چگونه می‌توان لب‌های نرم، لطیف و صورتی رنگ داشت؟

10414

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه می‌توان لب‌های نرم، لطیف و صورتی رنگ داشت؟

آیا نگاه کردن به پوسترها، همیشه باعث برانگیخته شدن حس حسادت شما می‌شود؟ آیا شما نیز مایل هستید که لب‌های نرم، لطیف و صورتی‌ رنگ داشته باشید؟ خوب، این یک رویای دور و دست‌نیافتنی نیست. تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌ها (رنگی شدن)، یک مشکل شایع و متداول می‌باشد. لب‌ها به چند دلیل، می‌توانند تمایل به تیره شدن داشته باشند.

گاهی اوقات، چیزی که شما می‌خورید و می‌آشامید، برای مثال، سیگار کشیدن می‌تواند باعث تیرگی لب‌ها شود. تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌ها می‌تواند به علت کمبود گردش خون نیز به وجود می‌آید. اما چگونه می‎‌توان از این‌ها خلاص شد، و چگونه می‌توان لب‌های نرم و لطیفی داشت؟

چگونه لب‌های نرم و لطیفی داشته باشیم؟

داروها و درمان‌های خانگی شگفت‌انگیز زیر را برای داشتن لب‌های نرم، لطیف و صورتی رنگ، و  برای بهبود شادابی و زیبایی آن‌ها بخوانید.

1- برای داشتن لب‌های نرم و لطیف، اطمینان حاصل کنید که لب‌هایتان را حداقل دوبار در هفته پوسته‌پوسته می‌کنید. انگشت خود را به نرمی به آب بزنید، سپس آن را در شکر فرو برده، و لب‌های خود را با مالش مختصر شکر بر روی آن‌ها، پوسته‌پوسته کنید. شکر را از روی لب‌هایتان پاک کنید، و یک مرهم لب (یک مادۀ موم مانند که به صورت موضعی برای روی لب‌ها، به منظور مرطوب کردن و از بین بردن و التیام لب‌های خشک، خشن و ترک‌خورده، التهاب و آماس گوشه‌های لب، التهاب غشاء مخاطی دهان و تاول‌های ملتهب داخل و نزدیک دهان به کار می‌رود)، را بر روی آن‌ها بزنید.

2- شب قبل از خواب، مرهم لب را بزنید، و بگذارید در تمام طول شب، روی لب‌هایتان بماند. با لب‌های صورتی از خواب بیدار می‌شوید. از مرهم‌های لب با رنگ و اجزاء تشکیل‌دهندۀ مصنوعی اجتناب کنید. همیشه آن‌هایی را که اجزاء تشکیل‌دهندۀ طبیعی دارند، انتخاب کنید.

3- از یک قلم‌موی نرم با کمی خمیر دندان استفاده کنید، و با مالیدن آن با حرکات دایره‌ای شکل بر روی لب‌ها، از شر پوست خشک، خلاص شده، و یک اثر حجم‌دهنده به آن بدهید. این پوست مرده را کنده، و باعث می‌شود که لب‌ها، نرم و لطیف به نظر بیایند.

4- از یک مرهم با رنگ جزیی صورتی استفاده کنید، و بگذارید تا در تمام طول شب، بر روی لب‌هایتان بماند، تا کمی به آن‌ها رنگ داده، و در نهایت به شما لب‌های صورتی بدهد.

5- مقدار زیادی آب بنوشید، و آب‌میوه با ویتامین سی بگیرید، چونکه کم‌آبی بدن می‌تواند موجب عدم یا کمبود درخشش لب‌ها شود. آب یا آب‌میوه‌‌ها بدن را آبرسانی می‌کند، باعث تغذیۀ پوست شده، و به رشد سلول‌های جدید، کمک می‌کند. لب‌های خشک، همچنین، یکی از نشانه‌های به درستی آبرسانی نشدن بدن است.

6- از عسل به عنوان یک جایگزین طبیعی برای مرهم لب، استفاده کنید. این ماده، لب‌ها را مرطوب کرده، و به درخشش زیبای لب‌ها کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل، دو قاشق غذاخوری شکر، و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کرده، و به لب‌هایتان بمالید. بگذارید برای مدتی روی لب‌هایتان بماند، و سپس آن را پاک کنید.

7- یکی دیگر از مرهم‎‌های دارویی کامل برای داشتن لب نرم و لطیف، استفاده از ویتامین E بر روی لب‌ها،قبل از خواب، می‌باشد. این‌ها به شکل کپسول‎‌های کوچک، در دسترس هستند. آن‌ها به آبرسانی و نرم کردن لب‌ها، کمک می‌کنند.

8- میوه و سبزیجات قرمز رنگ را بخورید. برای مثال: گوجه فرنگی، توت فرنگی، چونکه آن‌ها به ذخیره‌سازی رنگ در پوست کمک کرده، و لب‌ها را صورتی رنگ می‌کنند.

9- برخی مطالعات نشان می‌دهد که کاهش مصرف چای و قهوه برای شما، می‌تواند منجر به داشتن لب‌های نرم و لطیف صورتی رنگ شود.

10- تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت‌ها (رنگی شدن)، که در دوران بارداری یا بیماری رخ می‌دهد، با گذشت زمان، ناپدید می‌شود. گاهی اوقات، این هورمونی نیز هست.

11- تجمع رنگدانه‌ها در بافت‌ها (رنگی شدن)، فقط در لب‌ها ایجاد نمی‌شود، بلکه در صورت و بدن نیز توسط ژن‌ها مشخص می‌شود.

12- لب‌ها به علت در معرض آفتاب قرار گرفتن، تمایل به تیره‌شدن دارند. از یک مرهم لب با اس‌پی‌اف 15 استفاده کنید، مطمئن شوید که هنگام بیرون رفتن از منزل، از محافظ لب استفاده می‌کنید. بسیاری از ماتیک‌ها و برق‌لب‌ها نیز حاوی SPF 15 هستند.

13- اگر شما مستعد گاز گرفتن لب‌هایتان در هنگام ناراحتی هستید، جویدن یک آدامس را امتحان کنید. گاز گرفتن لب‌‌هایتان می‌تواند باعث خشکی و ترک‌خوردگی آن‌ها شود.

14- از زبان زدن لب‌هایتان اجتناب کنید. خیس کردن لب‌ها با آب دهان، می‌تواند منجر به خشکی و تیرگی لب‌ها شود.

15- آلوئه‌ورا یکی از بهترین درمان‌های دیگر است، که بسیار لب‌ها را تسکین می‌دهد، و از گرمای تند و زنندۀ خورشید، محافظت می‌کند.

امیدوارم که این نکات، به شما یک ایدۀ خوب برای چگونگی داشتن لب‌های نرم و لطیف صورتی رنگ، بدهد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه