آموزش گام به گام مانیکور

6330

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آموزش گام به گام مانیکور

مانیکور از جمله مراقبت‌های ناخن می‌باشد که علیرغم وقت اندکی که صرف آن می‌شود نتیجه فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. داشتن ناخن‌های زیبا و مرتب حق هر خانم ایرانی است. در این مطلب آموزش گام به گام مانیکور را می‌خوانید.

مراحل زیر را برای داشتن یک مانیکور فوق‌العاده دنبال کنید و به رموز بهترین مانیکور پی ببرید:

1. با پاک کردن لاک‌های قدیمی روی ناخن‌هایتان شروع کنید. شما می‌توانید برای لاک‌های روشن از پاک کننده فاقد استن و برای لاک‌های تیره تر از پاک کننده استن دار استفاده کنید. (استن ناخن‌ها را خشک می‌کند)

برای رها شدن از لاک‌های چسبیده به گوشه ناخن‌ها از گوش پاک کن آغشته به پاک کننده لاک استفاده کنید.

2. ناخن‌هایتان را از جایی که ترجیح می‌دهید، بچینید. سپس ناخن‌ها را در یک راستا چنانکه گوشه‌ها کمی گرد باشند، سوهان بزنید. این کار را با سوهان کاری توسط قسمت نازک و نرم سوهان پایان دهید. برای مطمئن شدن از اینکه ناخن‌ها بعد از سوهان قد یکسان دارند، هر ناخن را با ناخن کناریش تنظیم کنید.

3. قسمت پوست بالای ناخن را با پاک کننده مخصوص پاک کنید. برای این کار می‌توانید از کرم‌های مخصوص استفاده کنید. اگر پاک کننده مخصوص ندارید و این قسمت ناخن اذیتتان نمی‌کند، شما می‌توانید این مرحله را رد کرده و انجام ندهید.

4. بسیار مهم است که شما ناخن‌ها را قبل از بلند کردن و عقب زدن قسمت پوست بالای آن در آب فرو برده و بخیسانید. برای تهیه محلولی که ناخن‌ها را در آن خیس کنید از افزودن چند قطره جوجوبا یا روغن بادام (اندکی از هر روغنی) در یک کاسه آب ولرم استفاده کنید، به مدت 5 دقیقه دست‌هایتان را در آن فرو ببرید و نگه دارید.

5. حالا برای قسمت پوست بالای ناخن یک تکه پنبه مرطوب شده با آب را در انتهای یک خلال دندان پیچانده و به آرامی پوست را به عقب برگردانید. به افراد غیر متخصص توصیه نمی‌شود که این پوست‌ها را بچینند. چون ممکن است پوستشان را ببرند. برای تمیز کردن زیر ناخن‌ها از خلال دندان استفاده کنید.

6. یک تکه پنبه را در پاک کننده لاک ناخن خیسانده وبه وسیله آن ناخن‌ها را تمیز کنید. این کار ناخن‌های شما را برای لاک زدن آماده می‌کند. شما به یک سطح تمیز برای لاک زدن نیاز دارید.

7. با انگشت کوچک شروع کنید، لاک رنگ ناخن را نازک بر روی انگشتان بزنید، این لاک، ناخن‌های شما را از عوارض لاک محافظت می‌کند.

8. اکنون قسمت سرگرم‌کننده یا همان لاک زدن! در زمان رنگ کردن ناخن‌ها، لایه نازک‌تر بهتر است. یک طرف فرچه لاک را به دهانه شیشه لاک مالیده، سپس از قسمت دیگر آن برای رنگ آمیزی ناخن‌ها استفاده کنید. برای نتیجه بهتر این کار را با سه حرکت انجام دهید: از بالا به سمت مرکز، از بالا به یک سمت و در آخر از بالا به سمت دیگر.

9. دو دقیقه صبر کنید، بعد لاک زدن را برای بار دوم انجام دهید. به وسیلۀ لاک زدن از لبه‌های ناخن و پوشاندن لاک در زیر ناخن‌ها از تراشه‌های ایجاد شده بر روی ناخن‌ها جلوگیری کنید.

10. لاک‌های دورو بر ناخن‌ها را با خلال دندانی که انتهایش پنبه‌ای است یا گوش پاک کن آغشته به پاک کننده لاک، تمیز کنید.

11. کار را با لاک بی‌رنگ تمام کرده و حداقل 20 دقیقه زمان برای خشک شدن کامل ناخن‌ها بگذارید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

به ناخن‌هایتان بیشتر اهمیت دهید!

چگونه علائم افزایش سن را به وسیله‌‌ی آرایش پنهان کنیم؟

دکلره و رنگ بدون هیچ آسیبی به موها

اعطای تقدیرنامه برند به سالن زیبایی مریم رئوف

مانیکور

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه