آیا یوگا برای پوست مفید است؟

4356

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آیا یوگا برای پوست مفید است؟

آیا یوگا تنها برای تقویت عضلات و آرامش روحی است؟ خیر، بعضی از حرکات یوگا به بهبود بافت پوست بسیار کمک می‌کنند. ممکن است عجیب به نظر آید اما این حرکات برای حل مشکلات پوست بسیار مفید هستند.

اگر از کرم‌های بی‌شماری استفاده کرده‌اید و نتیجه خوبی نگرفته‌اید و به دنبال راه حل دیگری هستید یوگا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

حرکات یوگا برای افراد با پوست خشک
برای درمان خشکی پوست روی زمین بنشینید و پشت و سینه خود را صاف نگه دارید. چشم‌ها و دهان خود را ببندید. با کف دستتان آرام روی صورت خود بکشید و دستانتان را به سمت پایین آورید. با آرامش نفسی عمیق بکشید و عمل بازدم را به صورت کامل انجام دهید. این کار را مدام تکرار کنید تا بدن و مغز شما کاملاً ریلکس شوند. زمان رسیدن به این حالت برای افراد تازه وارد طولانی‌تر خواهد بود.
شما می‌توانید از انگشت میانی خود استفاده کنید و هربار یکی از مجاری‌های بینی خود را بگیرید و نفس عمیق بکشید. این عمل را با گرفتن مجاری دیگر حدود 5 بار تکرار کنید.

حرکات یوگا برای افراد با پوست چرب
بنشینید و مثل حالت قبل پشت خود را صاف نگه دارید. چشم‌ها و دهان خود را ببندید و ریلکس کنید. 5 دقیقه در این حالت بمانید و سپس نفس عمیقی بکشید و برای مدت 5 الی 15 ثانیه نفس خود را نگه دارید. هنگامی که آماده شدید تا نفس خود را آزاد کنید عضلات شکمی خود را بفشارید، سپس عضلات خود را شل کنید و عمل بازدم را از بینی خود انجام دهید. این عمل را برای 5 الی 10 بار تکرار کنید.

حرکات یوگا برای برای افراد با پوست حساس و آکنه
همانند حالت قبل بنشینید و ریلکس کنید. دهان خود را کاملاً باز کنید و تلاش کنید زبان خود را به صورت دایره‌وار بچرخانید اگر این کار برای شما مشکل است زبان خود را در داخل دهان به سمت بالا بکشید. تلاش کنید زبانتان با دندان‌های شما تماس پیدا نکند. حال دهان خود را ببندید و زبان خود را به حالت نرمال بازگردانید در حالیکه عمل بازدم را از بینی انجام می‌دهید.
این عمل را برای مدت 3 دقیقه هر روز انجام دهید. با این کار حساسیت پوست شما کمتر خواهد و جوش‌های شما بهبود خواهد یافت.

ممکن است انجام این اعمال عجیب به نظر آید اما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که یوگا نه تنها برای فیزیک شما مفید بوده است بلکه از لحاظ روحی نیز بسیار شما را متحول کرده است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) سحر 770-02-03 03:16
اینا واقعا موثرن؟ من استرس دارم و صورتم ناصافه و جای جوشام میمونه. این روشا می تونن تاثیری بذارن؟
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه