فر کردن مو در خانه

15641

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
فر کردن مو در خانه

می‌توان خانم‌ها را به دوسته تقسیم کرد؛ یک دسته خانم‌هایی که موهای فر دارند و دسته دیگر خانم‌هایی که دوست دارند موهای‌شان را فر یا حالت‌دار کنند. نمی‌توان خانمی را پیدا کرد که موهایی صاف داشته ‌باشد و هیچ‌وقت هم وسوسه نشده‌ باشد خود را با موهای فر تصور کند. جزو هرکدام از این دسته‌ها باشید احتمالاً آشنایی با روش‌های خانگی فر کردن برای‌تان جذاب است.

همراه شوید تا همه چیز را در مورد فر کردن مو در خانه یاد بگیرید.

تکنولوژی‌های فر کردن مو
بیگودی‌‌های الکتریکی، رایج‌‌ترین وسیله فر کردن هستند، یعنی باید ابتدا موها را خشک کرد و سپس برای فر کردن از بیگودی‌های الکتریکی یا فر داغ استفاده شود. بیگودی‌‌های الکتریکی معمولاً لوله‌های سفت پلاستیکی در چند اندازه مختلف هستند و در جعبه‌های 20 تا 24 تایی قرار دارند. لوله‌‌های بیگودی، دارای سطح دندانه‌دار یا صاف هستند. لوله‌‌های صاف برای موها بهترند، چون موقع برداشتن از روی موها، کمتر گره می‌خورند.
برخی لوله‌‌های بیگودی الکتریکی دارای محفظه پلاستیکی مخصوص آب هستند. وقتی رول گرم شد، آب بخار می‌‌شود و با فشار در لوله‌‌ها نفوذ می‌‌کند. بخار، اندکی رطوبت به مو اضافه می‌‌کند که با گردش خود، به مدل دادن موقتی مو کمک می‌‌کند.
البته دستگاه‌های فرکننده جدیدی نیز برای فر وجود دارند؛ میله‌های پلاستیکی بلند و قابل انعطافی که مو را دور آن می‌‌پیچند. این دستگا‌ه‌ها‌ بیشتر از رول معمولی به موها حالت فر و استحکام می‌دهد و ماندگاری بیشتری دارد.

ضررها را کاهش دهید

 1. قبل از فر کردن موها با فرکننده، حتما موها را با سشوار خشک کنید.
 2. بعد از خشک کردن، از سرم‌های آبرسان در لابه‌لای موها استفاده کنید و بعد از فر خیلی کم از واکس و کرم استفاده کنید.
 3. قبل از فر، از اسپری‌ها یا محصولات محافظ مو در برابر حرارت استفاده کنید تا پوششی بین مو و فرکننده داغ باشد و از سوختن مو جلوگیری شود.
 4. فر کردن موها از ریشه، به موها آسیب جدی رسانده و باعث ریزش آنها خواهد شد، پس با فاصله از ریشه موها، آنها را فر کنید.
 5. استفاده مکرر و زیاد از فرکننده‌‌های مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد، پس بهتر است تنها در مواقع خاص، این کار را انجام دهید.


کدام دستگاه فر ریز و کدام دستگاه فر درشت می‌کند
اولین قدم برای انتخاب صحیح، بررسی نوع و توجه به بلندی موهای‌تان است؛ البته مدلی که برای موهای‌تان درنظر گرفته‌اید نیز مهم است. هر نوع لوله‌ای که فرکننده داشته باشد، با توجه به جنس موها، حالت خاصی به آنها می‌دهد. هنگام خرید دستگاه فر کننده باید به اندازه استوانه آن نیز دقت کنید؛ برای اینکه این موضوع برای‌تان بیشتر روشن شود تفاوت فرهای 5 قطر متفاوت از دستگاه‌های فرکننده و اینکه هر کدام برای چه مویی مناسب است را در زیر می‌بینید.

فرهای متوسط و شل
برای کسانی که نه موهای خیلی بلندی دارند و نه خیلی کوتاه دستگاه‌های باقطر 3 سانتی متر اید‌ه‌آل است.

فرهای پر و مشخص
برای موهای کوتاه و متوسط قطر 2.5 سانتی متر ایده‌آل است.

فرهای یکدست و ریز
اگر می‌خواهید به یک خانم کاملاً فرفری تبدیل شوید دستگاه‌های با قطر 1.5 سانتی متر را انتخاب کنید.

فر کم و خیلی ملایم
برای حالت دادن به موهای بسیار بلند قطر 4.5 سانتی متر ایده‌آل است.

فرهای بزرگ و شل
برای حالت دادن به موهای بلند قطر 4.5 سانتی متر ایده‌آل است.

فرهای درشت و حجم دهنده
اگر موهای بلندی دارید و می‌خواهید آنها را کمی‌ پرپشت‌تر نشان دهید، از دستگاه‌های با قطر 3.5 سانتی متر استفاده کنید.

فر کردن مو  با  اتو
شما می‌توانید با اتوی مو هم موهای‌تان را فر کنید.

 1. با قسمت بسیار کوچکی از موها شروع کنید. هر چه قسمت‌بندی کوچک‌تر باشد هنگام فر کردن با اتوی مو، کار بسیار ساده‌تر خواهد بود، حتی اگر اتوی موی شما بزرگ است.
 2. اتوی مو را به دور مو پیچیده و نوک موها را با دست بگیرید.
 3. بهترین روش آن است که تصور کنید انگار ربانی را فر می‌دهید. وقتی صفحات داغ اتو را روی تکه‌ای از مو می‌گذارید، آن را حدود 45 درجه بچرخانید و به سمت پایین بکشید. هرچه آن را به سمت پایین‌تر می‌برید، مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به طوری‌که وقتی به انتهای مو می‌رسید، اتو حالت برعکس می‌شود.
 4. پس از اتمام کار با انگشتان‌تان فرها را کمی از هم باز کرده و در صورت نیاز سرم ضد وز مو بزنید. در انتها از اسپری مو استفاده کنید. یادتان باشد شما نمی‌توانید با این روش مو را کاملاً فر کنید، بلکه تنها فری ملایم را ایجاد خواهید کرد.


شما چگونه از فرکننده استفاده می‌کنید؟
حتی نوع پیچیدن موها دور دستگاه فرکننده هم می‌تواند در شکل فر موهای شما تعیین‌کننده باشد؛ اینکه موها را سفت و نزدیک به هم دور استوانه دستگاه قرار دهید یا آرام و باز باز می‌تواند فرهای درشت یا ریز ایجاد کند.


کم‌ضرر‌ترین روش فرکردن
از آنجا که دستگاه‌های فر کننده حرارتی هستند، خواه ناخواه به موها آسیب می‌رسانند، بنابراین باید به دنبال راهی باشید که موها با حرارت زیاد مواجه نشوند و یکی از این راه‌ها پیچیدن مو با بیگودی است. بیگودی‌ها در 3 سایز موجود هستند که بسته به احتیاج و نوع فر از آنها استفاده می‌کنیم. برای پیچیدن مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. موهای مرطوب را شانه کنید و سر را به ۹ قسمت تقسیم کنید.
 2. می‌توانید بسته به حجم مو، یک تا 2 قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش روی موها هنگام پیچیدن بپاشید یا از اسپری‌های مخصوص همین کار یا موس استفاده کرد. بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند. برای موهای فر هرگز از ژل استفاده نکنید.
 3. برای شروع پیچیدن از قسمت جلو، یعنی مستطیل جلو شروع به پیچیدن کنید و همین‌طور تا انتهای پس گردن در امتداد مستطیل جلو ادامه دهید. تا انحنای سر موها را با زاویه ۹۰ درجه پیچیده و پس از انحنا با زاویه ۹۰ به بالا یا ۱۸۰ درجه تکه‌های مو را بپیچید، بغل‌ها را هم با زاویه ۹۰ درجه یا اریب بپیچید.
 4. در مرحله بعد از 2 طرف سر شروع به پیچیدن کنید و درنهایت 2 مثلث طرفین و بنا گوش را بپیچید، همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد.
 5. برای پیچیدن جلوی سر 2 یا 3 تا بیگودی اول را به طرف جلو بپیچید. اگر موها چتری بلند بود، بسته به فرق خود می‌توانید به سمت چپ یا راست بیگودی‌ها را بپیچید.
 6. بعد از اینکه تمام بیگودی‌ها را پیچیدید، حدودا بین نیم تا یک ساعت به موها اجازه دهید فر شوند و حالت بگیرند، اگر می‌خواهید زمان کوتاه‌تر شود، می‌توانید موها را سشوار بزنید، این مدت نیز در افراد مختلف متغیر است.


منبع از مجله سیب سبز

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

روش‌های درمان ریزش مو

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

رنگ کردن ابرو

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) مهدیه 772-02-16 19:38
لطفا درمورد انواع بافت مو با آموزش توضیح دهید.
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه