نکاتی برای آرایش در فصل تابستان

6355

نظر (3)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
نکاتی برای آرایش در فصل تابستان

تابستان پر از خوشی‌ها و لذت‌ها می‌باشد، اما آرایش ذوب شده و ریخته‌شده، خط چشم لغزنده و رژلب بسیار چسبنده، نباید در این میان جایی داشته باشد. به گفتۀ یکی از آرایشگران مشهور: "در هوای گرم، استفاده از آرایشتان باید به سادگی و راحتی پوشیدن شلوار جین و صندل‌های ساده باشد".

گرما و رطوبت یک چالش می‌باشد، بنابراین شما باید چند تغییر کوچک در روال کار خود ایجاد کنید. 

1. برای استفاده از پریمر زمان بگذارید
پریمر یک کرم یا لوسیون می‌باشد که قبل از بقیۀ لوازم آرایش‌های دیگر برای بهبود پوشش‌دهی و افزایش دوام و ماندگاری آرایش بر روی صورت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما از اینکه چند ثانیه‌ای را که برای هموار و صاف کردن پریمر بعد از استفاده از مرطوب‌کننده، اما قبل از آرایش صورت، صرف کنید، پشیمان نخواهید شد. مانند پریمر رنگ خانه، آن یک پایۀ صاف و هموار را برای هرچه که قرار است بعد از آن بیاید، آماده می‌کند. پریمرها فوق‌العاده سبک می‌باشند و آن‎ها به هیچ وجه مانند یک لایۀ اضافی سنگین، حمل نمی‌شوند. پریمرها واقعاً به نگه داشتن آرایش‌ها در سر جاهایشان، کمک می‌کنند. در یک آزمون تحقیقاتی، پریمر کمک می‌کند که آرایش داوطلبان بهتر به نظر رسیده و در تمام روز (حتی پس از یک دوره و محدودۀ خیلی گرم و اتاق با رطوبت بالا) مقاومت کرده و دوام بیاورد.

2. آرایش صورت خود را سبک کنید
"همانطور که شما دامن‌های خنک و بلوزهای کتان را عوض می‌کنید، صورت خود را با آرایش سبک‌تر بپوشانید". مرحلۀ نخست: جایگزین کردن کرم پودر با مرطوب‌کنندۀ رنگی. این فرمول‌های محض و خالص بر روی پوست، تازه‌تر و بانشاط‌‌تر به نظر می‌رسند و کمتر احتمال دارد ماسیده شوند. یکی از آرایشگران توصیه می‌کند که برای اینکه آرایش خیلی به نظر نرسند، یک کرم پودر (کرم پایه) پودری را بر روی مرطوب‌کنندۀ رنگی، در جاهایی که کمی پوشش بیشتری می‌خواهید، بزنید؛ بر روی لک‌ها و ناحیه‌هایی از قرمزی در اطراف بینی‌تان.

3. به صورت معقول برنزه کنید
"استفاده از برنزه‌کننده‌ها باعث می‌شوند که چشم‌های شما روشن‌تر و دندان‌های شما سفیدتر به نظر برسند. هر شخصی با کمی گرما و حرارت اضافه شده به پوستش، بهتر به نظر می‌رسد". برای رسیدن به نتایجی که طبیعی و تازه به نظر برسند، توصیه می‌شود که برنزه‌کننده را فقط بر روی نقاط بالای صورت خود، یعنی جایی که آفتاب به صورت طبیعی به آن‌ها اصابت می‌کند، یعنی پیشانی، استخوان‌های گونه، چانه و بینی مورد استفاده قرار دهید. برنزه‌کننده‌های پودری، راحت‌ترین برای استفاده کردن، می‌باشند. آن را انتخاب کنید که رنگ‌های مختلف دارد، که آن‌ها در حرکت چرخشی، برای نتایج بهتر، با هم مخلوط خواهند شد. یکی دیگر از ضروریات برای نگه داشتن واقعی آن، یک قلم‌مو با موهای ریز بلند، شُل و کرکی می‌باشد. مطمئن شوید که برنزه‌کننده را بر روی گردن و لاله‌های گوش خود نیز بزنید، به ویژه اگر شما موهای کوتاهی داشته یا موهایتان را دم اسبی می‌بندید. داشتن یک صورت قهوه‌ای مایل به زرد (برنزه) قاب گرفته شده با گوش‌های رنگ پریده، به سرعت کار شما را فاش خواهد کرد.

4. رنگ روشن و شفاف (پرجنب‌وجوش) را امتحان کنید
همانطور که شاید زیاد احتمال داشته باشد که شما در این فصل، یک تاپ روشن پوشیده یا یک کیف روشن را حمل کنید، همچنین زمان مناسبی برای تأکید کردن بر پالت آرایش شما می‌باشد. در کنار تابستانی به نظر رسیدن، رنگ‌های زنده و باروح، صورت را روشن کرده و یک تابش و درخشش جوانی به پوست می‌دهند. استفاده از یک رژگونۀ قوی و پرمایه بر روی سیب‌های گونه‌ها، یک انتخاب خوب می‌باشد.

5. درخشندگی و براقی را متوقف کرده، تب‌و‌تاب و گرمی را اضافه کنید
برای از بین بردن درخشش بدمنظره و ناخوشایند در چند ثانیه، هیچ چیز مثل دستمال‌های جاذب نیست. آن‌ها ارزان‌قیمت، راحت و شگفت‌انگیز می‌باشند.

6. رژلب‌های غلیظ را عوض کنید
بهتر است در فصل تابستان به جای استفاده از رژلب‌های غلیظ و سنگین و یا کنار گذاشتن آرایش لب‌هایتان، از چرب‌کننده‌های رنگی لب (tinted lip balms) استفاده کنید، که هم به شما رنگی روشن می‌بخشد و بعضی آنها حاوی SPF برای محافظت از آفتاب می‌باشند.

7. آرایش چشم خود را ثابت نگه دارید
برای سایه‌های بادوام‌تر و ماندگارتر، از استفادۀ کرم‌ چشم بر روی پلک‌های خود، اجتناب کنید. این می‌تواند باعث رده رده شدن و از بین رفتن آرایش شود. به جای آن از یک پریمر چشم استفاده کنید. به گفته یکی از آرایشگران "این کار چین و چروک‌دار شدن آرایش را به حداقل رسانده و یک پایۀ مناسب برای سایه‌ای که روی پلک بماند را خلق می‌کند و بنابراین به مدت طولانی‌تری دوام می‌آورد". هر چند سایه‌های پودری نسبت به کرمی‌ها، مدت طولانی‌تری ماندگار می‌مانند، برای پوشش‌دهی سایه در تمام طول روز، لایه‌ای از یک نوع پودری را بر روی نوع کرمی بزنید. نگران نباشید، این فوت‌و‌فن آرایشگری، هنوز هم باعث زیبایی پلک‌ها می‌شود. همچنین کار بر روی خط چشم‌ها را دو برابر کنید. از مداد عادی یا خط چشم کرمی خود استفاده کرده، سپس برای زدن سایۀ تیره بر روی خط چشمتان، از یک قلم‌موی زاویه‌دار کوچک برای دوام و ماندگاری بیشتر آن، استفاده کنید.

8. با ضدآب‌ها در آب راه روید
اگر شما ریمل‌های ضدآب را یک بار امتحان کرده‌اید، اما دریافته‌اید که خوب نیستند، الان زمان استفادۀ از آن می‌باشد. آن‌ها شکننده، بی‌دوام و ورقه‌ورقه می‌شدند، اما امروزه فرمول‌ها خیلی بهتر شده‌اند و آن‌ها واقعاً بادوام و ماندگار می‌باشند. برای افزایش قدرت ماندگاری، از یک مدل ضدآب بر روی نوک مژه‌هایتان بر روی ریمل عادی، استفاده کنید.

9. از رنگ‌های حریری استفاده کنید
رنگ‌های غلیظ و پررنگ جای خود را دارند، اما آن‌ها می‌توانند برای تابستان، سنگین به نظر برسند. برای روشن‌تر کردن و سبک‌ کردن آرایشتان، از نسخه‌های کمرنگ برای آرایش چشم و لب، استفاده کنید. اگر روشنی و تمیزی بیشتری می‌خواهید، از یک خط لب، اما از درجۀ کمرنگ آن (مانند صورتی و کرم کمرنگ) یا از خط لب نامرئی استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

انتخاب رژلب مناسب فصل

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 3) سایه 772-03-07 16:05
سلام از شما و وقتی که می گذارید یک دنیا ممنون من تصمیم دارم ابروهام رو هاشور کنم ولی بعد از یکسال ایران نیستم که اگه رنگش کم شد ترمیم کنم به نظر شما اگه بعد از یکسال رنگش خیلی بد نمیشه انجام بدم
پاسخ دادن (Reply)
0 2) مریم رئوف (مدیر بانوی الوند) 772-02-22 03:03
هاتیه جان لوازم آرایش فروشی حتما دارد و هر برندی پرایمر خودش را دارد مثلا پرایمر مک متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 1) هانیه مردانلو 772-02-04 21:23
سلام . پریمر را میتوان در داروخانه ها پیدا کرد یا فقط لوازم ارایشی ها ان را دارند ؟ وبرای خریدن ان نیازمند اسم خاصی ک نیست ؟ همین پریمر را باید بگوییم ؟
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه