لوازم آرایشی خود را به اشتراک نگذارید

2493

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
لوازم آرایشی خود را به اشتراک نگذارید

شاید شما هم دیده باشید که در آرایشگاه‌های بانوان از یک یا چند لوازم آرایش برای تمام مشتریان استفاده می‌شود. مثلاً از یک خط چشم و ریمل برای آرایش چشمان یک نفر استفاده و اندکی بعد از همان لوازم آرایشی روی چشمان فرد دیگری استفاده می‌شود. این کار خطر ابتلا به گل‌مژه را افزایش می‌دهد.

گل‌مژه عبارت است از التهاب غدد چربی (سباسه) در لبه پلک‌ها و ریشه مژه‌ها که به صورت آبسه کوچک ظاهر می‌شود. قرمزی، تورم و درد پلک، باز نشدن کامل پلک و یک برجستگی جوش مانند روی پلک از نشانه‌های ابتلا به گل‌مژه است.
برای اینکه بتوانید از ابتلا به گل‌مژه پیشگیری کنید؛ هیچ‌گاه از لوازم آرایشی فرد دیگری استفاده نکنید. فرقی نمی‌کند؛ حتماً لازم نیست این وسایل، لوازم آرایشی مشترک در آرایشگاه‌ها باشند بلکه باید تلاش کنید حتی از استفاده از لوازم‌ آرایشی دوست‌تان نیز خودداری کنید.
مطلب دوم این است که حتما پیش از رفتن به رختخواب آرایش چشمان‌تان را پاک کنید. لوازم آرایشی روی مژه‌ها و اطراف چشم‌ محل مناسبی برای رشد میکروب‌ها هستند و در صورتی که این کانون‌های میکروبی‌ را از اطراف چشمان‌تان پاک نکنید، می‌توانند موجب ایجاد گل‌مژه و التهاب چشم شما شوند. اگر گل‌مژه زدید، شامپو بچه ملایم را با آب گرم رقیق کنید و به‌وسیله یک گوش‌پاک‌کن ریشه مژه‌ها و پلک را هفته‌ای چند بار تمیز کنید تا میکروب‌ها، چربی‌، سلول‌های مرده اضافی پاک و زدوده شوند. شما می‌توانید به راحتی در برابر خواسته دیگران برای استفاده از لوازم شخصی خود، جواب منفی دهید و سلامت پوست و موی خود و دیگران را به خطر نیندازید.

 

منبع از مجله اینترنتی زندگی

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه