9 اشتباه رایج که مانع داشتن موهایی سالم و درخشان می‌شود

8257

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
9 اشتباه رایج که مانع داشتن موهایی سالم و درخشان می‌شود

برای داشتن موهایی سالم و براق اگر هرکدام از 9 عمل زیر را تا کنون انجام داده‌اید، متوقف کنید. این اشتباهات به موهای شما آسیب می‌رساند.

1. شامپو کردن روزانه
به گفتۀ یکی از مدیران اجرایی سبک "اگر چربی مو و روغن‌های طبیعی از پوست سر به انتهای موها برسند، موها به بهترین شکل خود به نظر می‌آیند"؛ به همین دلیل بیشترِ متخصصان پیشنهاد می‌دهند که یک‌ روز‌ در‌میان، یا حتی دو روز‌ در‌میان موها را شامپو کنید. اگر شما احساس می‌کنید که به یک خوشبوکننده نیاز دارید، آب را به ریشه‌های مویتان اسپری کنید، و با سشوار مجدداً آنها را فرم دهید.

2. همیشه موهایتان را در همان نقطه، دم اسبی می‌بندید
چون رشته‌های مو در جایی که بسته می‌شوند، شکسته می‌شوند، ایدۀ خوبی است که نقطۀ بستن موها را به ‌صورت متناوب عوض کنید. «هرروز نیم اینچ بالاتر و روز بعد پایین‌تر ببندید». استفاده از روبان‌ها و نوارهای یکپارچۀ قابل ارتجاع، آسیب‌دیدگی موها را کمتر می‌کنند.

3. شانه کردن موهای خیس از ریشه‌ها به سمت انتهای موها
شانه راحت‌تر از برس روی موهای خیس، استفاده می‌شود؛ اما کشیدن آن از پوست سر به سمت نوک موها، باعث شکستگی موها می‌شود. در‌ابتدا، قسمت‌های گره‌خورده موهایتان را با یک اسپری لخت‌کننده و بازکنندۀ گرۀ مو، صاف و هموار کنید، سپس در پایان به‌ صورت بخش ‌بخش شروع به شانه کردن آنها نمایید.

4. برای درخشش موهایتان آنها را برس کنید
تمام چیزی که شما نیاز دارید، چند تکان و ضربه به موهایتان، و پخش چربی و روغن‌های طبیعی از ریشۀ موها به انتهای آنهاست. یکی از پروفسورهای متخصص امراض پوستی می‌گوید: «هرچیزی بیش از آن، سایشِ غیرضروری است و ممکن است منجر به شکستگی موها شود».

5. سشوار کردن موهای مرطوب(که آب از آنها می‌چکد)
این عمل نه تنها فرم دادن موها را مشکل می‌کند، بلکه باعث مقدار زیادی آسیب ناشی از حرارت می‌شود. به گفتۀ یکی از متخصصان مد: «سشوار باید به مدت 20 دقیقه برای موهای نمدار مورد استفاده قرار گیرد، نه موهای خیس». قبل از استفاده از حرارت، موها را به مدت 5 دقیقه در یک حوله بپیچید، سپس اجازه دهید موهایتان به مدت 5 دقیقه درهوای آزاد قرار گیرد.

6. نادیده گرفتن پوست سر
برای رشد موهای سالم، پوست سر شما نیاز به تغذیه دارد. یکی از متخصصان مو می‌گوید: «ماساژدادن سرتان با نوک انگشتانتان، باعث تحریک جریان خون در سرتان می‌شود». برای مراقبت بیشتر، از داروهای درمانی مخصوص پوست سر، استفاده کنید.

7. استفاده از برس اشتباه
برس نادرست، نه تنها سبک و مدل موی شما را خراب می‌کند، می‌تواند گره در موهای شما ایجاد کند. به‌ طور کلی، گیسوی بلندتر، برس قطورتر می‌خواهد (موی بیشتر، برس بیشتر). برای ایجاد حجم، از یک برس گرد استفاده کنید. برای صاف‌کردن و نرم‌کردن موها، برس‌ پاروشکلِ پهن، بهترین است.

8. اجتناب از اسپری مو
یکی از دانشمندان می‌گوید: این یک سرزنش است، ولی اسپری مو حاوی پلیمر می‌باشد، که در واقع رطوبت را تحریم می‌کند و برخلاف باور عموم، این مفید نیست. او می‌گوید: "این پلیمر است، نه الکل، که در موهای شما خشک می‌شود". الکل قبل از اینکه به موهای شما اصابت کند، تبخیر می‌شود. بنابراین فقط مقداری استفاده کنید که فرم و مدل موی شما را نگه دارد.

9. ماسک مو، شورۀ سر را درمان نمی‌کند
تلاش برای درمان پوسته و شورۀ سر با فرم‌دهنده‌های مرطوب‌کننده، مانند روغن‌ها و پمادهای سر، تنها یک راه‌حل موقت می‌باشد. یکی از دکترها می‌گوید: شورۀ سر در حقیقت یک بیماری التهابی پوست سر می‌باشد، که ربطی به خشکی ندارد. علاج آن؟ یک شامپوی حاوی اسید سالیسیلیک، روی یا سلنیوم سولفید، پوسته‌ها و برفک‌ها را از بین می‌برد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

دکلره و رنگ بدون هیچ آسیبی به موها

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه