علت سیاهی دور چشم چیست؟

3935

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
علت سیاهی دور چشم چیست؟

سیاهی دور چشم یک صفت ارثی غالب است که البته فاکتورهای محیطی موجب تشدید این مشکل در افراد می‌شود. بیخوابی، خستگی‌های مکرر و مداوم، زیاد بیدار ماندن این مشکل را در افراد تشدید می‌کند.

دکتر محمد گلشنی درباره سیاهی دور چشم گفت: سیاهی دور چشم مشکلی است که بیماری محسوب نمی‌شود و در واقع یک صفت ارثی غالب است. اگر یکی از والدین به این مشکل دچار باشند معمولاً نصف فرزندان آن خانواده نیز به این مشکل دچار می‌شوند. اما در برخی از مواقع نیز والدین دچار سیاهی دور چشم نیستند، اما فرزندان آنها دچار این مشکل هستند.

به گفته او تیرگی دور چشم درجاتی دارد و باید گفت افرادی که دارای پوستی تیره هستند معمولاً تیرگی دور چشم آنها بیشتر است، اما سیاهی دور چشم افرادی که پوست روشنی دارند، کمتر است.

دبیر انجمن متخصصین پوست ایران گفت: نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که فاکتورهای محیطی موجب تشدید این مشکل در افراد می شود و بیخوابی، خستگی‌های مکرر و مداوم، بیدار ماندن زیاد این مشکل را در افراد تشدید می‌کند.

به گفته دکتر گلشنی، سیاهی دور چشم علل مختلفی دارد و گفته می‌شود مشکلات رنگدانه‌ای پوست و زیاد بودن رنگدانه‌های دور چشم یا عروق خونی موجب سیاهی دور چشم می‌شوند.

دکتر محمد گلشنی تاکید کرد: به دلیل اینکه معمولاً سیاهی دور چشم ارثی است، درمانی برای رفع آن وجود ندارد و ادعا شده است که مصرف برخی کرم‌ها تیرگی دور چشم را از بین می‌برد اما باید گفت اثرات کوتاه مدتی داشته و به طور کامل این مشکل را برطرف نمی‌کند.

او در ادامه پیشنهاد داد: توصیه می‌شود افراد از عینک آفتابی برای محافظت از چشم و پوست اطراف چشم و پلک‌ها استفاده کنند. همچنین از مرطوب کننده‌های دور چشم و پلک‌ها استفاده کرده و با تنظیم خواب و استراحت به موقع و ترک سیگار می‌توان از تشدید سیاهی دور چشم جلوگیری کرد.

منبع از سلامت نیوز

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

اکستنشن چیست؟

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

جوش سر سیاه چیست؟

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه