بر طرف کردن چین و چروک با آب لیمو

4227

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
بر طرف کردن چین و چروک با آب لیمو

استفاده از آب لیمو روی پوست شما می‌تواند باعث جدا شدن سلول‌های مرده از سطح بدن شما و کاهش چین و چروک پوست شود. همچنین می‌تواند به کاهش لکه‌های پوست و لکه‌های که در اثر افزایش سن بر روی پوست به وجود می‌آید کمک کند. توصیه می‌شود حتماً از آب لیمو تازه استفاده کنید، زیرا گذشت زمان باعث به وجود آمدن مواد شیمیایی در آب لیمو می‌شود که می‌تواند به جای سود برای پوست شما ضرر داشته باشد.

پوسته شدن پوست

با استفاده روزانه آب لیمو بر روی پوست خود می‌توانید از شر سلول‌های مرده روی پوست خود راحت شوید. اسید موجود در آب لیمو می‌تواند باعث سفت شدن پوست شما و از بین رفتن چین و چروکی شود که در اثر افزایش سن بر روی پوست شما به وجود آمده است. یک لیمو را از وسط به دو نیم تقسیم کرده، آب آن را در یک قاشق چایخوری ریخته و مقداری قند به آن اضافه کنید. محلول آماده شده را بر روی پوست خود به خصوص مناطقی که دارای چین و چروک است بمالید. این کار را 2 تا 3 دقیقه در روز انجام دهید و بعد از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

پاک کننده منافذ پوست

استفاده از آب لیمو می‌تواند به پاک شدن منافذ پوست شما کمک کند. منافذ مسدود پوست می‌تواند باعث به وجود آمدن جوش و لکه روی پوست شما شود. آب لیمو تازه را درون ظرفی ریخته، سپس تکه‌ای پنبه را به آب لیمو آغشته کنید و روی پوست خود بمالید و بعد از چند دقیقه با آب گرم بشویید. صورت خود را خشک کرده و از یک مرطوب کننده استفاده کنید. پاک شدن منافذ پوست باعث کوچک شدن آن‌ها و جمع شدن پوست می‌شود.

آب لیمو چگونه به سلامت پوست کمک می‌کند؟

آب لیمو حاوی اسید سیتریک است که باعث از بین رفتن سلول‌های مرده پوست و باکتری‌ها می شود. با از بین رفتن سلول‌های مرده پوست شرایط برای رشد سلول‌های جدید مهیا می‌شود. این سلول‌های جدید، جایگزین سلول‌های آسیب دیده می‌شوند و به از بین رفتن لکه‌ها و چین چروک پوست کمک خواهند کرد. سلول‌های جدید باعث می‌شوند پوست شما جوان‌تر و براق‌تر به نظر برسد.

پوست‌های حساس

آب لیمو برای افرادی که دارای پوست‌های حساس هستند می‌تواند سبب خشکی پوست شود. اگر شما دارای پوست حساسی هستید، استفاده روزانه خود از آب لیمو را به هفته‌ای 2 تا 3 روز کاهش دهید و بعد از هر بار استفاده حتماً از یک مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن پوستتان استفاده کنید. اگر پوست شما خیلی حساس است، آب لیمو را فقط در مناطقی که پوست شما دارای چین و چروک و یا مستعد ایجاد چروک است استفاده کنید.

منبع از مجله اینترنتی زگیل

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

راه‌های مبارزه با آکنه

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه