ترفندهای آرایشی (1)

4953

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
ترفندهای آرایشی (1)

با استفاده از چند راهنمایی و ترفند، دیگر نیازی نیست که برای یک آرایش خوب، حرفه‌ای باشید. لازم نیست که ساعت‌هایی را صرف انجام آرایش بکنید. هنگامیکه شما بدانید چه کار باید بکنید، می‌بینید که آرایش می‌تواند بر روی بهترین مشخصه‌های شما تأکید کرده و آن‌هایی را که مطلوب نیستند، پنهان کند.

1. قاشق پلاستیکی چند منظوره
از یک قاشق پلاستیکی استفاده کنید تا به آسانی ریمل را بر روی مژه‌های پایینی خود بزنید، بدون اینکه ذره‌ای بر روی پوستتان بریزد. این همچنین به شما کمک می‌کند تا یک غشاء و لایۀ ضخیم‌تر را بروی مژه‌هایتان ایجاد کنید.


2. فرم زدن رژگونه متناسب با نوع صورتتان
به منظور استفاده از رژگونه که آن را کجا بزنید تا بیشتر بهتان بیاید و مناسب باشد، در ابتدا شکل صورت خود را مشخص کنید. رژگونه تنها رنگ اضافه نمی‌کند، بلکه نقاشی کرده و استخوان‌های گونه‌های شما را مشخص می‌کند. روشی که شما با آن رژگونه می‌زنید، می‌تواند بر روی بهترین ویژگی‌ها و مشخصه‌های شما، تمرکز کرده و همچنین آن‌هایی که ممکن است بیش از حد برجسته باشند را فرو نشاند.

3. استفاده از نوار چسب برای آرایش چشم
این یک کمک آرایشی می‌باشد، که در زمانیکه از خط چشم و سایه‌ها استفاده می‌کنید، به شما کمک خواهد کرد، بخصوص اگر به دنبال آرایش‌های چشم‌های خیلی تیره، شدید و خیره‌کننده مانند «چشم گربه‌ای» هستید. این روش همچنین به شما کمک خواهد کرد تا چشم‌هایتان را یکسان و جفت، آرایش کنید.


4. پنهان کردن پف‌های زیر چشم
بیشتر ما تمایل داریم که تنها یک لایه از کانسیلر را در تمامی ناحیۀ چشم‌های خود بزنیم، اما برای پوشاندن این پف‌ها به صورت واقعی، بهترین کار این است که چین‌و‌شکن چشم را روشن کنیم و سپس یک سایۀ تیره‌تر را در ناحیۀ پف‌کردۀ واقعی بزنیم.


5. سایه‌روشن‌های چشم
زمانیکه سعی می‌کنید آرایش چشم زیبایی را به صورت طبیعی خلق کنید، درست قرار دادن سایه‌روشن‌ها خیلی مهم می‌باشد. رنگ‌های روشن شما (سفیدها، کرم‌ها و صدفی‌ها) باید در گوشه‌های داخلی چشم، در وسط چشم و درست در زیر استخوان ابرو، مورد استفاده قرار بگیرند. ابتدا رنگ‌های روشنتان را مورد استفاده قرار دهید و سپس به سراغ رنگ‌های تیرۀ خود بروید.


6. چگونه می‌توان ریمل جمع شده را جدا کرد
در استفاده از هر ایمیلی ممکن است این اتفاق بیافتد. مشکل اینجاست که مایع درون ریمل خشک می‌شود و سپس شروع می‌کند به تشکیل تکه‌های نازیبا. برای کمک به جلوگیری از این اتفاق، برای اینکه تلاش کنید تا ریمل بیشتری روی فرچه قرار گیرد، فرچۀ ریمل خود را به داخل تیوب آن فشار ندهید. با این کار شما در واقع هوا را به داخل تیوب پمپاژ می‌کنید، که این کار موجب می‌شود که هرچه سریع‌تر آن ریمل خشک شود.
هر چند ریمل باید هر 3 تا 4 ماه، تعویض شود، اما فقط به این خاطر که آن خیلی سریع خشک شده و نتایج خیلی نامطلوبی را ایجاد می‌کند، ریمل را زودتر عوض کنید. با این‌حال، یک راه‌حل آسان و راحت برای آن وجود دارد! یک یا دو قطره از قطرۀ چشمی با هر مارکی را به داخل تیوب ریملتان اضافه کنید و سپس فرچه را به دیوارۀ داخلی تیوب ریمل بمالید. قطره‌های چشمی مایع ریمل را نرم می‌کنند.


7. آماده کردن لب برای زدن رژلب
یک مسواک بچه‌گانه را برای پوسته‌پوسته کردن لب‌های خود استفاده کنید. برای اینکه این کار واقعاً به صورت کامل انجام شود، شما می‌توانید با استفاده از شکر، روغن نارگیل یک اسکراب خانگی برای لب‌هایتان بسازید. یا ساده‌تر از آن ولی نه به همان اندازه مؤثر، لب‌هایتان را قبل از اسکراب، با ویتامینه لب یا وازلین بپوشانید.

8. بهترین شکل چشم را برای خود بسازید
محل قرار دادن سایه‌ها و خط چشم‌های شما می‌توانند به اندازۀ پر اهمیت بودن انتخاب رنگ سایه‌های چشم شما، مهم و بحرانی باشند. شما می‌توانید بیشتر و یا کمتر از هر چیزی که در نظرتان است را خلق کنید. با قرار دادن دقیق آن‌ها در مکان مناسب، شما می‌توانید باعث شوید که چشم‌هایتان درشت‌تر، برجسته‌تر، و... به نظر برسند. شکل چشم خودتان را تعیین کنید و سپس بر اساس آن چشم‌هایتان را درست کنید.


9. کاری کنید تا چشم‌هایتان درشت‌تر به نظر برسند
اگر شما در حال حاضر، مداد سفید ندارید، یک عدد از آن را برای یک ترفند ساده، خریداری کنید! به جای اینکه خط داخلی چشمتان یا همان خط آبتان را با یک مداد تیره خط بکشید، از یک مداد سفید برای ایجاد چشم‌ بزرگتر، استفاده کنید.


10. کشیدن خط چشم یا مداد چشم در بین مژه‌ها
این یک راه و روش استفاده از خط چشم و مداد چشم شما درست در بین مژه‌هایتان می‌باشد. این یک روش عالی برای این است که در عین حال که نشان می‌دهد شما هیچ‌گونه آرایشی ندارید، هنوز هم کمی رنگ به چشم‌های شما اضافه کرده و باعث می‌شود تا مژه‌هایتان، ضخیم‌تر به نظر برسند.


11. سایه‌های زیبای چشم
آیا شما تا به‌حال سایه چشمی با یک رنگ پرطراوت خریداری کرده‌اید که با یکبار استفاده، کسل‌کننده به نظر برسد؟ راه‌حل برای اینکه آن رنگ‌ها، این حالت را نداشته باشند، استفاده از یک زمینۀ سفید می‌باشد. از یک مداد سفید استفاده کنید و قبل از استفاده از رنگ منتخبتان، پلک خود را با آن بپوشانید.


12. مژه مصنوعی
مژه‌های مصنوعی بدون توجه به وقت‌گیربودنش، می‌تواند پر زحمت باشد! در اینجا چند راه خوب به نظر رسیدن مژه مصنوعی، وجود دارد.

1) بعد از فر کردن مژه‌هایتان، قبل از زدن ریمل، یک لایۀ نازک از پودر استفاده کنید. یک فرچۀ کوچک را روی پنکک خود زده و آن را در بالا و پایین مژه‌ها بزنید. همچنین برخی از افراد از پودر بچه استفاده می‌کنند، اگرچه به نظر می‌رسد که هردوی آن‌ها تقریباً اثر یکسان دارند. با این کار پایه‌ای ایجاد می‌کنید که مژه‌ها پُرتر به نظر برسند.
2) دو لایه از ریمل را در قسمت پایین و بالای مژه‌هایتان بزنید، اما بین زدن هر لایه، 3 تا 5 دقیقه صبر کنید، در غیراینصورت آن‌ها به‌ هم‌ چسبیده شده و خوب به نظر نمی‌رسند.
3) زمانیکه از ریملتان استفاده می‌کنید، نباید فرچۀ ریمل را از فقط از پایۀ مژه‌هایتان به سمت بالا حرکت دهید. اطمینان حاصل کنید از اینکه فرچۀ ریمل را در عین بالا بردن، به عقب و جلو می‌برید. حرکت راست و چپ، شما را مطمئن خواهد کرد که همۀ مژه‌هایتان به طور کامل پوشش داده می‌شود. تمام مسیر حرکت باید به سمت نوک مژه‌ها باشد.
4) در پایان، مژه‌های خود را بررسی کنید، تا ببینید فاصله‌ای وجود دارد یا نه. نوک فرچۀ ریملتان را برای ایجاد لایۀ دیگری از ریمل روی مژه‌هایی که پراکنده و کم‌پشت به نظر می‌رسند، استفاده کنید.


13. راز و رمز فرکردن مژه‌ها
بیشتر مژه‌هایتان را با استفادۀ از فرمژه در پایۀ مژه‌هایتان، فر کنید و سپس آن را برعکس کنید. این کار، فر مژه را دو برابر کرده و باعث می‌شود تا مژه‌هایتان مدت طولانی‌تری فر باقی بمانند!


14. فرمژۀ خود را حرارت دهید
یک سشوار را برای حدود 3 تا 5 ثانیه در کنار فرمژۀ خود قرار دهید. حرارت همان کاری را می‌کند که بابلیس انجام می‌دهد و به شما مژه‌های طنازی می‌دهد که در تمام طول روز ماندگار خواهند بود.


منبع از www.listotic.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

براش‌های آرایشی را هر چند وقت یکبار بشویید.

خودتان لوازم آرایشی بسازید

لوازم آرایشی خود را به اشتراک نگذارید

101 نکته‌ی ساده برای داشتن چشمانی زیبا (1)

هشت ترفند آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) صبا 772-06-24 20:09
با سلام واحترام ممنون از مطالب بسیار آموزنده شما.لطفا درمورد انواع کرم پودر و انتخاب صحیح آن هم توضیح دهید
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه