروی مچ‌ دست‌ها و پشت گوش‌ها اسپری شود. شاید بعضی‌ها فکر ‌کنند که شما باید عطر را در هوا اسپری کرده و از میان آن راه بروید.
واقعاً، قانونی بجز این وجود ندارد که عطر را مستقیماً روی لباستان اسپری نکنید. روش مورد علاقۀ خود را انتخاب کرده، و آن را انجام دهید.

گران‌قیمت همیشه معنی بهترین را می‌دهد
برخی از ثروتمندان و بیشتر زنان متخصص زیبایی از مرطوب‌کننده‌ها و ریمل‌های داروخانه‌ای استفاده می‌کنند.
بنابراین، چه زمانی باید ریخت‌و‌پاش و ولخرجی کرد، و چه زمانی باید صرفه‌جویی کرد؟ اینجا یک حساب تخمینی وجود دارد که پول را برای محصولاتی که به‌سختی روی پوست می‌مانند، خرج نکنید. منظور تمیزکننده‌ها و پاک‌کننده‌های آرایشی است. محصولاتی مانند کرم‌پودر‌ها و سایه‌های چشم‌ در فروشگاه‌های بزرگ، باکیفیت‌تر از همین محصولات در داروخانه‌ها می‌باشند.‌

مانیکور همیشه باید با پدیکور مطابقت داشته باشد
دلیلی وجود ندارد که انگشتان دست و پایتان باید یکسان و نظیر هم باشند.درواقع، این روزها روند کار به این صورت است که طرح‌های رنگی کاملاً متفاوت بر روی ناخن دست‌ها و پاها به کار رود.

خانم‌ها با موهای قرمز باید از ماتیک قرمز اجتناب کنند
این یک قانون کاملا بی اساس است.

خانم‌ها با چشمان آبی نباید از آرایش چشم آبی استفاده کنند
خانم‌ها با چشمان آبی می‌توانند از آرایش چشم آبی استفاده کنند، فقط بهتر است شما از خط چشم آبی یا یک سایه‌ی چشمی استفاده کنید که بسیار آبی بوده تا بتواند توجه را از چشمان واقعی شما دور کند.

همیشه ریمل را به مژه‌های پایینی خود بزنید
بعضی افراد ریمل را به مژه‌های پایینی خود نمی‌زنند، و خوب به نظر می‌آید. این به شما بستگی دارد و یک انتخاب شخصی است.

موهای بافته برای خانم‌های بالای 30 سال مناسب نیست
ال مک پرسون اخیراً در سن 50 سالگی با موهای بافته دیده شده است. خودتان قضاوت کنید. دلیلی وجود ندارد که شما بعد از 25 سالگی از بافت برای موهایتان استفاده نکنید، اگر خودتان احساس می‌کنید که خوب است، آن را انجام دهید و به دخترتان که احتمالاً همین الان دارد به شما نگاه می‌کند، توجه نکنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

پایگاه اطلاع‌رسانی سالن زیبایی مریم رئوف افتتاح شد.

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

سالن زیبایی مریم رئوف برترین آرایشگاه زنانه ایران

چگونه با استفاده از عسل زیبایی خود را چند برابر کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه