برنامه ی مراقبت از پوست بعد از 40 سالگی

4412

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
برنامه ی مراقبت از پوست بعد از 40 سالگی

تا پیش از 40 سالگی صبح ها صورت را می شستید و از خانه خارج می شدید. بعد از 40 سالگی پوستتان نیاز به توجه خاص پیدا کرده و کرم هایی که قبلاٌ استفاده می کردید برای نیازهای شما کافی نیست.

بعد از 40 سالگی پوست کم کم کلاژن و الاستین کمتری می سازد. این دو ماده مسئول سفت نگه داشتن پوست است. هنوز چروکها و خط های عمیق نمی بینید اما کم کم خط ها نمایان شده و پوست خشک تر می شود.

نگهداری روزانه:

اگر پوستتان خشک است فقط شبها و در غیر اینصورت صبح و شب صورتتان را با صابون ملایم بشورید.صبح ها مرطوب کننده و شب ها کرم شب استفاده کنید. تونر کمک می کند منافذ پوستتان بسته شود. سپس ضد آفتاب بزنید.

نگهداری هفتگی:

هفته ای یک بار و اگر پوستتان چرب  است دو بار لایه  برداری کنید.این کار کمک می کند خط های سطحی محو شود و رطوبت بیشتری جذب پوستتان شود. بخار دادن و ماسک گذاشتن هفتگی هم می تواند بسیار مفید است.

محصولات:

مرطوب کننده هایی را انتخاب کنید که هیدروکسید اسید داشته باشد تا از پوستتان لایه برداری کند و رتینول داشته باشد تا تاثیر منفی عوامل محیطی را که باعث چروک است از بین ببرد. عصاره ی چای سبز قرمزی پوست را از بین می برد. ضد آفتاب با spf 30  انتخاب کنید.

تغییر سبک زندگی:

اگر سیگاری هستید آن را کم کنید. سیگار کشیدن باعث ایجاد خط  اطراف لب می شود و  سرعت کلاژن سازی را کم می کند. ضد آفتاب و عینک بزنید و غذاهای سالم و سبزیجات و غلات استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین


نقشه