ترفندهای آرایشی (2)

7837

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
ترفندهای آرایشی (2)

در مطلب قبلی نشان دادیم که با استفاده از چند راهنمایی و ترفند، نیاز به حرفه‌ای بودن در آرایش نیست و می‌توانید با صرف زمان اندکی آرایشی قابل قبول داشته باشید و صورتی جذاب برای خود بسازید. ادامه این نکات را در این مطلب خواهید خواند.

15. تطابق کرم پودر با رنگ صورت
همۀ ما می‌ترسیم که کرم‌پودر به ما یک صورت روح مانند یا حتی بدتر، خط چانۀ نارنجی بدهد. زیرا گردن شما به اندازۀ صورت شما در معرض آفتاب قرار نمی‌گیرد و این موضوع برای تطابق رنگ صحیح، باید مورد توجه قرار بگیرد.


16. استفاده از کارت اعتباری
زمانیکه ریمل می‌زنید، یک کارت اعتباری را در پشت مژه‌هایتان قرار دهید و از آن در حرکت عقب و جلو از ریشه‌ها شروع کنید. شما واقعاً می‌توانید این کار را از این راه انجام داده و مژه‌هایتان را سریع ریمل بزنید!


17. بالا بردن چشم با استفاده از مداد
یک مداد مات صورتی روشن را برای ایجاد یک قوس بالاتر، در تمام طول استخوان ابروی خود کشیده و سپس روی آن دست بکشید، دست بکشید و دست بکشید! طوری که قابل تشخیص نباشد.


18. تعیین حدود مناسب برای آرایش
نقاشی کردن و تعیین حدود و خطوط صورت می‌تواند استخوان‌های گونه و خط فک شما را مشخص کند، ظاهر غبغب را کاهش دهد، بینی بزرگ را کوچکتر کند و پلک‌های افتاده را بالا بکشد. این موضوع برای برجسته‌سازی و تمرکز ویژگی‌های شما، کمک می‌کند. این موضوع مخصوصاً برای عکس‌ها مهم است، چونکه دوربین بهتر از چشم غیرمسلح همه چیز را ضبط می‌کند.
پودرهای برجسته‌سازی و نقاشی‌ وجود دارند که فقط برای این منظور ساخته شده‌اند، اما شما همچنین می‌توانید از یک برنزه‌کننده یا پودری که چند درجه تیره‌تر از پوست شماست و از یک کرم پایه (کرم پودر) که چند درجه روشنتر است برای برجسته‌سازی، استفاده کنید. در اکثر موارد ناحیه زیر چشمانتان جایی است که می‌خواهید بر روی آن تأکید کرده و بخش بیرونی صورتتان، زیر استخوان‌های گونه‌هایتان و گردن شما جاهایی هستند که می‌خواهید با رنگ تیره‌تر آن‌ها را مشخص کنید. به خاطر بسپارید که ترکیب، یک کلید برای داشتن ظاهری طبیعی است! ممکن است در ابتدا نیاز به چند بار تمرین داشته باشید.


19. ثابت نگه داشتن خط چشم
همیشه آرایش چشم خودم را بررسی کنید تا ببینید خط چشمتان در محل اصلی‌اش کشیده شده یا نه. خط چشم‌هایی که معلوم هستند، بیشتر شامل این موضوع می‌باشند، به‌ویژه آن‌هایی که ضدآب نیستند. اما شاید کسی دوست نداشته باشد از لوازم آرایش ضدآب استفاده کند، چونکه آن خیلی سخت پاک می‌شوند! در این حالت همیشه احساس می‌شود هنگام پاک کردن آرایش چشم ضدآب، مژه‌ها کنده می‌شوند. برای اینکه مداد و خط چشم بهتر به نظر برسند، پودر فشرده یا غیر فشرده را درست در زیر خط چشم خود در پایین چشمتان (پلک چشم پایینی) بزنید که تا حدودی مانند یک حائل از اینکه خط چشمتان به سمت پایین سرازیر شود، جلوگیری می‌کند.


20. حجیم نشان دادن لب
همانطور که معلوم است، همۀ ما از لب‎های آنجلینا جولی خوشمان می‌آید. در حال حاضر چند ترفند وجود دارد که باعث می‌شود لب‌ها بزرگتر به نظر برسند، اما برای ایجاد کردن لب‌هایی جذاب، از اینکه لب‌هایتان را در خارج از خط طبیعی‌شان خط بکشید، نترسید. وقتی می‌گوییم در خارج از خط طبیعیشان، منظور این است که کمی. شما که نمی‌خواهید با اغراق کردن در این کار، مانند یک دلقک به نظر برسید!


21. حرکت رو به پایین در آرایش
بسیاری از ما کمی مو بر روی صورتمان داریم، که رو به پایین رشد کرده‌اند. اگر شما آرایش خود را با حرکت به سمت بالا مورد استفاده قرار دهید، این موجب خواهد شد که موهای صورتتان بلند شده و به سمت بالا بیایند. بنابراین این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهید.


22. ابروها و شکل صورت
بسیاری از ما به ابروهایمان اهمیت نمی‌دهیم (یا آن‌ها را آنقدر بر می‌داریم که چیزی از آن باقی نماند) بدون توجه به اینکه چقدر آن‌ها در صورتمان مهم هستند. شکلی برای ابرو وجود ندارد که بهترین باشد، این موضوع واقعاً به ویژگی‌ها و شکل صورت فرد، بستگی دارد. درست مانند تعیین حدود، شکل و ضخامت ابروی شما می‌تواند به زیبا کردن شکل صورت شما کمک کند.


23. مرطوب‌کننده‌ی رنگی
این محصول عیوب را بصورت طبیعی پنهان می‌کند. به سادگی مرطوب‌کنندۀ صورت مورد علاقۀ خود را با یک کم کانسیلر مخلوط کنید. با این روش شما می‌توانید مقدار مناسب این مواد را برای خود تشخیص دهید.


24. بالا کشیدن چشم
این روش ساده و سریع، به شما در بالا کشیدن چشم‌هایتان کمک می‌کند. با سایه‌روشن مورد علاقه‌تان، درست در بالای ابروهایتان یک قوس رسم کنید و با انگشت روی آن را بمالید. این باعث می‌شود قوس موردنظر، بالا رفته به نظر رسیده و کل چشم شما کشیده‌شده به سمت بالا به نظر برسد.


25. فرچۀ ریملتان را شسته و نگه دارید
زمانیکه ریملتان تمام و غیر قابل استفاده می‌شود، به جای اینکه آن‌ها را در سطل زباله بیاندازید، آن‌ها را شسته و برای منظور دیگری مورد استفاده قرار دهید! شما می‌توانید از آن‌ها به عنوان برس ابرو استفاده کنید، حتی می‌توانید قبل از اینکه آن را به ابروهایتان بکشید، از یک مقدار رنگ نیز استفاده کنید. یا می‌توانید با اسپری موبر روی آن‌ها اسپری کرده و از آن‌ها برای شانه کردن و نگه داشتن ابروهایتان در سر جایشان استفاده کنید.


26. داشتن مژه‌های بدون گره
اگر شما مژه‌هایی با این ویژگی می‌خواهید، شما باید قبل از هر بار استفاده، فرچۀ ریملتان را با یک دستمال پاک کنید. با این روش شما می‌توانید چندین لایه از ریمل را به صورت یکپارچه بزنید.


27. پوشاندن لکه‌ها با قلم موی خط چشم
به جای استفاده از تیوب بزرگ از کانسیلر برای پوشاندن عیب‌ها و نقص‌ها، برای کنترل دقیق‌تر، یک کم از آن را بر روی قلم‌موی خط چشم بمالید.


28. خط چشمی نرم بکشید
خط چشم مایع معمولاً بیشتر به چشم می‌آید ولی اگر به صورت درست مورد استفاده قرار نگیرد، اشکالاتی نیز خواهد داشت. برای ملایم کردن آن، یک سایۀ قهوه‌ای متالیک را روی آن خط‌ها، بزنید. این امر نه تنها خشن بودن خط را کاهش می‌دهد، بلکه به پنهان کردن عیب‌ها نیز کمک می‌کند.


29. ماندگاری رژلب
بعد از زدن رژلب، یک دستمال را بر روی لب‌هایتان گذاشته و نگه دارید و بعد پودر روی آن دستمال بزنید. این کار یک لب مات برای شما ایجاد می‌کند که دوام بیشتری دارد.


30. مژه مصنوعی
اگر شما تابه‌حال، این روش را امتحان کرده‌اید، می‌دانید که می‌تواند کاملاً سخت و پرزحمت باشد! اما فقط با چند دقیقه صبر، مژه‌های مصنوعی می‌تواند ظاهر شما را از حالت یکنواختی و کسل‌کننده، در بیاورد و این قطعاً برای مناسبت‌های خاص، ارزش زمان گذاشتن را دارد. راه حل آن، دانستن چگونگی استفاده از آن‌هاست.


31. لب سه‌ بعدی
بسیار ساده و خیره‌کننده! از انگشت خود برای زدن کمی رژگونه یا سایۀ چشم مات در مرکز لب بالا و پایینتان، استفاده کنید.


32. زمان دور انداختن محصولات آرایش
سخت است که اجازه دهیم پولی را که برای محصولات زیبایی خرج می‌کنیم، هدر برود، اما در برخی از موارد لوازم ارایش شما برای پوست و چشم‌هایتان ناسالم می‌باشد. این امر بویژه برای محصولی که در اطراف چشم‌هایتان مورد استفاده قرار می‌گیرد، مهم می‌باشد، بنابراین مهم است که هرچند وقت یکبار، کشوی لوازم آرایشتان را خوب پاک‌سازی و تمیز کنید.منبع از www.listotic.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

براش‌های آرایشی را هر چند وقت یکبار بشویید.

خودتان لوازم آرایشی بسازید

لوازم آرایشی خود را به اشتراک نگذارید

هشت ترفند آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت

راه‌کارهای آرایشی که باعث می‌شود کمتر خسته به نظر برسید

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه