دشمنان پوست

3533

نظر (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
دشمنان پوست

کشیدن سیگار قطعاً عاملی مضر برای پوست است اما نور خورشید یا افراط در خوردن چطور؟ آیا می‌دانید دشمنان سلامت پوستتان چه چیزهایی هستند؟

کشیدن سیگار

 نیکوتین، جرم توتون و دود حجم خون را در پوست افزایش می‌دهند. این امر موجب شل شدن و کاهش انعطاف لازم پوست می‌گردد. علاوه بر این سیگار کشیدن باعث از بین رفتن درخشندگی پوست و کدر شدن آن شده و به پوست ظاهری زرد می‌بخشد. پوست به اکسیژن نیاز دارد زیرا اکسیژن به ساختن کلاژن و الاستین کمک می‌کند و گردش خون را در پوست سریعتر می‌کند.  ورزش از هرگونه محصول آرایشی بهتر میزان اکسیژن پوست را بالا می‌برد. روزانه سی دقیقه پیاده روی با قدم‌های تند به مراتب بهتر از خرید یک محصول با قیمت سی‌هزار تومان است. بسیاری از این فرآورده‌های شیمیایی تاثیری بر میزان اکسیژن پوست ندارند.

 

الکل 

نوشیدن الکل پوست را دهیتراته می‌کند، رگ‌های خونی را گشاد می‌سازد و باعث سرخی پوست می‌گردد.

 

نور خورشید 

همه ما اکنون می‌دانیم که نور خورشید تا چه اندازه‌ای برای پوست زیان آور است.  پس چرا اجازه می‌دهید چهره‌تان در برابر نور خورشید بدون محافظ قرار گیرد؟ می‌توانید با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب تا حدی از اثرات زیان بار  نور خورشید بکاهید، بنابراین روز خود را با مصرف این کرم‌ها آغاز کنید و یا پس از غروب خورشید از منزل خارج شوید.

 

رادیکال‌های آزاد 

با کپسول‌های ویتامین ای به جنگ رادیکال‌های آزاد بروید. یک عدد کپسول 1000 میلی گرمی را با یک سنجاق تمیز سوراخ کنید و محتوای آن را مستقیما روی پوست بمالید و یا آن را با کمی مرطوب کننده مخلوط کنید.

 

افراط در خوردن 

پرخوری می‌تواند بدنتان را دچار کمبود مواد مغذی سازد. به دنبال نارسایی مواد مغذی در بدن پوست نازک می‌شود و خیلی زود و به آسانی آسیب خواهد دید و دیگر طراوت و شفافیت گذشته را نخواهد داشت. علاوه بر این چاقی و لاغری های متعدد باعث شل و آویزان شدن پوست می‌گردد.

 

داروها 

برخی از داروها می‌توانند موجب حساسیت پوست نسبت به نور شوند. زمانی که دارو مصرف می‌کنید، به ویژه آنتی بیوتیک،  درباره اثرات جانبی آن از دکتر توضیح بخواهید، شاید لازم باشد در طول مدت درمان و استفاده از دارو، پوست خود را در برابر نور خورشید قرار ندهید.

 

تلفن 

چطور ممکن است تلفن دشمن سلامت پوست باشد؟ تا حالا شده ترک‌های ریزی در اطراف چانه‌تان ببینید؟ هیچ می‌دانید در افرادی که در طول روز مدت زیادی را با تلفن صحبت می‌کنند این ترک ها ممکن است به خاطر تکیه دادن گوشی تلفن به چانه باشند؟ هر چند وقت یک بار گوشی تلفن خود را ضدعفونی کنید و عادت کنید که گوشی را به چانه خود تکیه ندهید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

آیا یوگا برای پوست مفید است؟

عوامل پیری پوست

روش تشخیص رنگ پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدنظر‌ها  

0 1) Guest 770-07-27 18:21
با سلام، جالب بود متشكرم
پاسخ دادن (Reply)

تماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه