9 باور نادرست در مراقبت از مو

8135

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
9 باور نادرست در مراقبت از مو

 آیا فکر می‌کنید که برس کردن موها و زدن 100 ضربه به آن‌ها در هر شب، موجب سلامت موهایتان می‌شود؟ آیا واقعاً چیدن مکرر موها، باعث رشد سریعتر آنها می‌شود؟ بخوانید تا بدانید که حقایق ساده، پشت موهای عالی و خوب چیست.

1. چیدن مکرر موها باعث رشد سریعتر آنها می‌شود
حقیقت:
موها در هر ماه نیم اینچ رشد می‌کنند، اگر آنها را بزنید یا نزنید. مو ممکن است در تابستان کمی سریعتر رشد کند، اما این هیچ ربطی به قیچی آرایشگران ندارد. این موضوع به هورمون‌ها مربوط می‌باشد؛ که رشد را مقداری سریعتر می‌کنند. کاری که چیدن و کوتاه کردن موها انجام خواهد داد این است که: موخوره‌ها را از بین برده، و باعث می‌شود مو بهتر دیده شود.

2. استرس می‌تواند باعث ریزش موی شما شود.
حقیقت:
اگرچه موهای شما در همۀ زمان‌ها، روزانه بین 50 تا 120 رشته می‌ریزد، این ممکن است زمانیکه شما استرس دارید بیشتر شود. مثلاً وقتی شما یک تغییر عمده در زندگی خود داشته باشید، مانند: طلاق، از دست دادن کار، یا عمل جراحی، ممکن است چند رشته مو بیشتر از دست بدهید. از دیگر موارد، بارداری یا آنتی‌بیوتیک‌ها هستند. اما بعد از چند هفته، تقریباً به‌طور‌ قطع، مجدداً رشد خواهند کرد.

3. تعویض شامپوها، می‌تواند باعث شود موها سالم‌تر به نظر بیایند
حقیقت:
ممکن است اینطور به نظر برسد، ولی متخصصان آن را نقض می‌کنند. به گفتۀ یکی از متخصصان پوست سر و مو «مو نمی‌تواند تفاوت بین مارک‌ها را بیان کند». «شامپوی موردعلاقۀ شما هر زمان (هفته به هفته، ماه به ماه) که آن را به سرتان بزنید، یکسان عمل خواهد کرد». اگر شما موهای خیلی چرب دارید، یا طرفدار یک محصول فرم‌دهندۀ چسبنده ویژه، که حاوی موم است، هستید، هر دو هفته یکبار از یک شامپوی مخصوص پاک‌کنندۀ چربی‌ها و محصولات فرم‌دهنده‌ای که روی موها مانده و ته‌نشین می‌شود و آنها را چرب و سنگین می‌کند، استفاده کنید که پسماندها را بشوید.

4. اگر شما یک موی سفید را بکنید، دو یا سه موی سفید در همان محل در می‌آید
حقیقت:
این درست نیست، اما کندن رشته‌های سفید یک عادت بد است. شما می‌توانید به ریشه‌ها آسیب برسانید، باعث عفونت شوید یا یک جای زخم باقی بگذارید.

5. برای به دست آوردن و رسیدن به موهای واقعاً تمیز، شما باید «کف‌مالی کنید، آب‌کشی کرده و تکرار کنید»
حقیقت:
یک شستن دقیق و کامل، فوت‌ و‌ فنِ انجام کار خواهد بود.

6. شستشو با آب سرد بعد از شامپو کردن، به شما موهایی درخشان‌تر و براق‌تر می‌دهد
حقیقت:
این عمل ممکن است شما را از خواب بیدار کند، اما ریختن آب سرد بر روی موها هیچ تأثیری در درخشانی و براقی گیسوان شما ندارد.

7. رنگ کردن موهای شما باعث آسیب‌دیدگی می‌شود
حقیقت:
محصولات امروزه –هم در خانه و هم در سالن‌های آرایشگاهی– به اندازۀ کافی ملایم هستند که موها را ضعیف نکنند. در واقع، برخی حاوی نرم کننده‌های بسیار و اضافی هستند، که ممکن است موها را نسبت به قبل کنترل‌پذیرتر کنند؛ اگرچه لازم نیست.

8. شما می‌توانید موخوره‌ها را با محصولات مناسب ترمیم کنید
حقیقت:
هنگامی که موها شکافته می‌شوند، تنها کاری که شما بعد از آن می‌توانید انجام دهید، این است که آنها را بچینید. یکی از آرایشگران مشهور نشان می‌دهد که موخوره‌ها با استفاده از یک محصول حاوی سیلیکون یا موم، به صورت قابل‌توجهی کم می‌شوند. این موقتاً انتهای آن موها را به هم چسبانده، موها را نرم‌تر و قابل کنترل‌تر می‌کند.

9. شما باید موهایتان را آنقدر برس بزنید که روزانه 100 ضربه به آنها وارد شود.
حقیقت:
به گفتۀ کینگزلی «موها را فقط برای فرم دادن برس کنید، چون برس زدن، موها را از فولیکول‌هایش بیرون کشیده و احتمالاً رشته‌های فردی را ضعیف می‌کند».

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

روش‌های درمان ریزش مو

مراقبت از ناخن

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه