زیبایی بدون آرایش

5365

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
زیبایی بدون آرایش

همه دوست دارند زیبا و سالم باشند، اما آرایش کردن همیشه هم تنها راه حل زیبا به نظر رسیدن نیست. با رعایت چند راهکار ساده می‌توانید بدون استفاده از آرایش، زیبا و شاداب باشید.

هر روز دوش بگیرید
رعایت بهداشت شخصی اولین گام به سوی زیبایی است. پس دقت کنید روزانه زمان کوتاهی را به دوش گرفتن و پاکیزه کردن بدن و موهایتان اختصاص دهید تا برق طبیعی خود را حفظ کنند.

پوستتان را مرطوب کنید
نوع کرم و لوسیونی که استفاده می‌کنید، مهم نیست. فقط به یاد داشته باشید صبح و شب قبل از خواب، پوست دست و صورتتان را مرطوب کنید تا سلول‌های پوستتان جوان‌تر به نظر برسند و بر اثر خشکی چروکیده نشوند.

مراقبت از پوست
هرگز جوش‌های صورتتان را دستکاری نکنید. آکنه نوعی عارضه پوستی طبیعی است که به مرور زمان برطرف می‌شود، اما بر اثر دستکاری تا مدت‌ها آثار آن روی پوست‌تان خواهد ماند. برای به حداقل رساندن شرایط ایجاد آکنه، تا حد امکان رژیم غذایی سالمی داشته باشید و در صورت موافقت پزشک، صورت‌تان را با محلول‌های ضدعفونی کننده شست وشو دهید. استفاده از ضدآفتاب را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید.

استفاده از لباس‌های مناسب
از لباس‌هایی استفاده کنید که مناسب شرایط اجتماعی و فیزیکی شما باشد. لباسی که در آن احساس تنگی یا بیش از حد مورد توجه بودن کنید، قطعاً لباس مناسبی نیست. پس در انتخاب لباس دقت کنید تا در عین سادگی و راحتی مرتب به نظر برسید.

فرم موهایتان را طبیعی نگه دارید
دائماً به فکر صاف کردن موهای فرتان یا فر کردن موهای صافتان نباشید، چون این کار نه تنها سلامتی موهایتان را شدیداً به خطر می‌اندازد، بلکه هر شخصی با موی طبیعی خود زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد، حتی اگر خود، نظری مخالف این داشته باشد.

همواره جانب احتیاط را در خوردن رعایت کنید
‌‌
اگر بیش از حد چاق یا لاغر باشید، نمی‌توانید احساس زیبایی کنید. پس مراقب حفظ تعادل در رژیم غذایی‌تان باشید تا همیشه در حد طبیعی باقی بمانید.

نکته
اکثر تکنیک‌های رایج در آرایش، برای سلامتی مضر است. برای مثال مواد آرایش صورت، منافذ پوستی را مسدود کرده و تنفس پوست را مختل می‌کند. به یاد داشته باشید چنین مشکلاتی نخواهید داشت اگر خودتان آن را انتخاب نکنید.


منبع از مجله اینترنتی زن روز

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3

 

0912-9469391

  021-22038971

  021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین


نقشه