وزن کم کردن با ورزش

2954

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
وزن کم کردن با ورزش

چند ماه پیش از یکی از مربیان برتر جهانی خواسته شد که یک برنامه برای کم کردن چربی بنویسد. چیز عجیب‌و‌غریب این بود که: راه‌ انجام اینکار تنها دو تمرین و ورزش بود.
درست است: زمانیکه یک برنامۀ فوق‌العادۀ مؤثر برای سوزاندن کالری از وی خواسته شد، او به ما تمرینی داد که خوانندگان تنها یک دمبل سویینگ و یک اِسکات تِراست را انجام دهند. این برخی از مردم را گیج کرد.

او پاسخ داد: «دویدن فقط یک تمرین است، اما هیچکس سؤالی دربارۀ آن برای سوزاندن چربی نمی‌کند.» (یکی دیگر از راه‌های بسیار خوب برای از دست دادن چربی: اجتناب از 20 تا از بدترین نوشیدنی‌ها می‌باشد.)
او به نکتۀ خوبی اشاره کرد. و درواقع، هنگامیکه شما فلسفۀ آن مربی برتر جهانی را درک می‌کنید، شما متوجه می‌شوید که این روش چقدر خوب نتیجه می‌دهد.

دمبل دمبل

کتلبل

کتلبل

15 بار کِتِلبِل سویینگ را تکرار کنید (همچنین می‌توانید از یک دمبل برای این کار استفاده کنید.)، سپس بلافاصله با 15 بار تکرارِ اِسکات تِراست، ادامه دهید. سپس، بدون استراحت، 14 بار سویینگ را تکرار کرده و 14 بار اِسکات تِراست، تکرار می‌شود. این الگو را تا وقتی که شما تنها یک بار از هر تمرین را تکرار می‌کنید، ادامه دهید. این یک تمرین شمارش معکوس نامیده می‌شود.
مطمئناً این فقط انجام دو تمرین می‌باشد، اگر شما روند درست و بی‌عیب را کامل کنید،با 15 بار به سمت 1 طرف، شما 120 بار هر تمرین را تکرار خواهید کرد. کل آن 240 بار تکرار می‌شود. اینها حرکاتی هستند که کل بدن شما را به چالش می‌کشند.
آن‌ها همچنین با سرعت و سریع انجام می‌شوند. به طور متوسط، آن تنها 3 ثانیه برای هر بار تکرار، وقت شما را می‌گیرد. بنابراین، شما آن 240 بار تکرار را تنها در 2 دقیقه یا کمی بیشتر و یا کمتر، انجام خواهید داد. این حرکات ماهیچه‌های شما را به آتش کشیده و کمی به نفس‌نفس می‌اندارد.
اگر فکر می‌کنید که بسیار آسان یا بسیار سریع به نظر می‌رسد، پیشنهاد می‌کنیم شما آن را امتحان کنید. ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید آن را تمام کنید. اما مسئله‌ای نیست. شما می‌توانید با تعداد کمتری از تکرارها، مانند 8 بار تکرار، کار خود را ادامه داده و انجام دهید، تا تناسب اندام خود را بهبود بخشید. (در واقع، این استراتژی توصیه می‌شود.) اگر شما یک چالش بهتر و بیشتر می‌خواهید، می‌توانید همیشه نفس کشیده و روال را تکرار کنید.
به یاد داشته باشید: چه شما در حال دویدن باشید، چه در حال بلند کردن اجسام، ماهیچه‌های شما برای کمک کردن به حرکت شما، به انرژی نیاز دارند و انجام این تمرین فشار بیشتری را نسبت به آن‌هایی که تاکنون انجام می‌دادید، بر روی ماهیچه‌های شما می‌آورد. همچنین سوخت‌و‌ساز بدن شما را برای ساعت‌ها بعد از تمرین شما، افزایش می‌دهد.
بیشتر اینکه، برخلاف آهسته دویدن، اینها تمرینات تپش مشترک نیستند. بنابراین، در واقع، یک تمرین کم اثر می‌باشد، که شما می‌توانید در یک شدت بالا آن را انجام داده، آن را برای افرادی که اضافه وزن دارند، ایده‌آل کنید. بهترین قسمت این است که: شما می‌توانید این روال را بدون اینکه حتی خانۀ خود را ترک کنید، انجام دهید، چون تمام آن چیزی را که شما نیاز دارید، یک دمبل یا کِتِلبِل تک می‌باشد.
یک نکتۀ مهم: این یک برنامۀ تمرینی کامل نیست، اما یک روال عالی می‌باشد که شما می‌توانید تقریباً هرجا و در هر زمان، آن را انجام دهید. یک جایگزین خوب برای 15 دقیقه استفاده از تردمیل می‌باشد.

باسن خود را خم کنید و یک کِتِلبِل (یا دمبل) را با دو دست خود در طول بازوهایتان، در مقابل خود نگه دارید. حالا، کمی به سمت عقب بجنبید و کِتِلبِل را بین پاهایتان پرتاب دهید. سپس، به ماهیچه‌های سرین خود فشار آورده و مفصل‌های ران خود را شدیداً به سمت جلو پرتاب کنید و وزنه را به ارتفاع شانه‌هایتان، تاب دهید. به مقدار حرکت اجازه دهید تا وزنه را نوسان دهد، شما تلاش نمی‌کنید تا آن‌ را با دست‌های خود، به صورت فعالانه، بالا ببرید. حرکت را برعکس کنید، پس کِتِلبِل را بین پاهای خود پرتاب کرده، دوباره مطمئن شوید که در هیچ زمانی، قسمت پایینی پشت خود را گرد نمی‌کنید، این باید زمانیکه شما باسن خود را خم می‌کنید، به طور طبیعی قوسدار باقی بماند. به نوسان رو به جلو و عقب، ادامه دهید.

بایستید و پاهایتان را کمی عریض‌تر از عرض شانه‌هایتان، باز کنید. باسن و زانوهای خود را خم کرده، به سمت پایین چمباتمه بزنید و بدن خود را به پایین‌ترین حد ببرید تا زمانیکه بتوانید دست‌هایتان را بر روی زمین قرار دهید. پاهای خود را به سمت عقب لگد بزنید، در یک موقعیت پوش‌آپ و سپس بلافاصله حرکت را برگردانده، و سریعاً از حالت چمباتمه زدن، بایستید. این یک نماینده است. برای اینکه تمرین و ورزش را بیشتر به چالش بکشید، می‌توانید از حالت چمباتمه زدن به سمت بالا بپرید، به جای اینکه به سادگی و به سرعت روی پاهایتان بایستید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

راه‌های مبارزه با آکنه

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

چگونه با استفاده از عسل زیبایی خود را چند برابر کنیم؟

رنگ کردن ابرو

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه