جلوگیری از تیره شده پوست در برابر نور خورشید

5567

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
جلوگیری از تیره شده پوست در برابر نور خورشید

تابستان زمان تفریح و سرگرمی است! بسیاری از شما ممکن است بعد از چند ساعت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خط‌های روشن و تیره‌ای بر روی بدنتان داشته باشید. تیره شدن رنگ پوست بر اثر نور خورشید  یک روند طبیعی می‌باشد، که خود را از اشعۀ ماوراء بنفش محافظت می‌کند. به محض در معرض نور خورشید قرار گرفتن، پوست، رنگدانۀ قهوه‌ای به نام ملانین که باعث تیره و برنزه شدن رنگ پوست می‌شود را، تولید می‌کند.

هنگامیکه پوست شما بر اثر نور خورشید، تیره می‌شود، برگرداندن رنگ پوست شما به حالت عادی، آسان نیست. هیچ کرم یا لوسیون آرایشی و بهداشتی نمی‌تواند به طور مؤثر پوست تیره شده بر اثر نور خورشید را، درمان کند. با این حال، در اینجا چند راهنمایی که می‌تواند به شما برای روشن کردن پوست تیرۀ شما (بر اثر نور خورشید)، کمک کند، وجود دارد.

سفید کنندۀ ماست و آب‌لیمو: ماست را با آب‌لیمو مخلوط کرده و آن را روزانه قبل از استحمام، بر روی پوست خود بزنید. این یکی از بهترین داروها برای کم کردن تیرگی پوست.

سیب‌زمینی: برای تیرگی ملایم پوست بر اثر نور خورشید، سیب‌زمینی پوست‌کنده را در منطقۀ مبتلا‌شده، بمالید یا از آب سیب‌زمینی خام برای تسکین سریع آن استفاده کنید.

آب خیار: بعد از تیره شدن پوست بر اثر نور خورشید، آب خیار را بر روی صورت خود برای 10 دقیقه، مورد استفاده قرار دهید. ویتامین ث موجود در آب خیار می‌تواند پوست شما را به صورت طبیعی مرطوب کرده و به شما کمک می‌کند تا رنگ پوست خودتان را بهبود بخشید. شما همچنین می‌توانید قطعات تازه برش‌زدۀ خیار را بر روی پوست خود بمالید.

خمیر خیار و عسل نیز برای تسکین دادن و آرام کردن قرمزی پوست ناشی از در معرض نور خورشید قرار گرفتن، بسیار مفید می‌باشد.

پودر چوب صندل: پودر چوب صندل را با روغن نارگیل و روغن بادام، برای ساختن یک خمیر، مخلوط کنید. این خمیر را بر روی پوست خود مورد استفاده قرار داده و آن را قبل از شستن با آب سرد، به مدت نیم ساعت رها کنید.

پودر زردچوبه: از پودر زردچوبه با ماست و عسل، یک مخلوط غلیظ درست کنید. این خمیر را به مدت 20-15 دقیقه مورد استفاده قرار داده و آن را با آب سرد پاک کنید.

ژل آلوئه‌ورا: این ژل را به طور منظم، برای کمک به تسکین دادن، آرام کردن و هیدراته باقی ماندن پوست، بر روی پوست خود، مورد استفاده قرار دهید. ژل آلوئه‌ورا، یک درمان خوب برای پوست‌های تیره شده بر اثر نور خورشید، می‌باشد. شما همچنین می‌توانید یک درمان آسان را انتخاب کنید، فقط چند برگ از گیاه آلوئه‌ورا را برداشته و آن‌ها را خرد و له کنید. آب‌لیمو را در آن مخلوط کرده و پوره را در مناطق مبتلا‌شده مورد استفاده قرار دهید. این همچنین به تمیز کردن، روشن کردن، تغذیه و تقویت کردن پوست، کمک می‌کند.

در کنار این راهنمایی‌های (نکات) مراقبت از پوست برای زدودن تیرگی ناشی از نور خورشید، شما می‌توانید چند اقدام دفاعی برای محافظت پوستتان از قرار گرفتن در معرض آفتاب را، دنبال کنید:

  • همیشه از ضدآفتاب با اس پی اف 15 یا بیشتر، استفاده کنید.
  • از بیرون رفتن در تابستان‌های گرم و سوزان، اجتناب کرده یا زمان بودن خود در آفتاب را، محدود کنید.
  • لباس‌هایی به تن کنید که بدن شما را بپوشاند.
  • برای محافظت از سر و صورتتان، یک کلاه با لبۀ پهن را روی سرتان قرار دهید.
  • عینکی بزنید که چشم‌های شما را از فرابنفش، محافظت کند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

مراقبت از ناخن

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه