روش تشخیص رنگ پوست

5266

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
روش تشخیص رنگ پوست

تشخیص رنگ پوست می تواند کمک شایانی به انتخاب کرم پودر مناسب برای آرایش صورت بکند و به این ترتیب آرایشی هماهنگ با پوست و مو را خواهیم داشت که بسیار به چهره می‌آید و زیبایی فرد را دو چندان می‌کند. تشخیص رنگ پوست کار دشواری نیست به این توصیه‌های عمل کنید تا بهترین آرایش را داشته باشید.

یـک روش سـاده شـنــاسایی این است که ببینید زمـانی که پوستتان در معرض آفتاب قرار می‌گیرد می‌سوزد و یا برنز می‌شود:

۱- اگر پوست شما به راحتی برنزه می‌شود میزان ملانین طبیعی پوست شما (رنگ دانه‌ای که به طور طبیعی موجب رنگ دادن به پوست می‌شود) در سطح بالاتری قرار دارد و به احتمال زیاد زمینه رنگ پوست شما زرد مایل به زیتونی است.

۲- کسانی که پوستشان به سرعت نمی‌سوزد و یا در مقایسه با سایرین کمتر می‌سوزد، ملانین کمتری دارند، که موجب می‌شود ته رنگ پوستشان به بنفش، آبی – قرمز، و گلی متمایل شود. به علاوه علائم بارز دیگری نیز وجود دارد: پوست‌های گلی، نشانه‌های مشهود قرمز دارند و یا اینکه قرمزی بر روی آنها به سرعت نمایان شده و خود را نشان می‌دهد.

۳- اگر پوست شما زرد باشد (معمولا به عنوان زرد – خاکستری شناخته می شود) آنوقت متوجه می‌شوید که کرم پودر‌ها و پن کک‌هایی که در آنها رنگ زرد به کار رفته، چهره شما را زیبا نمی کنند و معمولا چهره بیمارگونه به شما می‌دهند.

۴- پوست‌های زیتونی نیز معمولا تا حدودی، انشعابی از خاکستری و رنگ فیلی را نمایان می‌کنند. ترکیب این رنگ از تون زردی که در پایه هر پوستی قرار دارد و کمی سبزی که تنها مختص این گروه می‌باشد، تشکیل شده است.

۵- پوست بیرنگ نیز به پوستی اطلاق می‌شود که هیچ تونی از زیتونی، زرد، و یا قرمز در آنها دیده نشود. این دسته‌بندی برای تمام خانم‌ها، حتی سیاه پوستان نیز کاربرد دارد؛ رنگ پوست زیرین (یا همان رنگ پایه) شما همیشه با یکی از موارد ذکر شده ارتباط دارد.

شاید همیشه به شما گفته شده باشد که باید در آرایش از اصل ”فصلی” بودن، پیروی کنید و با تغییر فصل، رنگ لباس‌ها و آرایش خود را تغییر دهید، مثلاً آرایش خنک (رنگ آبی و تون‌های صورتی) و یا گرم (زرد، خاکستری/ زیتونی). متاسفانه این شایعه همه گیر در مورد رنگ پوست، ممکن است شما را زمان انتخاب سایه ها و میک آپ با مشکل مواجه کرده و گمراهتان کند. تعیین رنگ پوست، معمولاً زمان انتخاب کرم پودر و پن کک مورد توجه قرار می‌گیرد.

زمانی که رنگ‌های مختلف کرم پودر را تست می‌کنید، به طور قطع باید رنگ کلی و دقیق پوست خود را پیدا کرده تا با توجه به آن بتوانید رنگ مناسبی پیدا کنید.
نباید رنگ سطح پوست خود را مبنا قرار دهید. هدف شما از استفاده کرم پودر این است که تمام دورنگی‌های سطحی پوست خود را از بین برده و تمام رنگ را یکنواخت کرده و آنها را به نوعی بی‌رنگ کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

از موهای رنگ شده‌ی خود بسیار مراقبت کنید.

آیا یوگا برای پوست مفید است؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه