چطور قرمزی چشم‌ها را بعد از آرایش رفع کنیم؟

3171

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چطور قرمزی چشم‌ها را بعد از آرایش رفع کنیم؟

قرمز شدن چشم‌ها بعد از آرایش برای هر کس دلیل خاص خود را دارد به عنوان مثال برای عده‌ای زدن ریمل باعث قرمز شدن و اشک آمدن از چشم‌هایشان می‌شود و در بعضی دیگر کشیدن خطی داخل چشم یا زدن سرمه باعث این امر می‌گردد.

حال برای رفع این مشکل به افرادی که با زدن ریمل چشم‌هایشان قرمز می‌شود توصیه می‌کنیم از ریمل‌هایی که خرده مژه دارند استفاده نکنند زیرا در اکثر مواقع، این به اصطلاح خرده مژه‌هایی که برای پر نشان دادن مژه‌ها در ریمل‌هاست زیر پلک می‌چسبند و باعث قرمزی و التهاب چشم‌ها می‌شوند به خصوص اگر ریمل مرغوبی هم نباشد. بنابراین توصیه‌ی اول، استفاده از ریمل‌های بدون خرده مژه برای افرادی است که پس از زدن ریمل دچار این مشکل می‌شوند.

خانم‌هایی که دوست دارند از خط چشمی به هر رنگ، سفید، سیاه و یا رنگ‌های روشن دیگر داخل چشمشان بکشند بهتر است از مدادهای روغنی نرم و چرب استفاده کنند تا به راحتی با یکبار کشیدن آنها پلک داخل چشمشان رنگی شود و مجبور نباشند چندین و چند بار به خاطر خشک و خشن بودن مداد این کار را تکرار کنند تا به چشمشان آسیب برسانند. در صورتی که با مدادهای نرم نیز این مشکل باز هم برایشان پیش آمد بهتر است با یک دست پلک را پایین کشیده و خطی آرام بکشند تا از تماس مداد با داخل چشم جلوگیری کنند.

خانم‌هایی که عادت به سرمه زدن داخل چشم دارند بهتر است که بدانند اگر جنس سرمه‌ی شما خوب نباشد باعث التهاب و قرمزی چشم‌ها خواهد شد و جدای از آن به مرور و در مدت زمان طولانی آسیب‌های جدی‌تری به آن‌ها خواهد رساند. بنابر این توصیه می‌شود موقع خرید از کیفیت مرغوب آن مطمئن شوید و ترجیحا از سرمه سنگ‌های دودی رنگ استفاده کنید.

در نهایت ممکن است این اتفاق همیشگی نباشد چرا که هر کس خود می‌داند که چشم‌هایش به چه لوازم آرایشی از قبیل ریمل یا مداد و خط چشم حساس بوده و تجربه‌ی خودش در این زمینه باعث می‌شود که از آن لوازم آرایش خاص استفاده نکند اما نکته‌ی قابل توجه این است که برای اکثر خانم‌هایی که می‌خواهند بعد از آرایش چشم و ترجیحاً هنگامی که داخل چشم‌ها خط چشم نمی‌کشند، آرایشی تمیز با چشمانی شفاف داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم که بعد از اتمام آرایش از قطره‌های استریل چشمی بی‌ضرر که مخصوص التهاب و یا قرمزی چشم‌هاست داخل هر چشم یک قطره ریخته تا پرز یا جسم ریز خارجی که هنگام آرایش در چشم رفته را شستشو داده و قرمزی آن را پس از آرایش رفع کند.

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

مزایای استفاده از آلوورا

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه