ورزش‌های تابستانی را دوست داشته باشید

2599

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
ورزش‌های تابستانی را دوست داشته باشید

تنها مشکل تابستان این است که، هوا خیلی گرم است. اما شما می‌توانید با ترفندهای پیشنهادی از حرفه‌ای‌های برتر تناسب اندام، به روال ورزش خود در تابستان ادامه دهید.

1. تنظیم درجه حرارت بدنتان
یک دوش آب سرد قبل از ورزشتان بگیرید. یک مطالعه در آلمان در سال جاری، نشان می‌دهد که یک استراحت قبل از ورزش، باعث بهبود عملکرد در گرما می‌شود، احتمالاً به این خاطر که آن، میزان حرارت و گرمای بدن شما و همچنین درجه حرارت پوست و هسته و درون بدن شما را پایین می‌آورد. برای امتحان کردن آن خیلی تردید دارید؟ حتی فقط خنک کردن گردن و سرتان با یک بسته یخ، ممکن است یک تفاوت ایجاد کند.

2. بررسی نقشه
آیا مسیر همیشگی دویدن شما باعث سرخ شدن شما در زیر آفتاب می‌شود؟ یک مسیر جدید سایه‌دار را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید وارد سایت آب‌و‌هوا شوید، در آنجا پیش‌بینی وضع پارک‌های محلی، کمک می‌کند بهترین زمان روز برای ورزش را پیدا کنید.

3. حفظ شمارش ضربان قلب
هرچه گرمتر باشد، بدن شما ناگزیر است بیشتر انرژی مصرف کند. بنابراین اگر شما به‌طور‌ معمول، با سرعت 9 دقیقه-مایل می‌دوید، زمانیکه درجه حرارت به 90 برسد، شما ممکن است سرعتتان را به 10 کم کنید.
این زمانی‌ست که یک مانیتور ضربان قلب، سودمند و قابل‌استفاده می‌شود. شما می‌توانید مطمئن شوید که خودتان را به زور و خیلی سخت، وارد شرایط آب‌و‌هوایی گرم نمی‌کنید، چونکه ممکن است خطر و ریسک گرمازدگی شما و یا حتی غش در اثر گرما را بالا ببرد.
یکی از مدل‌های جدید، مدلی است که نه تنها بر قلب شما نظارت می‌کند، بلکه همچنین شتاب، فاصله، سرعت و کالری‌های شما را نیز بررسی کرده و ثبت می‌کند. (آن با یک سیستم جی‌پی‌اس فوق‌العاده حساس که حتی بر روی مسیرهای پیاده‌روی تحت پوشش درخت و کنار ساختمان‌های بلند، کار می‌‌کند، همراه است.)
یک راه ساده‌تر برای بررسی ضربان قلب وجود دارد. اگر شما سخت ورزش می‌کنید، هر سه تا شش ثانیه، یک تنفس سریع بگیرید.(اگر شما در مورد عکس العمل دیگران، نگران هستید، آن را زیر تنفس‌های خود زمزمه کنید.)

4. ورزش کردن روی خاک
سعی کنید که در مسیرهای سنگ‌ریزه و ریگی، بر روی خاک، راه بروید و بدوید، یا دوچرخه‌سواری کنید، نظر باینکه آسفالت و بتن، تمایل به گرمای متشعشع داشته و اشعه‌های خورشید را منعکس می‌کنند و باعث می‌شوند که شما احساس گرمای بیشتری کنید. آیا کنار آب زندگی می‌کنید؟ امکان استفاده از نسیم و باد ملایم، حتی در روزهای مه‌آلود، را دارید؟ در صورت امکان، در مسیر باد حرکت خود را آغاز کنید. بنابراین، زمانیکه شما کار خود را تمام می‎‌کنید، در سمت مخالف باد (روبرو)، که خنکتر است، حرکت می‌کنید.

5. خنک کردن با روغن‌های واقعی
درست قبل از ورزشتان، با چند قطره از روغن نعناع بیابانی و روغن اکالیپتوس، پشت گردن و شقیقۀ خود را تر کنید. انجام این کار، یک اثر خنک‌کننده برای شما ایجاد دارد و همچنین راه بینی شما را باز می‌کند. بنابراین زمانیکه هوا مرطوب است، شما می‌توانید یک‌ کمی آسانتر نفس بکشید. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که ورزشکارانی که نعناع بیابانی را در طول ورزش خود، استشمام می‌کنند، نسبت به افرادی که این کار را نمی‌کنند، سریعتر می‌دوند، قدرت بیشتری می‌گیرند و می‌توانند شنای بیشتری انجام دهند.

6. مختصر کردن فواصل
برای حفظ تناسب اندام، زمانیکه خورشید شدید است، ورزش منظم و عادی خود را (چه پیاده‌روی، چه دویدن، چه شنا کردن و چه دوچرخه‎سواری) کمی کندتر انجام دهید، اما هر 3 تا 5 دقیقه، سرعت خود را زیاد کنید. در این صورت شما کالری بیشتری را بدون نیاز به اینکه با سرعت ورزش کنید، می‌سوزانید.

7. انجام حرکات کششی
افزایش دما را به نفع خودتان برگردانید و بر روی انعطاف‌پذیری خود با انجام چند حرکت یوگا، تمرکز کنید. زمانیکه درجه حرارت بدنتان بالا است، شما می‌توانید حرکات عمیق انجام بدهید. یک حرکت برای داشتن ماهیچه‌های همیشه محکم این است که بایستید و از کمر به سمت جلو خم شوید، به سمت کف اتاق برسید و اگر شما برای لمس کردن زمین، به اندازۀ کافی انعطاف‌پذیر نیستید، کیف یا ساک ورزشیتان را در جلوی خود قرار داده و آن را لمس کنید. سپس 5 تا 10 ثانیه نفس‌تان را نگه دارید. برای کشیدگی مفصل ران خود که یکی دیگر از مناطق انعطاف‌ناپذیر می‌باشد، بنشینید در حالیکه یک پای خود را از روی ران پای مخالف، عبور داده‌اید و به سمت جلو خم شوید، دست و بازوهای خود را کشیده نگه داشته، برای 5 تا 10 ثانیه نفستان را نگه دارید.

8. انجام برخی کارها برای تناسب اندام
برخی از فعالیت‌ها را به عنوان ورزش انجام دهید. برای مثال: شستن ماشین برای 30 دقیقه، حدود 100 کالری از یک خانم 140 پوندی می‌سوزاند. باغبانی 128 کالری را می‌سوزاند. گزینه‌های دیگری هم هستند، مانند: به پیاده‌روی بردن سگ، یک دست بازی والیبال (همه در حدود 100 کالری)، چمن‌زنی (176 کالری)، دوچرخه‌سواری در اطراف محله (192 کالری)، یا هولاهوب زدن (حلقه) که حدود 50 کالری را فقط در 10 دقیقه می‌سوزاند.

9. حفاظت از سرتان
یک لبۀ تور مانند روی کلاه، یک راه‌حل خوب برای محافظت از صورت شما در مقابل خورشید می‌باشد. در ضمن این کلاه اجازه می‌دهد که گرمای اضافی از روی سر شما دور شود. اگر شما دوچرخه‌سواری می‌کنید، یک گزینۀ که بهتر است امتحان کنید، استفاده از کلاه‌های ایمنی که منافذ عمیق دارند، می‌باشد.

10. سوخت‌گیری با میوه
میوه‌ها بیش از%80 آب دارند، پس استفاده از میوه‌هایی مانند انگور، هندوانه، طالبی یک طریقۀ خوشمزه برای تامین مایعات و بالا بردن انرژی شما بعد از ورزش می‌باشد. نوشیدنی پورۀ میوه‌های تازه، ماست یخ‌زده یا ژله با تکه‌های میوه، از جمله گزینه‌های خوب دیگر می‌باشند. آن‌ها ترکیب کاملی از کربوهیدرات‌ و مایع را تهیه می‌کنند و آن‎‌ها در گرمای تابستان، به‌راحتی قابل‌هضم و خوشگوار هستند. اگر شما مقدار زیادی نمک از دست داده‌اید (بعد از یک ورزش، بر روی لباس‌های شما لکه‌های سفیدی از عرق به جا می‌ماند)، سدیم را به‌وسیلۀ نوشیدن یک نوشیدنی ورزشی، جایگزین کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه