آموزش ماکیاژ

4930

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آموزش ماکیاژ

کلمه‌ی ماکیاژ (از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است) به معنای زیبا سازی، مناسب‌سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است.

این روش برای مخفی کردن لکه‌های رنگی، کک و مک، ناهمواری‌های پوست و محل زخم‌ها بکار می‌رود. به‌وسیله گریم می‌توان فرم صورت، بینی، چشم‌ها و … را دگرگون نمود. ماکیاژ (گریم) صحیح، صورت را با طراوت و سالم‌تر جلوه می‌دهد. اساس آرایش، رعایت حدود طبیعی اندام‌های چهره است.
در آرایش باید حدود طبیعی و لازم را دقیقا احساس و رعایت کرد. آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک‌گونه می‌سازد و باعث جلب توجه بی‌مورد خواهد شد که گاه زننده و نشانه کج‌سلیقگی نیز خواهد بود.
هنر ماکیاژ براساس استفاده از کنتراست رنگها ولی مطابق هم، بنیاد نهاده شده است. تمام وسایل دکوری از جمله پودرها، ماتیک، رنگ، مژه، پلکها، مدادهای مخصوص و کرم‌های گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم، مو، پوست، فرم صورت، سالیان عمر، اخلاق، لباس شخص، تابش نور و … همخوان و هماهنگ باشد. گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است. باید همیشه مختصر، ظریف، (ضد چشمگیر) باشد.

● روش ماکیاژ کردن چهره:
۱) برروی پوست تمیز، کرم اساسی زیر پودر بکشید. در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک، کرم چرب و برای پوست چرب، کرم نیمه چرب استفاده کنید.
۲) کرم رنگی می‌تواند مقداری تیره‌تر یا روشن‌تر از پوست باشد.
۳) رنگ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید. برای پوست‌های خشک، رنگ به شکل کرم و برای پوست‌های چرب از رنگهای خشک، به شکل پودر استفاده کنید.
۴) رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد.
۵) اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد، رنگ کنید. و به این وسیله به لبها فرم دلخواه بدهید. بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید.
۶) ابرو را با برس مخصوص، شانه کنید. بعد مداد با خطوط کوتاه موی مانند، به ابرو فرم بدهید.
۷) پلک‌ها را سایه بزنید.
۸) با قلم مو یا مداد چشم‌ها را سایه و خط بیندازید.
۹) مژه‌ها را با مرکب مژه، رنگ کنید.
۱۰) تمام صورت را پودر بزنید.

● ماکیاژ چشم‌ها
▪ قبل از آرایش چشم‌ها، برای داشتن نگاهی درخشان و جذاب، بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد.
▪ همه‌ی چشم‌ها به یک طریق آرایش نمی‌شوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد.
▪ با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنید.
▪ به طور کلی پلک متحرک باید کمتر دیده شود و استفاده از رنگهای روشن‌تر به منظور وسعت دادن به نگاهتان دارای اهمیت خاصی است.
▪ به یاد داشته باشید که در مرحله آخر با یک قلم مو خط بین دو سایه تیره و روشن را محو کنید.

● آرایش ابروها
اولین گام برای آرایش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را برای چشم بازی می‌کنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا می‌کند. ابروان کمک می‌کنند که چشم‌ها و صورت، قشنگی واقعی خودشان را بیشتر نشان دهند، البته در صورتی که مرتب و فرم گرفته باشند.
باید بیشتر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگه‌داریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو، بعضی با تغییر دادن فرم، کامل می‌شوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتماً لازم است چند نکته رعایت شود.
باید توجه داشته باشیم که چگونه فرم ابروان را پیدا کنیم. مداد را در امتداد بینی تا گوش‌ها داخل چشم می‌گذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص می‌شود. موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی می‌گذاریم به طوریکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار می‌دهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص می‌کنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور می‌کند، قرار می‌دهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم.
ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت می‌افزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم می‌توانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند، به صورت حالتی می‌دهند که بیننده را بیشتر متوجه ابروها می‌کند تا سایر اعضای صورت.
▪ ابروهایی که فاصله بین آنها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد، نگاهی خالی و بی‌تفاوت به چشم می‌دهد.
▪ ابروهای پهن و نزدیک به هم، چهره را اخم آلود و ترشرو نشان می‌دهد.
▪ فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی برابر است با پهنای یک چشم.
در چشم‌های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه‌گیری کمی در گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.
برای چشم‌های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض می‌کنیم و مداد را جهت اندازه گیری کمی داخل‌تر قرار می‌دهیم، البته در گوشه خارجی چشم.
در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد می‌کنند که حتما باید آنها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است که در این نوع ابروها حتی مژه ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آنها را می‌توانیم به وسیله فرمژه تاب بدهیم.

● برداشتن ابروها با موچین:
هنگام برداشتن ابروها به وسیله موچین بهتر است که:
۱) ابروها را به وسیله کمی روغن با شیرپاک‌کن نرم کنیم.
۲) پوست را محکم بگیریم.
۳) موها را یکی یکی در مسیر رشد مو در بیاوریم.
۴) بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روی آن گذاشته و کمی ضدعفونی کننده برای جلوگیری از تورم روی آنها بمالیم.
برای فرم دادن به ابرو می‌توانیم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنیم. قبل از استفاده از مداد ابرو باید حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهای آرایش بتراشیم.
مدادهای آرایشی ابرو معمولا به رنگهای قهوه‌ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند.
بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده یک درجه روشن‌تر از ابروی اصلی انتخاب شود. برای ابروهای بسیار روشن (بلوند) رنگ مداد کمی تیره‌تر توصیه می‌شود.
قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفین، در مسیر رشد موها برس کنیم و سپس با مداد نوک‌تیز خط نازک می‌کشیم و آرام آرام خط را پهن‌تر کرده و فرم می‌دهیم.
می‌توانیم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجی ادامه داده و سپس با یک برس تمیز پودرهای اضافی را تمیز نموده و حالت طبیعی به ابروها دهیم.

 

منبع از مجله اینترنتی زندگی

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه