7 دلیل شکستن ناخن ها

12273

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
7 دلیل شکستن ناخن ها

بسیاری از بیماریها را می توان از ناخن ها تشخیص داد تا از چشمها. زمانیکه ناخن های شما خوب به نظر نمیرسند موارد متعددی مقصر شناخته می شوند در اینجا به 7 دلیل اشاره می کنیم.

 

1. آهن بدنتان کم است.

مقعر بودن ناخن (مثل داخل قاشق) می تواند به دلیل کمبود آهن یا کم خونی باشد. اگر مشکلاتی در ناخنتان مشاهده کردید برای تست کم خونی به دکتر مراجعه کنید.

 

2. شما بدون وقفه متن تایپ می کنید.

صدای ناخنهای تان را زمان تایپ نامه ها  و مطالب می شنوید؟ اگر ناخن  شما پی در پی در حال برخورد با کی بورد و صفحه گوشی هوشمندتان است،این ضربه ها  باعث ترک و شکستگی یا ساییده شدن لبه آنها می شود.ناخن هایتان را کوتاه و مرتب کنید تا بتوانید بیشتر از سرانگشتانتان  برای تایپ استفاده نمایید.

 

3. فقط صبح ها از کرم دست استفاده می کنید.

هر زمان که دستتان را شستید باید از کرم دست استفاده کنید.آب باعث خشکی دست می شود.

 

4. لاک،طولانی مدت روی ناخن هایتان می ماند.

تمامی لاک  های ناخن مواد خشک کننده دارند که باعث تضعیف ناخن ها می شوند. توصیه می شود حداکثر بعد از 5 روز لاکتان را پاک کنید و چند روز تا لاک زدن بعدیتان به ناخن ها برای بازسازی زمان بدهید.

 

5. پوسته کناری ناخنتان را رها کنید.

این بخش از پوست در پایه ناخن،بین ناخن و پوست کنار ناخن می روید و از ناخن شما در برابر آب و باکتری و سایر موادی که با آنها سر و کار دارید محافظت می کند. کندن این پوست باعث عفونت میشود چون لایه محافظ از بین می رود. پوسته را بعد از حمام کردن با یک لیف کمی به عقب ماساژ دهید و هرگز آن را نکنید.

 

6. لاک پاک کن مناسب انتخاب نمی کنید.

پاک کنندهایی که پایه سویا دارند و آستون ندارند استفاده کنید.

 

7. شما مخالف مکمل ها هستید.

از نظر شما مکمل های زیبایی بی معنا هستند.ویتامین B به مقاوم شدن مو و ناخن کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه 2.5 میلی گرم ویتامین B باعث مستحکم شدن ناخن ها می شود و بعد از 6 تا 9 ماه،شکنندگی آنها از بین می رود.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

لاک ناخن و باید و نبایدها

مراقبت از ناخن

کاشت ناخن

نکات قابل توجه در مورد لاک ناخن

دلیل اصلی که دختران ازدواج نمی‌کنند!

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

+1 1) Fatemeh 773-01-29 01:28
سلام. ممنون از راهنمایی های فوق العادتون. یه سوال دارم. من زمانی که بچه بودم نانخن هامو جوری کوتاه کردم که الآن خطر زیر ناخن هام (همون خطی که مرز بین قسمت متصل به گوشت و قسمت آزاد ناخن هست) شکل بدی پیدا کرده. روی چندتا از انگشتهام این خطر از یک طرف صافه و و از وسط ناخن به طرف کنار انگشت شیب وحشتناکی پیدا کرده. یادمه وقتی بچه بودم مدام انگشتهام میسوخت و نمیدونستم واسه اینه که ناخن هامو از گوشت جدا کردم. خلاصه اینکه یه قسمت هایی از ناخن که نباید از گوشت جدا میشده الان جدا شده و به صورت آزاد رشد میکنه. حتی کناره هاش. میخواستم بدونم راهی برای حل این مشکل هست؟ ممکنه به مرور زمان با شیوه درست کوتاهی ناخن هام این قسمت ها دوباره به گوشت متصل بشن؟ خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید. من واقعا ناراحتم. ممنون.
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه