در همه‌ی روز بوی خوبی بدهیم

3679

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
در همه‌ی روز بوی خوبی بدهیم

همه ما چنین لحظاتی را تجربه کرده‌ایم که نگران بویی که می‌دهیم باشیم. اما همیشه آسان نیست که وقتی در یک جمع هستیم، وضعیت بهداشتی خود را چک کنیم. استفاده از این مقاله، در طولانی مدت کمک‌تان می‌کند که بدون اینکه بخواهید بوی بد را با چیزهایی مثل دئودورانت از بین ببرید، پوست‌تان بوی خوبی بدهد.

اگر مشکل عرق کردن دارید، – به ویژه در زیر بغل‌تان – روی مناطقی که عرق می‌کند، جوش شیرین بمالید. با این کار این نواحی را کم و بیش خشک نگه می‌دارید و بو‌های بد را خنثی می‌کنید. این کار، به خصوص برای شب‌هایی که بیرون می‌روید یا روزهای گرم مفید است (برای مردهایی که زیر بغل‌شان مو دارد موثر نیست).

موهای زاید بدنتان را اصلاح کنید. موهایی که در مناطقی از بدن‌تان مانند زیر بغل وجود دارد، پناهگاه باکتری‌ها و در نتیجه بوی بد است. با تراشیدن یا موم انداختن موها، این قسمت‌ها را تمیز و عاری از باکتری نگه دارید.

از یک صابون آنتی باکتریال، ژل حمام یا صابون گلیسیرینه استفاده کنید. اگر کثیفی‌های بدن‌تان را نشسته باشید، ایستادن زیر دوش کمکی نمی‌کند. سعی کنید دو بار در روز – یا اگر نیاز است، بیشتر- دوش بگیرید یا حمام کنید.

کمی قبل از اینکه بیرون بروید دوش بگیرید و کرم و این قبیل چیز‌ها را وقتی تازه از حمام بیرون آمده‌اید، استفاده کنید؛ چرا که پوست‌تان در این موقع کرم را راحت‌تر جذب می‌کند.

از کرم‌های معطر استفاده کنید، اما نه آنهایی که بیش از حد عطر دارند. کرم‌هایی برای بدن و صورت‌تان انتخاب کنید که بو ملایم و طبیعی، اما خوبی داشته باشند. اما مراقب باشید؛ استفاده از این کرم‌ها در نواحی‌ای که عرق می‌کند، می‌تواند بو بدتری ایجاد کند.

از یک شامپوی خوشبو استفاده کنید. موهای‌تان را تمیز نگه دارید و بوی خوبی بدهید.

برای زمان‌هایی که گرم‌تان می‌شود، یک نوشیدنی خنک که شیرین هم نباشد، همراه‌تان داشته باشید. از روغن اجتناب کنید. در عوض می‌توانید انتخاب‌هایی مانند گلاب داشته باشید که هم بو دوست داشتنی‌ای دارد -که غالب نیست- و هم کمک‌تان می‌کند که در هوای گرم خنک شوید.

چیزهای خوشبویی مثل کرم دست همراه‌تان داشته باشید؛ چرا که حتی چیز‌های کوچکی مثل این هم می‌تواند کمک‌تان کند که بوی خوبی بدهید.

نکات و هشدارها در مورد بوی بدن
یادتان باشد که نفس‌تان را خوشبو و تازه نگه دارید و به این منظور، برای مواقع اضطراری همراه‌تان آدامس داشته باشید.

از عطر‌های ملایم استفاده کنید. بعضی رایحه‌ها به طور طبیعی غالب هستند؛ مانند وانیل، مشک، دارچین و …. بنابراین در انتخاب بسیار مراقب باشید. این مفهوم زمانی هم که دئودورانت یا عطر را ترکیب می‌کنید به کار می‌رود. بوهای ملایم با هم جور در می‌آیند.

برای مواقع اضطراری، با خودتان دئودورانت داشته باشید.

اگر این مراحل را دنبال کنید، واقعاً لازم نیست که از دئودورانت استفاده کنید، اما اگر بخواهید می‌توانید آن را هم استفاده کنید. اما مراقب باشید که از دئودورانت‌هایی که بوی تندی دارند استفاده نکنید که دیگران اذیت نشوند.

از رایحه‌هایی استفاده کنید که بوهایشان با هم سازگار باشد. استفاده از کرم‌هایی که از یک برند باشند یا اینکه بویشان شبیه هم باشد هم ایده خوبی است.

برای پوشاندن بوی عرق‌تان، از عطر و ادکلن (و حتی دئودورانت) بیش از حد استفاده نکنید که ترکیب آنها بوی بدی ایجاد می‌کند.


منبع از: مجله اینترنتی برترین‌ها

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

مشاوره در انتخاب رنگ مو

سوال‌های متداول در رابطه با درمان ریزش مو

نکات قابل توجه در مورد لاک ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه