جوش سر سیاه چیست؟

4336

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
جوش سر سیاه چیست؟
هر روز صبح جلوی آینه وقتی به خود زل می‌زنیم به حالت ابروهایمان، لبهایمان، چروک‌های صورتمان نگاه می‌کنیم متوجه لک‌های سیاهی می‌شویم، جوش‌های سرسیاهی که انگار هیچوقت قرار نیست از بین بروند!

از بین بردن این جوش‌ها کار ساده‌ای خواهد بود اگر در ابتدا بدانیم که این جوش‌های سرسیاه چیستند. این لکه‌ها چرک‌هایی هستند که در یک منفذ پوستی گیر افتاده‌اند! اکثر ما دارای پوستی چرب هستیم و این خود باعث ایجاد این جوش‌هاست. چربی پوست، چرک‌ها را داخل یک منفذ پوستی نگه می‌دارد و به مرور زمان این کثیفی‌ها سفت می‌شوند و مثل یک لکه سیاه به نظر می‌آیند که به پوست شما اجازه نمی‌دهد به راحتی تنفس کند.


چگونه از شر این جوش‌ها خلاص شویم؟
ساده‌ترین راه به نظر فشار دادن آنهاست. به ظاهر این راه‌حلی است که همه می‌توانند حدس بزنند اما روش انجام این کار چیزیست که بر نتیجه‌ی نهایی تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.
در مرحله اول صورت خود را خوب بشویید و لایه برداری کنید و مطمئن شوید تمام سلول‌های مرده را از صورتتان پاک کرده‌اید. این خود باعث می‌شود جوش‌های سر سیاه بهتر دیده شوند.
حوله‌ای را گرم کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید. سپس به کمک یک دستمال به دو طرف جوش فشار بیاورید. ابتدا یک فشار به سمت پایین و سپس فشاری دیگر به سمت بالا. اگر نتیجه نگرفتید فشردن را متوقف کنید و دوباره حوله گرم را روی صورتتان بازگردانید و مراحل بالا را تکرار کنید.

راه جلوگیری:
البته جلوگیری بهتر از درمان است! اگر نمی‌خواهید دیگر چشمتان به این جوش‌ها بخورد باید از استفاده از هر کرمی که سنگین و چرب است جلوگیری کنید. صورتتان را بعد از هربار آرایش با آب و صابون مخصوص و یا با شیرپاک‌کن تمیز نمایید. از کرم لایه‌بردار استفاده کنید زیرا چربی باقیمانده از محیط و پوستتان را کاملاً پاک می‌کند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه