چند راهکار آسان برای برطرف کردن چین و چروک زیر چشم

4585

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چند راهکار آسان برای برطرف کردن چین و چروک زیر چشم

چند داروی خانگی ساده وجود دارد که می توانند در کاهش چین و چروک زیر چشم  بسیار موثر واقع شوند. نکته مهم این است که تمام این درمانها توسط مواد طبیعی و بی ضرر انجام می شود. در زیر به چند راهکار به طور مختصر و مفید اشاره می کنیم.

 

شکر قهوه ای و شیر  

مقداری شیر در کاسه ای بجوشانید،مقداری شکر قهوه ای به آن اضافه کنید و هم بزنید. بعد از خنک شدن با استفاده از توپ پنبه ای آن را به آرامی زیر چشم بمالید. می توانید با سرانگشتتان نیز محلول را زیر چشمتان ماساز دهید ولی استفاده از پنبه بهتر است. با این روش هم زیر چشمتان از آلودگی ها پاک می شود و هم با استفاده مداوم چروک ها  کم می شوند.

آب آناناس

یکی از بهترین دستورالعمل ها برای کاهش چین و چروک زیر چشم،ماساژ زیر چشم با پنبه آغشته به آب آناناس است.مطالعات مختلف پزشکی تایید کرده است که ماساژ اسید آلفا هیدروکسی موجود در آناناس می تواند چین و چروک زیر چشم را به صورت قابل توجهی کاهش دهد.

روغن دانه انگور

خواص تسکین دهنده و مرطوب کننده روغن دانه انگور آن را به بهترین داروی خانگی برای محو خطوط زیر چشم تبدیل کرده است. مانند بالا با یک توپ پنبه ای این روغن را به نواحی زیر چشم بمالید.

روغن کرچک

روغن کرچک یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی است. ابتدا دستتان را بشویید و با حوله تمیز خشک کنید سپس با سر انگشتتان کمی روغن کرچک بردارید و به نواحی خشک و چین و چروکهای پوست بمالید. برای نتیجه بیشتر، بهتر است اینکار را شب قبل از خواب انجام دهید.اگر اینکار را مدام انجام دهید بغیر از محو شدن چین و چروک ها،پوستتان جوان و صاف می شود.

عسل و سیب زمینی

در اینجا به عالی ترین درمان خانگی اشاره می کنیم که شامل مخلوطی از سیب زمینی و عسل است. با استفاده از نصف قاشق غذا خوری عسل و یک چهارم یک سیب زمینی بخته و له شده مخلوطی تهیه کنید و آن را به دو ماسک پنبه ای بمالید و به مدت یک ربع روی چشمهای بسته بگذارید. دقت کنید تا تمامی نواحی مورد نظرتان را پوشش دهید. بعد از بیست دقیقه ماسک را برداشته و چشمانتان را بشورید. با این ماسک چین و چروکها به سرعت محو می شوند و استفاده مداوم از این ماسک تیرگی و سیاهی بسیار شدید را نیز از بین می برد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه