5 اشتباه در مراقبت از پوست که هر روز انجام می‌دهید

5569

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5 اشتباه در مراقبت از پوست که هر روز انجام می‌دهید

افراد، اشتباهاتی در مراقبت از پوست انجام می‌دهند. این اشتباهات ناشی از کمبود علم و دانش یا مراقبت نیست، بلکه بیشتر اطلاعات غلط وحشتناک، به طور مداوم در پیشخوان‌های لوازم آرایش فروخته می‌شود.

5 تا از بدترین اشتباهات مراقبت از پوست:

1. "صورت خود را دو بار در روز بشویید"
این به هیچ وجه لازم نیست! درواقع، زیاد تمیز کردن پوست می‌تواند باعث اختلال در PH شده، و اغلب منجر به خشکی سطح، سوزش، و در برخی از موارد التهاب جدی شود. صورت را فقط در شب بشویید. و این کار را هر شب انجام دهید. مخالف زیاد تمیز کردن می‌شود به هیچ وجه تمیز نکردن، و اگر شما با آرایش به رختخواب بروید، آن سبب آکنه، بزرگی منفذ پوست، و تغییر رنگ پوست می‌شود.

2. "SPF در زمستان اختیاری است"
نه اینطور نیست! UVA و UVB در تمام طول سال وجود دارند. در حالیکه بعید نیست که شما در زمستان آفتاب‌سوخته شوید، شما در واقع آسیب UV خواهید دید، که آن علت شمارۀ یک پیری زودرس می‌باشد. SPF تنها محصولی است که می‌تواند از اشعه‌های UV مضر محافظت کند. SPF در کرم‌پودر یا مرطوب‌کنندۀ شما کافی نیست. هر روز با یک طیف گسترده از ضد‌آفتاب پوست خود را بپوشانید.

3. "محصولات خوب، هزینۀ بیشتر"
نادرست! در محصولات بازار فقط آنهایی که گران هستند، کار می‌کنند، بنابراین واقعاً هیچ دلیلی وجود ندارد که از محصولات مراقبت از پوست استفاده نکنید. به جای قیمت، مواد تشکیل‌دهندۀ آن را جستجو کنید، برای تعیین اینکه آیا محصول کیفیت دارد یا نه. مواد تشکیل‌دهنده، بدون توجه به اینکه شما چه قیمتی را انتخاب می‌کنید، یکسان هستند. ویتامین سی همیشه همانند آن عمل می‌کند، اعم از اینکه شما محصولات گران قیمت بخرید، یا ارزان قیمت.

4. "لایه‌بندی محصولات متعدد برای به دست آوردن نتایج"
این ممکن است 20 سال پیش درست می‌‌بوده، اما فرمولاسیون‌های امروزی در پوست بهتر نفوذ می‌کنند؛ و نتایج بیشتری را نسبت به همتا‌هایش از سال گذشته ارائه می‌دهد. اگر شما یک مرطوب‌کنندۀ خوب فرموله‌بندی‌شده را انتخاب کرده‌اید، شما واقعاً به یک کرم چشم، سرم، یا کرم شب متفاوت نیاز ندارید. یک محصول خوب فرموله‌‌شده باید قادر به ارائۀ نتایج متعدد برای پوست باشد.

5. "پوست‌های حساس نباید پوسته‌ پوسته شوند"
باز هم، درست نیست. پوسته‌ پوسته‌ سازی یکی از بهترین راه‌ها برای این است که پوست را پرطراوت و به ‌دنبال آن سالم نگه دارد. درست است که یک پوست حساس باید کمتر پوسته‌ پوسته شود، و شاید از یک پوسته‌ پوسته‌ کنندۀ غیر ساینده استفاده شود، ولی آنها باید با این حال پوسته‌ پوسته شوند. بسیاری از مرطوب‌کننده‌های خوب فرموله‌بندی‌ شده وجود دارد که در ساختار آن لایه بردارهایی به شکل ویتامین A یا AHAها هستند که همان نتایج را بدون سوزش ارائه خواهند داد.
اگر شما هر یک از این افسانه‌ها را در پیشخوان لوازم آرایشی محل خود شنیدید، فقط دور شده، و از جای دیگر خرید کنید. این بعید است که فروشندۀ محصول، در مراقبت از پوست، به روز باشد و نظر آنها برای دستیابی به نتایج عالی، مناسب نیست.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

مراقبت از ناخن

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه