بایدها و نبایدهای هایلایت

3744

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
بایدها و نبایدهای هایلایت

مطمئناً همه شما زمانی به این فکر افتاده اید که موهای خود را هایلایت کنید، هایلایت می‌تواند ساختار استخوان‌بندی صورت شما را نمایان‌تر نموده و موهای شما را زیر نور آفتاب براق‌تر و زیباتر جلو دهد. برای داشتن هایلایتی زیبا، متخصص زیبایی همیشه بهترین گزینه است. با این حال آگاهی و دانش شما در هر موضوعی به شما در انجام بهتر آن کمک می‌کند. توصیه می‌شود اگر قصد هایلایت دارید در زمینه‌های زیر با متخصص زیبایی خود مشورت کنید.

1- برای صورت خود چارچوب ایجاد کنید
برای داشتن هایلایت زیبا، انتخاب محل‌های مناسب، کلید اصلی است. همواره تکه‌های پر تر و براق‌تر باید در نزدیکی استخوان‌بندی صورت قرار داشته باشد. بهتر است هایلایت‌ها در نزدیکی ریشه، تیره‌تر و پراکنده‌تر و در ساقه‌ها، روشن‌تر باشند. با این روش موهای شما در نور، روشنی و براقیت طبیعی‌تری خواهد داشت.

2- هایلایت‌ها باید حجم و عمق متفاوتی داشته باشند
هایلایت نمودن یک دستِ موها، مانند یک رنگِ یک دست غیرحرفه‌ای و یکنواخت به نظر می‌رسد. هایلایت‌ها باید در میزان روشنی و تیرگی و سایزِ تکه‌ها متنوع بوده و با رنگ زمینه موی شما همخوانی و هماهنگی داشته باشند.
حال که در خصوص رنگ زمینه‌ی مو صحبت کردیم، اطمینان حاصل نمایید که هایلایت‌ها با تُن رنگ زمینه موی شما هماهنگی داشته باشد. اگر رنگ زمینه موی شما سرد است، پس هایلایت‌های شما بهتر است مثلا شنی یا بژ باشند، و اگر رنگ زمینه، رنگی طبیعی است، هایلایت‌های شما می‌تواند هم سرد و هم گرم باشد.

3- رنگ‌های زیاد و متفاوتی در هایلایت به کار نبرید
همانطور که ابعاد و اندازه‌ی هایلایت‌ها، مهم است و باید رعایت شود، تفاوت خیلی زیاد می‌تواند غیر طبیعی به نظر برسد. «کایل وایت» می‌گوید: «هرگز بیش از سه رنگ یا سایه در موهای خود ایجاد نکنید»: رنگ زمینه، هایلایت و لولایت. در غیر اینصورت موهای شما شبیه رنگین کمان به نظر خواهد رسید.

4- هایلایت خود را مطابق فصل تنظیم نمایید
در تابستان که شما زمان بیشتری را در بیرون سپری می‌نمایید، و به دلیل اینکه زمین به خورشید نزدیک‌تر است، باید هایلایت‌های روشن‌تر و کم‌رنگ‌تری روی موها خود داشته باشید. در این حالت موهای شما تاثیر زیباتری از نور زرد خورشید خواهد داشت.
در زمستان که زمین از خورشید دورتر است و ما تابش و برافروختگی خورشید را از دست می‌دهیم، هایلایت‌ها بهتر است تیره‌تر و طلایی‌تر باشند.

5- موهای خود را بیش از حد روشن نکنید
به هیچ عنوان هایلایت‌های خود را خیلی روشن نکنید، جوری که موهایتان همرنگ پوست صورتتان باشد! این کار باعث می‌شود چهره شما بی‌حال به نظر برسد. همواره بخواهید کنتراست و مغایرتی بین رنگ پوست و موی شما وجود داشته باشد.
البته شما مغایرت زیادی بین رنگ زمینه مو و هایلایت‌ها نمی‌خواهید؛ پس به خاطر داشته باشید که هرگز هایلایتی بیش از سه درجه روشن از رنگ زمینه مو نداشته باشید و تناسب رنگ  پوست خود را نیز در نظر بگیرید.

6- از هایلایت‌های خود مراقبت کنید
هایلایت‌های زیبا و طلایی شما، یک سرمایه می‌باشند! بنابراین از آنها همانند سایر دارایی‌های با ارزش خود محافظت نمایید.
از شامپو و نرم‌کننده‌ای با رطوبت رسانی بالا، میزان سولفات پایین و محافظ رنگ مو استفاده نمایید و همچنین سعی کنید موهای خود را کمتر بشویید.
قبل از استفاده از وسایل حرارتی حالت دهنده مو، حتماً از یک محافظ حرارتی استفاده نمایید. در سالن‌های زیبایی و فروشگاه‌ها می‌توانید این محصولات را تهیه نمایید.
سعی نمایید هفته‌ای یکبار از نرم‌کننده‌ای قوی استفاده نمایید. «کایل وایت» توصیه می‌کند از روغن نارگیل استفاده نمایید. یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل را برای چند ثانیه کوتاه در ماکروویو حرارت داده و سپس موهای خود را به مدت 15 دقیقه با آن مرطوب نمایید و پس از آن موها را بشویید.
اگر برای مدت نسبتاً طولانی در معرض نور خورشید هستید، از کلاه، روسری یا یک محافظ اشعه UV استفاده نمایید. نور خورشید همانطور که ماشین‌ها یا کوسن‌ها و  اسباب موجود در ایوان منزل ما را رنگ پریده می‌کند، همان بلا را سر هایلایت‌های زیبای شما نیز می‌آورد!
آب شور و آب آغشته با کلر استخرها بری هایلایت‌های شما به شدت مضر است.
قبل از شنا، با استفاده از یک روغن محافظ، موهای خود را کاور کنید تا به عنوان یک مانع و محافظ برای موهای شما عمل نماید. در نهایت پس از اتمام شنا، موهای خود را با آب تمیز آبکشی نمایید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه