چگونه موهای خودتان را رنگ کنید

7897

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه موهای خودتان را رنگ کنید

همیشه به‌ یاد داشته باشید برای داشتن رنگ مویی زیبا و دلخواه باید از متخصصان زیبایی و آرایشگاه‌ها کمک بگیرید. متخصصان زیبایی آرایشگاه بانوی الوند در این امر شما را مشاوره و راهنمایی خواهند کرد تا رنگ مویی دقیقاً مطابق آنچه که موردنظر و مناسب شماست داشته باشید. اما با همه‌ی اینها اگر قصد دارید موهایتان را چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر کنید، می‌توانید با رعایت نکات زیر این کار را خودتان به راحتی انجام دهید.

10 نکته برای رنگ ‌کردن مو در خانه

چه زمانی می‌توانید در خانه موی خود را رنگ کنید، و چه زمانی برای این کار باید به آرایشگاه بروید؟
رنگ کردن مو در خانه برای افرادی که موهای بلوند یا های‌لایت دارند مناسب نیست. علاوه‌ بر‌‌این روشنتر کردن موها خیلی سخت‌تر از پوشاندن موهای سفید یا استفاده از رنگ قهوه‌ای می‌باشد.

قانون «دو سایه» را دنبال کنید
رنگ کردن مو در خانه برای افرادی است که می‌خواهند به سادگی موهایشان را چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر کنند، و یا موهای سفیدشان را بپوشانند. هر موردی پیچیده‌تر از آن باید توسط یک شخص حرفه‌ای انجام پذیرد. اگر یک رنگ موی پایه جدید و سایه‌روشن می‌خواهید، اگر شما موهای فر، وز و یا صاف کرده دارید، یا اگر موهای شما آسیب دیده است، نزد آرایشگر حرفه‌ای بروید.

شما همیشه نمی‌توانید به عکس روی جعبۀ رنگ مو اعتماد کنید
عکس‌های روی جعبه‌های رنگ مو می‌توانند فریبنده باشند. واکنش مو به رنگ با توجه به بافت، سلامت و رنگ طبیعی مو متفاوت است، بنابراین رنگ موی شما ممکن است در نهایت همانند رنگ‌ موی شخص روی جعبه نشود. به جای آن روی توضیحات رنگ مو تمرکز کنید. بیشتر جعبه‌ها رنگ (بلوند، قهوه‌ای، مشکی و قرمز) و درجۀ آنها (روشن، متوسط و تیره) را نشان می‌دهند. همچنین ممکن است در آن اشاره‌ای به توناژ (طلایی یا دودی) بشود. این بهترین راهنما است برای‌ اینکه در نهایت رنگ موی شما چه رنگی شود.

رنگ‌ها را به صورت مجازی امتحان کنید
بیشتر برندها این روز‌ها راهنماهای آن‌لاین ارائه می‌دهند. بعضی رنگ مو‌ها یک ابزار آن‌لاین برای استفادۀ آسان دارند، و بعضی دیگر این ویژگی را دارند که به شما اجازه می‌دهند، انواع رنگ موهای متفاوت را خودتان بر روی موهایتان بگذارید.

همیشه ابتدا رنگ را روی چند رشته از موهایتان آزمایش کنید
خیلی از خانم‌ها این مرحله را از قلم می‌اندازند، و در‌نهایت رنگ موی آنها رنگی می‌شود که دوست ندارند. هنگامی که مو، رنگ شود، تغییر آن دشوارتر می‌شود.

رنگ موی شما از رنگ مورد انتظار تیره‌تر در می‌آید
جای امیدواری است که از تیوب رنگ دیگری استفاده کنید، اگر در نهایت رنگ اولیۀ شما تیره‌تر از رنگ مورد انتظار شود. چه باید کرد: یک تیوب از همان رنگ را با شامپو به یک نسبت مخلوط کنید. موها را با این مخلوط و کف شستشو دهید، و بگذارید 5 دقیقه روی موهایتان باقی بماند. آبکشی کرده، و در نهایت موهایتان روشن‌تر می‌شود.

چگونه ریشۀ موهایتان را رنگ بزنید، طوریکه کل موهایتان را رنگ نکنید
وقتی مو رشد می‌کند، و ریشۀ موها در می‌آیند، ممکن است شما دریابید که لازم است فقط ریشۀ موهایتان را رنگ کنید. ولی چطور باید این کار را انجام دهید که نیازی به رنگ کردن کل موهایتان نباشد؟ برای محافظت کردن موها از رنگ کردن، قبل از اینکه ریشۀ موهایتان را رنگ کنید، پایین موهایتان را با نرم‌کننده آغشته کرده، چند دقیقه قبل از آبکشی موها، رنگ را به انتهای موهایتان که آغشته به نرم‌کننده شده، برسانید. این کار فقط رنگ موهایتان را بدون اینکه به انتهای موهایتان صدمه بزند، قشنگ می‌کند.

اهمیت کارهای مقدماتی که باید قبل از رنگ کردن مو انجام شوند
چون مواد تشکیل‌دهندۀ رنگ مو بسیار غلیظ است، ایدۀ خوب این است که قبل از رنگ کردن موهایتان، موهای خشک خود را با نرم‌کننده شسته و نرم کنید. زمانیکه موها رنگ می‌شود، شما هر هفته نیاز خواهید داشت که موهایتان را نرم و لطیف نگاه دارید.
برای اینکه رنگ مو روی پیشانی شما نماند، قبل از رنگ کردن موهایتان اطراف خط موی خود را با وازلین آغشته کنید. بعد از رنگ کردن موها، یک مقدار کمی از پاک‌کنندۀ کرم را روی قسمت آغشته به وازلین بمالید، و با پنبه یا لیف حمام آن قسمت را پاک کنید.
همچنین به خاطر داشته باشید که همیشه در زمان رنگ کردن موها، از دستکش برای دست‌هایتان و حولۀ رنگ تیره بر روی شانه‌هایتان استفاده کنید. حوله‌های رنگ روشن، لک‌ها را نشان خواهند داد.

چه زمانی موهایتان را قبل و بعد از رنگ کردن بشویید
بیشتر متخصصان پیشنهاد می‌دهند که موهایتان را یک روز قبل از اینکه بخواهید رنگشان کنید، بشویید، نه همان روز رنگ کردن. چربی‌های طبیعی موجود در پوست سر شما، آن را از رنگ مو حفاظت می‌کنند. بعد از رنگ کردن مو، بهتر است که حداقل یک روز کامل برای شستن موهایتان صبر کنید، تا رنگدانه‌های زمان رنگ کردن، کاملاً روی موهایتان مستقر شوند.

چگونه از رنگ زیبای موهایتان نگهداری کنید
توصیه می‌شود که از شامپو و نرم‌کنندۀ محافظ رنگ مو یا حداقل از شامپو و نرم‌کنندۀ مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. انواع این نرم‌کننده‌ها و شامپوها با مارک اورئال را می‌توانید از موسسه زیبایی بانوی الوند تهیه و با اطمینان از معتبر بودن آنها استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه