چگونه جای جوش‌ها را از بین ببریم؟

11846

نظر (15)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه جای جوش‌ها را از بین ببریم؟

بعد از به پایان رسیدن مرحلۀ بحرانی جوش‌ها، جا و اثر این جوش‌ها بر روی صورت باقی می‌ماند. این آثار چه به چشم بیایند، چه نیایند، چه زشت باشند و یا نباشند، ممکن است باعث ناراحتی و مشکل بشوند، گاهی اوقات به اندازۀ خود جوش‌ها فرد را درگیر و ناراحت می‌کنند. خوشبختانه، امروزه راه حل‌های متعددی برای رهایی یافتن و محو کامل این آثار ناخوشایند وجود دارد.

انواع مختلف آثار جوش و آکنه
ترتیب، عمق و شدت آثار جوش بستگی دارد، به شدت بحران جوش‌ و شیوه‌ای که برای درمانش به کار گرفته شده است.

اثر باقی ماندۀ صاف و هموار که از آن با عنوان "دهانۀ آتشفشان" یاد می‌شود. شکل ظاهری آن کمابیش گرد است، و روی سطح پوست صورت حفره‌های کوچکی ایجاد می‌کند و مانند محلی می‌ماند که به آن تگرگ زده شده است. این آثار کم عمق که سطح صافی دارند، شبیه به دهانه های کوچک آتشفشان هستند.
آثاری که «نوک شیشه ای» گفته می‌شوند. این نوع از نوع قبلی بسیار عمیق تر و سخت تر هستند، و مثل جای فرورفتن سوزن روی پوست هستند.

آثار "متورم". این نوع اثر جوش گاهی اوقات ظاهر می‌شود و به جای اینکه گود و فرورفته باشد، برجسته است. التهاب بافت‌ها نوعی فیبروز کوچک بر روی سطح پوست ایجاد می‌کند که ترکیبی شبیه به کیست‌های کوچک به وجود می‌آورند.

راه حل‌ها
امروزه، پزشکی زیبایی راه حل‌های متعددی برای صاف و هموار کردن پوست در اختیار دارد. روش ‌هایی که در درمان ضد پیری به کار می‌روند، می‌توانند برای کم کردن و یا حتی از بین بردن تمام آثار آکنه استفاده شوند.

محصولات پرکننده
پر کردن که روش بسیار مفیدی برای از بین بردن جوش‌هاست، می‌تواند برای آن دسته از آثار جوش‌ها که صاف و یا کم عمق هستند به کار بروند و مؤثر باشند. به طور مثال اسید هیالورونیک، باعث بالا آمدن پوست در ناحیه ای که جوش وجود داشته می‌شود و می‌تواند اثر آن را از بین ببرد.
تزریق، روشی سریع و بدون درد است که باید توسط متخصص پوست و زیبایی در مطب وی انجام شود، بعد از انجام تزریق فرد می‌تواند فوراً به سر کارش بازگردد. نتیجۀ این روش فوری و قابل مشاهده است.
فقط بمل: مانند درمان چروک‌ها، محصولات قابل جذبی وجود دارند که طول عمرشان کوتاه است. بنابراین، برای حفظ نتیجه، تزریق مجدد ضروری خواهد بود.

لایه برداری
هدف از لایه برداری از بین بردن لایه‌های رویی از روی پوست به منظور روییدن مجدد پوستی صاف تر و روشن تر است. در این روش علاوه بر اینکه می‌توان رنگ پوست را روشن کرد و نقاط ریز قرمز را که از جوش‌ها به جا مانده اند از بین برد، می‌توان آثار عمیق جوش‌ها که بر روی سطح پوست حفره ایجاد کرده اند را نیز ناپدید کرد. مانند روش تزریق، این درمان هم باید در مطب پزشک انجام شود.
برای درمان آثار جوش‌ها می‌توان به لایه برداری سبُک متوسل شد. محصول را باید روی محل مورد درمان گذاشت. این محصولات غالباً بر پایۀ اسیدهای میوه ها (برای مثال اسید گلیکوز) هستند که سلول‌های پوستی را از بین خواهند برد و با رها ساختن نابه سامانی‌ها، سطح پوست را یکدست می‌کنند. لایه برداری شدیدتر با استفاده از اسید تریکلوراستیک انجام می‌شود.

میکرو درمابراسیون
کارکرد میکرودرمابراسیون بر اساس همان اصول لایه برداری است، در این روش عملیات مکانیکی است و نه شیمیایی. در این روش درمان، مانند لایه برداری، آن دسته از آثار جوش‌ها خوب به درمان پاسخ می‌دهند که کم عمق و به شکل دهانۀ آتشفشان هستند.

در این روش پزشک از دستگاهی برای جارو کردن بسیار دقیق بر سطح پوست استفاده می‌کند. این دستگاه که شبیه خودکار است، با استفاده از کریستال‌های کوچک، پوست را تا عمقش ورقه ورقه می‌کند. هر چه بر روی یک قسمت خاص تأکید بیشتری شود، پزشک می‌تواند عیوب بیشتری را پاک کند و پوست ظاهر صاف تری پیدا می‌کند. این درمان توسط متخصص زیبایی انجام می‌گیرد. گفتنی است انجام این تکنیک همراه با درد خواهد بود.

لیزر
لیزر بسیار توانمند است و حوزۀ عملکردی بسیار وسیع تری دارد. برای مثال یک لیزر ساینده، هم آثار صاف و هم برجسته را می‌تواند از بین ببرد. ضمناً لیزر می‌تواند به برخی آثار باقی ماندۀ جوش‌ها که به خاطر فرم کوچک و عمیق شان، دسترسی به شان مشکل است را مورد حمله قرار دهد.
با گرم شدن، پوست برای تولید کُلاژن تحریک شده و اثر جوش را هم تحریک می‌کند. لیزر فقط آثار جوش‌ها را از بین نمی‌برد، بلکه برای از میان بردن "حاشیه‌ها و خطوط" نیز مؤثر است، لیزر آنها را کم عمق تر و در دسترسی برای لایه برداری و میکرودرمابراسیون را ممکن می‌سازد. لیزر انواع مختلفی دارد: CO2، اربیوم و تجزیه شده.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

مزایای استفاده از آلوورا

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 15) شیرین 772-08-11 16:28
سلام شما بعد از اصلاح چند قطعه یخ رو داخل نایلون بریزید و بعد از اصلاح روی صورت خود به مدت 15 دقیقه قرار دهید دیگر بعد از اصلاح جوش نخواهید زد.
پاسخ دادن (Reply)
+1 14) anna 771-02-16 18:44
سلام من 15 سالمه جوش سر سیاه تو صورتم زیاده دکترم رفتم زیاد جواب نداده لطفا یه راه حل جلوی پام بزارید
پاسخ دادن (Reply)
0 13) sosan 770-12-26 16:01
سلام برای جوشهای بعد اصلاح صورت چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ماسکی که میشه استفاده کرد بعد اصلاح چی باشه بهتره؟من گلابو نشاسترو شنیدم آیا خوبه؟
پاسخ دادن (Reply)
0 12) mahya 770-09-18 14:02
عزیزم هرشب نصف لیوان آب زرشک بخور جواب میده
پاسخ دادن (Reply)
0 11) سمانه 770-08-13 00:51
سلام من تو صورتم زودزودجوش درميارم راه ساده براي از بين بردنشون چيه؟
پاسخ دادن (Reply)
0 10) Guest 770-07-27 01:16
سلام من ۲۴ سالمه ۰از ۱۷ سالگی جای جوشام به صورت لک سیاه سمت چب صورتم کلا مونده ۰همه میگن لیزر و میکرو جواب نمیده
پاسخ دادن (Reply)
0 9) نیکی 770-07-06 22:58
سلام،میخواستم بدونم اگه بخوام جای جوش هامو لیزر کنم قیمتش در کل چقدر میشه؟
پاسخ دادن (Reply)
0 8) مریم رئوف (مدیر بانوی الوند) 770-07-05 22:01
طاهره جان به مراکز لیزردرمانی مراجعه کنید در حال حاضر جای جوش با لیزر خیلی خوب درمان می شود متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 7) tahereh 770-07-05 00:29
با سلام من جای جوش روی صورتم مونده چندین بار به دکتر مراجعه کردم ولی فایده نداشته خواهش میکنم راهنماییم کنید
پاسخ دادن (Reply)
0 6) مریم رئوف (مدیر بانوی الوند) 770-05-02 13:46
میترا جان لیزر راه حل مناسبی برای رفع جای جوش است متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 5) مریم رئوف (مدیر بانوی الوند) 770-05-02 13:42
عزیزم برای اینکه تشخیص داده شود که کدام روش برای پوست شما ناسب هست حتما باید پوستتان معاینه شود متشکر و به امید دیدار
پاسخ دادن (Reply)
0 4) ميترا 770-05-01 14:05
سلام ببخشيديه سوال داشتم من بدنم جوش ميزنه بعدالان همه جاش مونده وسياه شده بايدچيكاركنم؟ ممنون ميشم
پاسخ دادن (Reply)
0 3) فريبا محمدي 770-02-26 05:44
با تشکر عالي بود
پاسخ دادن (Reply)
0 2) ماریسا 770-01-27 18:55
سلام دوست عزیز من یک سالیه که لیزر کردم خیلی راضیم چون هم پوستم روشن تر شده هم جای جوشام از بین رفته از وقتی لیزر کردم چهرم خیلی تغییر کرده واسه شما هم لیزر رو توصیه میکنم
پاسخ دادن (Reply)
+1 1) Guest 770-01-07 17:57
سلام و احترام لطفا راهنمایی بفرمایید برای صاف و یکدست شدن پوستی که جوش زیرپوستی دارد و همچنین کمی روشن تر شدن پوست کدام یک از روش های بالا موثرتراست؟ سپاسگزارم
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه