چطور مانیکور و پدیکور ماندگارتری داشته باشیم

2997

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چطور مانیکور و پدیکور ماندگارتری داشته باشیم

بهتر است همیشه کار انگشت‌های دست و پا را بطور حرفه‌ای انجام دهید، زیرا مانیکور و پدیکور جذاب اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برد و ذهنتان را از این بابت آرام نگه می‌دارد. 9 راز برای آراستن ناخن‌ها وجود دارد که در این مطلب می‌خوانید.

پوست‌های اطراف ناخن‌تان را مرطوب کنید
پوسته و خشکی اطراف ناخن وقتی تبدیل به عفونت‌های زیر ناخن می‌شود، می‌تواند زشت و دردناک باشد. پوست‌های اطراف ناخن را مخصوصاً در ماه‌های زمستان، با یک کرم یا روغن خوب چرب نگه دارید. در ابتدا پوست‌های اطراف ناخن نرم هستند، شما می‌توانید از یک تکه چوب پوشیده شده با پنبه برای به عقب راندن پوسته‌های اطراف ناخن استفاده کنید. اگر روغن مخصوص دست ندارید، از یک کرم دست یا حتی چرب کننده لب استفاده کنید.

کوتاه‌ترین ناخن را معیار کوتاهی قرار دهید.
مطمئن نیستید چطور ناخن‌ها را کوتاه کنید؟ کوتاه‌ترین ناخن را بعنوان راهنمایتان انتخاب کنید. نقطه رویش ناخن‌ها را هم‌تراز با این ناخن قرار دهید و مطمئن شوید ناخن را به قدر کافی کوتاه کرده‌اید.

سوهان کشیدن ناخن
بعد از کوتاهی ناخن‌ها، آنها را به شکل بیضی سوهان بکشید و آن را به شکل انحنای پایه ناخن‌نتان در بیاورید. بعضی خانم‌ها ناخن‌های مربعی را ترجیح می‌دهند و اعتقاد دارند که ناخن‌های مربعی شکل بهتر بنظر می‌رسند. این مورد واقعاً سلیقه‌ای است.

مواد آرایشی را از روی ناخن پاک کنید
مهم است قبل از لاک زدن، ناخن را با یک پاک کننده‌ی آرایشی ناخن تمیز کنید. حتی اگر شما فکر می‌کنید هیچ چیزی روی ناخن‌تان برای پاک کردن ندارید! روغن‌های باقی مانده روی ناخن (مثل کرم دست یا روغن بلسان لب) مانع چسبیدن آرایش خواهد شد.

سر ناخنتان را با آرایش بپوشانید
وقتی سوهان بکار می‌برید مطمئن باشید که آن را از روی لبه ناخن به آرامی به زیر نوک ناخن‌ها ببرید. این کار از لب پریدگی ناخن پشگیری می‌کند.
وقتی ناخنتان را لاک می‌زنید، بهتر است دو روکش نازک روی آن بزنید تا یک روکش ضخیم. آن‌ها سریعتر خشک می‌شوند. اگر قسمت‌های لب پر شده را سوهان می‌کنید، بهترین کار، پاک کردن رنگ از ناخن و دوباره رنگ کردن آن است. اگر زمان کافی ندارید انگشتتان را در پاک کننده آرایشی ناخن فرو ببرید و مناطق لب پریده را صاف کنید و دوباره یک روکش کامل بکار ببرید.

حفظ کردن مانیکور و پدیکور
مانیکور و پدیکورتان را با اضافه کردن یک لایه جدید، یک روز در میان تازه نگه دارید. یک مانیکور مناسب باید یک تا دو هفته باقی بماند، یک پدیکور دو تا چهار هفته.

چطور با لکه‌ها برخورد کنیم
اگر بعد از لاک زدن ناخنتان کثیف می‌شود، این ترفند را بکار ببرید: انگشتتان را در پاک کننده‌ی آرایشی ناخن فرو کنید و از آن برای صاف کردن سطح ناخن استفاده کنید و دوباره با یک روکش رنگش کنید.
راز دور نگه داشتن ناخن از کثیفی، زمان مناسب برای خشک شدن ناخن است. سطح‌ لاک ده ثانیه بعد از لمس کردن خشک می‌شود! اما در واقع یک ساعت تمام زمان می‌برد تا ناخن کاملاً خشک شود.
ناخن‌های کثیف شده با رنگ‌های طبیعی را می‌توانید با خمیر دندان‌های سفید کننده مرتب کنید. سپس پوست یا ناخن را با یک مسواک برس کنید.

با ناخن شکسته چه کنیم
وقتی یکی از ناخن‌هایتان شکست، بهترین کار کوتاه کردن ناخن است، اما اینجا ترفندی داریم: اگر شکستگی کم عمق است: یک نوار از پارچه‌ی چای کیسه‌ای ببرید، آن را میان شکاف قرار دهید و روی آن را لاک بزنید.

طولانی نگه داشتن پدیکور
می‌خواهید پدیکورتان مدت بیشتری به روی ناخنتان بماند؟ تقلب کنید، ناخن را با یک جلا دهنده‌ی خنثی یا بی اثر رنگ کنید. پدیکورهای من توانست بیشتر از یک ماه حتی بدون لب پریدگی‌های واضح باقی بماند. زیرا من همیشه صورتی روشن را ترجیح میدهم. این مورد با پوست برنزه فوق‌العاده بنظر می‌رسد اما وقتی آن را هفته‌ها به همراه دارید به چشم نمی‌آید. من یک پدیکور را برای مدت زیادی نگه نمی‌دارم. دوستان من که صورتی روشن یا قرمز بکار می‌برند مجبورند بیشتر دقت کنند، چون ناخن رشد می‌کند و لب پریدگی آنها خیلی واضح می‌شود.

منبع از beauty.about.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

مژه‌هایی پرتر داشته باشید!

دکلره و رنگ بدون هیچ آسیبی به موها

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه