آیا وقت آن رسیده که کمی از موهای خود را کوتاه کنید؟

4505

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آیا وقت آن رسیده که کمی از موهای خود را کوتاه کنید؟

به طور معمول خانمها به دو دلیل موهای خود را کوپ می کنند. یا اتفاق جدیدی در زندگی آنها رخ داده یا موهایشان آنچنان خشک شده که دیگر چهره ی خود را در آینه نمی شناسند. همیشه کسانی هستند که به طور مرتب به آرایشگاه میروند و موهای خود را کوپ می کنند اما اگر شما از آن دسته نیستید چگونه تشخیص می دهید که وقت آن رسیده که موهای خود را مرتب کنید.

کوتاه کردن مو (کوپ) یا مرتب کردن مو

وقتی موهای خود را کوپ می کنید تغییر بیشتری در چهره ی خود ایجاد می کنید. مدلی متفاوت از مدل قبلی انتخاب می کنید. ولی مرتب کردن مو یعنی فرم دادن به همان مدل قبلی. مرتب کردن مو برای حفظ سلامت مو بسیار مهم است. برخی از مدل های مو برای اینکه همیشه فرم زیبای خود را حفظ کنند باید مرتباً بوسیله ی آرایشگر چک و اصلاح شوند.

هرچند وقت یک بار موهایمان را کوتاه کنیم

شش بار در سال یا به عبارتی هر شش تا هشت هفته زمان مناسبی برای مرتب کردن موهاست.حفظ سلامتی موهای شما به اندازه ی حفظ سلامتی پوستتان مهم است. اگر فاصله ی بیشتری بین کوتاه کردن نوک موهایتان باشد شانس موخوره گرفتن بالا خواهد رفت.

اولین نشانه

 برای مدل دادن به موهایتان احساس می کنید بیشتر از قبل وقت صرف می کنید؟ برای فرم دادن به موهایتان نیاز به نرم کننده ی بیشتری نسبت به قبل دارید؟ وقت آن رسیده که به آرایشگاه بروید و مقداری از موهای خود را کوتاه کنید.

دومین نشانه

موهایتان زیبایی و درخشندگی قبل را ندارد؟ موهایتان خشک شده و کم حجم به نظر می رسد؟ وقت کوتاه کردن فرا رسیده است.

سومین نشانه

بیشتر روزها ترجیح می دهید موهای خود را پشت سرتان میبندید؟ دیگر تمایلی ندارید موهایتان رو بر روی شانه هایتان بریزید چون زیبایی سابق را ندارد؟ موهایتان به کوتاه شدن نیاز دارد.

چهارمین نشانه

اکثر خانمها وقتی به فکر کوتاه کردن موهایشان می افتند که موهایشان موخوره می شود. این یعنی بیش از اندازه بین دو کوتاهی مو فاصله افتاده. وقتی موها موخوره می شود برای کوتاه کردن دیر است. باید قبل از موخوره شدن مو مرتب موها را کوتاه کنید.

چطور بین هر بار کوتاه کردن مو فاصله بیاندازیم

برای خیلی از افراد مراجعه هر شش تا هشت هفته برای کوتاه کردن مو از جهت زمانی و مالی دشوار است. اگر از شامپو و نرم کننده ی موی مناسب و با کیفیت استفاده کنید و قبل از سشوار کشیدن یا اتو کشیدن مو از مواد محافظ همچون سرم مو استفاده کنید می توانید دیرتر موهایتان را کوتاه کنید.

سعی کنید کمتر موهایتان را دم اسبی یا جمع کنید و کمتر آن را از ریشه بکشید.

اگر موهایتان خیس است آن را جمع نکنید چون موهای خیس بلندتر از موهای خشک است و وقتی موهایتان خشک  می شود کشیده شده و این باعث شکنندگی و آسیب دیدن مو می شود.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

مزایای استفاده از آلوورا

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه