10 نکته در مورد تناسب اندام در فصل تابستان

3655

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
10 نکته در مورد تناسب اندام در فصل تابستان

تابستان است؛ در حالیکه برای برنامه تابستان خود آماده می‌شوید، لازم است تا برخی از نکات و راهنمایی‌های مفید درباره تناسب اندام و سلامتی را بدانید.

1) مقدار زیادی آب بنوشید و هیدراته باقی بمانید. آب، بدن را پاک و تصفیه می‌کند و به بدن شما اجازه می‌دهد تا بهتر و مؤثرتر کار کند. مطمئن شوید که هر نیم ساعت، 16 اونس آب، قبل، بعد و طی ورزش می‌خورید.

2) در هوای آزاد (خارج از منزل) بروید. هر کشوری زیباست و سیاحت کردن فراوان در مناطق خارج از منزل، می‌تواند یک هیجان برای کارهای عادی و روزمره و ورزش باشد. یک لیست از فعالیت‌های خارج از منزل را که شما می‌خواهید در تابستان در آن‌ها شرکت کنید، تهیه فرمایید و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید!

3) شبکۀ پشتیبانی خود را فراهم کنید. زمانیکه تلاش می‌کنید تا به هدف‌هایتان دست یابید، مهم است که فامیل و دوستانی داشته باشید که به طور فعال، شما را پشتیبانی و حمایت کنند. بیشتر وقت‌ها، افراد می‌توانند در موفقیت شما، خرابکاری کنند. به این معنی که آن‌ها نیاز دارند که به اهداف شما احترام گذاشته و به شما غذاهای نامناسب ارائه ندهند یا سعی کنند که شما را از برنامۀ ورزشی خودتان عقب بکشند. به آن‌ها توضیح دهید که این چقدر برای شما حائز اهمیت می‌باشد و دیگر اینکه شما به تشویق آن‌ها نیاز دارید.

4) یک برنامۀ آموزشی را دنبال کرده و سوابق و رکوردها را برای پاسخگویی نگه دارید. اگر شما واقعاً درمورد اهدافتان جدی هستید، این موضوع به ایجاد تعهد برای انجام یک برنامۀ آموزشی کمک می‌کند. یک برنامه، شما را متمرکز نگه خواهد داشت و به شما اجازه می‌دهد تا اهداف کوتاه‌مدت خود را تعیین و اجرا کنید. پیگیری پیشرفتتان همچنین به شما اجازه می‌دهد که تشخیص داده و ارزیابی کنید که چه چیزی اثر داشته و کار می‌کند و چه چیزی اثر نداشته و کار نمی‌کند.

5) مکرراً، وعده‌های غذایی کوچک بخورید. دفعات بیشتری بخورید، ولی در بخش‌های کوچکتر و کمتر. هرچه دفعات خوردن بیشتر باشد، میزان سوخت‌و‌ساز بدن شما، بالاتر می‌رود. سوخت‌و‌ساز بالاتر منجر به سوزاندن کالری بیشتر در یک روز می‌شود. 5 تا 6 وعدۀغذایی کوچک در یک روز بخورید، برای اطمینان پیدا کردن از گرفتن مواد مغذی کامل برای ساختن ماهیچه‌ها و سوزاندن چربی.

6) خلاق باشید. آیا برای انجام کارهایی برای تناسب اندام خود خیلی مشغول بوده و وقت ندارید؟ عادات اجتماعی و خورد‌ و‌ خوراک خود را، برای ترویج و ترقی تغییرات شیوۀ زندگی سالم، تغییر دهید. به جای خوردن یک ناهار سنگین، یک ناهار را بسته‌بندی کرده و به یک پیاده‌روی بروید. شما می‌توانید مادامی‌که از یک پیاده‌روی سریع لذت می‌برید تا از روز کاری پراسترس خود جدا شوید، یک نوشیدنی پروتئینی را خُرد خُرد بنوشید، یا به عنوان میان وعده، میوه بخورید. شما احساس تازگی و نیروی تازه داشتن و بیشتر قوت‌بخشیده، برای کارهای بعدازظهر خود، خواهید داشت.

7) صبور باشید. انتظار نداشته باشید که به اهداف تناسب اندام خود درمدت یک یا دو هفته برسید. بیشتر این مهم است که شما از تابستان لذت ببرید، مادامی‌که ازتلاش‌هایی که در حال انجامشان هستید، قدردانی می‌کنید. بر روی چیزهایی که می‌خواهید روزانه در فعالیت فیزیکی خود انجام دهید، تمرکز کرده، و نتایج را دنبال کنید. متناسب شدن اندام شما، زمان برده و با تعهد، شما به اهداف خود خواهید رسید.

8) در طی ورزش کردن، نفس بکشید. وقتی ورزش می‌کنید، یک راه مخصوص و مناسب برای نفس کشیدن وجود دارد که اجازه می‌دهد مقدار کافی اکسیژن به سیستم وارد شده و استقامت بهتری را ارائه دهد. برای مثال، دونده‎‌های ماراتُن به شما خواهند گفت که آن‌ها از یک ریتم هنگام دویدن استفاده می‌کنند، که به آن‌ها اجازه می‌دهد که طولانی‎‌تر و سالم‌تر نسبت به استفاده از تنفس طبیعی،  بدوند.

9) خودتان را دوست داشته باشید. این واقعیت را که همۀ ما متفاوت از هم، ساخته شده‌ایم و اینکه عشق از درون می‌آید، قبول کنید. همیشه خود را به خاطر کسی که در درون و باطن شماست، دوست بدارید. تا زمانیکه شما درست و مناسب غذا و خوراکی خورده، ورزش کرده و بهترین‌های خود را انجام می‌دهید، سالم، شاد و خوشحال خواهید بود. بهترین‌‌هایی را که می‌توانید، انجام داده و زیبایی درونی را بیشتر از زیبایی بیرونی، دوست داشته باشید.

10) به یاد داشته باشید که لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که تابستان قرار است که بهترین خاطرات سال را برای شما رقم بزند، بنابراین آرام و بی‌استرس بوده و از فعالیت‌های خود، لذت ببرید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

انتخاب رژلب مناسب فصل

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

نکاتی در مورد چگونگی آرایش خوب

در نظرسنجی شرکت کنید، جایزه بگیرید!

مشاوره در انتخاب رنگ مو

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه