چه نوع آرایشی برای پوست چرب من مناسب تر است؟

2984

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چه نوع آرایشی برای پوست چرب من مناسب تر است؟

این سوال بارها و بارها مطرح شده که از چه نوع آرایشی استفاده کنم تا پوست چرب من، روغنی تر به نظر نرسد.در اینجا چند پیشنهاد ساده می کنیم.

برای شروع می توانید از یک کرم پایه (primer)استفاده کنید، البته مجبور نیستید ولی استفاده از اینها برق پوست را کاهش میدهد.من پودرهای فشرده را برای پوستهای چرب می پسندم زیرا اول صبح می توان آن را روی پوست بی کرم استفاده کرد و  تا غروب پوست صاف به نظر میرسه و برای یک آرایش ساده مناسب است. همه خانمها استفاده از پنکیک را می دانند ولی مطمئن شوید از یک قلموی مناسب برای پخش آن استفاده می کنید تا پوستتان یک دست شود. بهترین پودرهای فشرده، 4 در 1 ها هستند که شامل 4 ماده معدنی است و از ایجاد آکنه جلوگیری می کند. و همچنین  به افرادی که پوست چرب  یا مخلوط چرب و معمولی دارند توصیه می شود از کرم پودر استفاده نکنند. یا کرم پودرهای بدون چربی تهیه نمایند.
از کانسیلر برای محو کردن سیاهی دور چشمها استفاده نکنید. در عوض از پایه سایه استفاده کنید که چشمانتان را  مثل یک بوم نقاشی برای سایه زدن و خط چشم کشیدن آماده میکند.                                                                                                

                                                
از toner ها یا شویندهای صورتی استفاده کنید که حاوی اسید های glycolic باشند که باعث کاهش تولید چربی در پوست می شوند.
آب و روغن به یک اندازه آرایش را خراب می کنند برای اینکه آرایشتان خراب نشود از محصولات چشم ضد آب water proof استفاده کنید.ماندگار ترین آرایش چشم، استفاده از خط چشم ضد آب روی سایه کرمی یا روی کرم baseآرایش چشم است.
ضد آفتابتان را فراموش نکنید یکی از محصولات oil-free را انتخاب کنید و پس از مصرف، دستمال کاغذی را آرام روی صورتتان بگذارید و بردارید تا چربی اضافه آن گرفته شود.
و درنهایت هفته ای یک یا دوبار از ماسک صورت مخصوص پوستهای چرب استفاده کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

نظر‌ها  

1) مریم ملکی 773-08-28 16:29
با سلام من میخوام یه کرم پودربخرم منتها میترسم خوب نباشه لطفا شما کمکم کنین نوع رنگ وکیفیتش اینکه خوب بخوابه اینکه باعث چین وچروک ولک وجوش نشه خیلی برام مهمه .نوع پوستم معمولیه نسبتا چربه وخیلی سفیدنیستم ودارای جوش ولک صورت هم هستم وبخاطراستفاده زیادازپنکک زیرچشمم دچارچین وچروک شده که باعث گوشه گیریم شده وبخاطرهمین دیگه ازپنکک استفاده نمیکنم چونکه میگن کرم بهتره اما بازم بحث چروکم مطرحه دلم میخوادازهیچ لوازم ارایشی استفاده نکنم اما نمیشه اصلا ازصورتم خوشم نمیادوراستی میخواستم بدونم کرم پودرمای خوبه یه خانومی استفاده کرده وگفته صورتش لک افتاده وسن من هم بیست وپنجه ویه سوال دیگه توپ پنبه ای وماسکایی رو که گفتین ازکجا تهیه کنم باتشکر.
پاسخ دادن (Reply)

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3

 

0912-9469391

  021-22038971

  021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین


نقشه