اگر می‌خواهید چاق شوید

3775

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
اگر می‌خواهید چاق شوید

مشکل کمبود وزن همانند افزایش آن، برای همه آزار دهنده است. آنچه طبیعی است، بهترین راه حل برای جبران کمبود وزن، افزایش وعده‌های غذایی است. اما اینکه در پی این افزایش به سلامت بدن صدمه وارد نشود، موضوع بسیار مهمی است.

۱. زیاد غذا بخورید
از آنچه که بنظر می‌رسد ساده‌تر است. هر مقداری که تا الان می‌خورید، باید دو برابرش کنید. اگر تا حالا سه وعده در روز غذا می‌خوردید، از حالا به بعد باید شش وعده بخورید. در واقع هر ۲ یا ۳ ساعت یکبار باید چیزی بخورید و هر وعده‌تان هم باید به اندازه‌ی یک پرس عادی باشد.

شاید این کار در چند هفته‌ی اول کمی برایتان دشوار باشد، چرا که حتی اگر سیر باشید، باید خودتان را مجبور کنید تا چیزی بخورید. مصرف ۵۰۰ کالری اضافه در روز، برابر است با نیم کیلوگرم افزایش وزن در هفته.

۲. چیزهای خوب، زیاد بخورید
اگر می‌خواهید وزنتان زیاد شود، باید به مقدار مسخره آمیزی کالری مصرف کنید! یعنی مثلاً بیش از ۳۵۰۰ کالری در روز! اما از طرفی هم باید مطمئن شوید که کالری‌های مصرفی‌تان از انواع خوبش است. می‌توانید با خوردن فست فود و نوشابه براحتی این ۳۵۰۰ کالری را کسب کنید، اما در این شرایط فقط به چربی‌هایتان افزوده خواهد شد.

اگر می‌خواهید عضله‌هایتان رشد کند، باید کالری‌های سالمی مصرف کنید که شامل پروتئین‌های خوب، کربوهیدرات‌های خوب و چربی‌های سالم باشند.

۳. پروتئین = ساخت بلوک برای عضلات
مرغ، ماهی، گوشت، تخم مرغ، شیر، بادام و بادام زمینی. همیشه کلی از این چیزها بخورید!

۴. کربوهیدرات‌ها عضله نخواهند شد
ماکارونی، برنج قهوه‌ای، نان سفید، جو و مواد غذایی دیگر این چنینی، به شما کمک خواهند کرد تا وزنتان را زیاد کنید، اما مقدار خیلی زیادی از وزن بدست آمده، چربی خواهد بود. هر وعده‌ی غذایی شما باید حاوی سبزیجات و میوه هم باشد.

اگر فقط و فقط پروتئین بخورید، بدنتان بجای اینکه برای ساخت عضله از آن استفاده کند، برای کسب انرژی به سراغش خواهد رفت. ورزش پیاپی و خوردن روزی سه نوشیدنی بزرگ پروتئین با بدن هیچکاری نخواهد کرد!

در حقیقت تا زمانی که تغذیه‌ی متعادلی از چربی‌های خوب (مثل روغن زیتون و بادام)، کربوهیدرات‌های خوب (مثل میوه و سبزیجات) و پروتئین‌ها نداشته باشید، وزنتان زیاد نخواهد شد.

۵. هر چه می خورید را ثبت کنید
در وب سایتی مشابه dailyburn.com ثبت نام کنید، وضعیت فعلی‌تان را وارد کرده و تمام وعده‌های غذایی‌تان را تحت نظر بگیرید. چنین وب‌سایت‌ها یا نرم‌افزارهایی به شما خواهند گفت که آیا به میزان مناسب کالری، پروتئین و یا کربوهیدرات مصرف کرده‌اید یا خیر.

۶. تمرینات ترکیبی دوست شما هستند
بر روی تمریناتی پیچیده و ترکیبی تمرکز کنید، تمریناتی که از حداکثر عضلات شما کار می‌کشند: پرس سینه، اسکات، ددلیفت، بارفیکس و دیپ. این تمرینات را انجام دهید و وزنه‌هایتان را با توجه به حداکثر توانتان انتخاب کنید.

نگران عضلات بازو و سرشانه و شکمتان هم نباشید، تمام تمریناتی که نام بردم از عضلات زیادی استفاده می‌کنند و اگر کلی پروتئین و کالری هم به بدنتان برسانید، عضلاتتان رشد خواهند کرد.

۷. تعداد تکرارها و استراحت بین هر ست
دامنه‌ی تکرار ست‌های تمرینی‌تان را بین ۶ تا ۱۲ تکرار نگاه دارید و حواستان باشد تا بین هر ست فقط یک دقیقه یا کمتر استراحت کنید.

مثال: پرس سینه با دمبل – ۱۲ تکرار با وزنه‌ی ۲۰ کیلویی، یک دقیقه استراحت، ۱۰ تکرار با وزنه‌ی ۲۲ کیلویی، یک دقیقه استراحت، ۸ تکرار با وزنه‌ی ۲۵ کیلویی.

۸. به عضلاتتان استراحت دهید
هیچوقت یک عضله‌ی خاص را دو روز پشت سر هم تمرین ندهید. عضله‌ی شما در روزی که در حال استراحت است ترمیم و بازسازی، یعنی بزرگ‌تر می‌شود، بنابراین هیچوقت یک عضله‌ی خاص را قبل از اینکه آماده شود، دوباره تمرین ندهید.

۹. به اندازه‌ی کافی بخوابید
برای اینکه حداکثر افزایش وزن را داشته باشید، باید حداقل هر شب بین ۸ تا ۹ ساعت بخوابید! درست است که بدنتان فعالیتی ندارد، اما در اصل هنگامی که خوابید عضله‌های شما ترمیم و ساخته می‌شوند.

اگر فقط ۶ ساعت یا کمتر بخوابید، از فواید کامل تمرینات و برنامه‌غذایی‌تان بهره‌ی کامل نخواهید برد. کمی سخت گیرانه است، اما باید برای چند ماهی تفریح‌های نیمه شبتان را به عقب بیندازید و بخوابید!

۱۰. درباره‌ی تمرینات کاردیوی طولانی تجدید نظر کنید
اگر می‌خواهید وزنتان را زیاد کنید، دویدن در مسیرهای طولانی، به شما کمکی نخواهد کرد. اگر می‌خواهید از مزایای ورزش‌های کاردیو یا هوازی برخوردار شوید، مسیرهای کوتاه یا سربالایی را برای دویدن انتخاب کنید.

۱۱. روتین زندگی‌تان را اصلاح کنید
اگر یکی دو باری تمریناتتان را نادیده گرفتید مسئله‌ای نیست، اما اگر جداً می‌خواهید وزنتان زیاد شود، صحیح نیست که به وعده‌های غذایی‌تان دست رد بزنید. همیشه باید چیزی بخورید، شاید کمی اذیت کننده باشد، اما این برای شما یک کار دائمی است. غذا بخورید و لذت ببرید.

۱۲. بدانید که بدنتان چربی خواهد گرفت
با این همه غذا خوردن، در کنار عضلاتی که خواهید ساخت، کمی هم چربی به بدنتان اضافه خواهد شد. این قابل قبول است! در نظر بگیرید که هدف افزایش وزن شما چیست، سپس هدفتان را چهار پنج کیلویی بیشتر کنید. هنگامی که به این وزن رسیدید، می‌توانید کربوهیدرات‌های برنامه‌ی غذایی‌تان را کم کرده و تمرینات کاردیوتان را افزایش دهید تا خیلی سریع چربی‌های بدنتان آب شود و هیکلی جذاب پیدا کنید. هرچقدر می‌خواهید سبزیجات بخورید، اما دور نان و ماکارونی و برنج را یک خط قرمز بکشید.منبع از مجله اینترنتی تناسب اندام

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه