رنگ‌ها را بشناسید!

9587

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
رنگ‌ها را بشناسید!

با کمی اطلاعات درباره رنگ‌ها می‌توانیم آرایشی مناسب‌تر داشته باشیم. برای انتخاب رنگ فوندیشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سایه زیر پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلی پوست شبیه‌تر است انتخاب می‌کنیم.

رنگهای اولیه اصلی
مثل قرمز، زرد و آبی که از این رنگهای اصلی رنگهای دیگر را می‌سازیم.

رنگهای ثانویه یا فرعی
از ترکیب مساوی دو رنگی اصلی به وجود می‌آیند. مثل:
زرد    +     آبی    =     سبز
قرمز  +    زرد       =    نارنجی
آبی   +    فزمز     =    بنفش

رنگهای فرعی دیگر
از ترکیب یک اصلی رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به طور مساوی به دست مِی آیند. مثل:
آبی   +    سبز     =   فیروزه ای
بنفش    +    قرمز    = ارغوانی یا بنفش با ته سایه قرمز

رنگ‌ها به انواع سرد و گرم تقسیم می‌شوند. بعضی رنگ‌ها هم با توجه به سایه، تمایل به رنگی دیگر، روشنی و تیرگی، سرد یا گرم خوانده می‌شوند. در ترکیب رنگ سفید و قرمز، اگر رنگ سفید بیشتر باشد، رنگ صورتی حاصل سرد و اگر قرمز بیشتر باشد رنگ گرم است.


آبی رنگ سرد است و در پوست‌های روشن، آبی تیره رنگ پوست را بیشتر نشان می‌دهد. در حالیکه در پوست تیره، آبی روشن این کار را انجام می‌دهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بیشت افراد است و با بیشتر رنگها به راحتی ترکیب می‌شود.
سیاه رنگ خنثی است و با رنگهای دیگر به سادگی قابل ترکیب است. سفید نیز رنگ خنثی است. خاکستری رنگی سرد و خنثی است که با بسیاری از رنگهای دیگر ترکیب می‌شود، به خصوص با رنگ‌ها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجی.

برای ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان می‌دهد، نیز رنگ مناسبی برمی‌گزینیم. برای موهای جوگندمی از مداد ابروی خاکستری و برای موهای قرمز از مداد ابروی قهوه ای روشن استفاده می‌کنیم. برای افرادی که موهای مشکی و پوست تیره دارند، رنگ مداد ابروی زغالی پیشنهاد می‌شود.
سایه چشم که برای زیباتر نشان دادن چشم‌ها استفاده می‌شود در رنگ‌های متنوعی ساخته می‌شود.
برای کسانی که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان می‌دهد. با شناخت کمی درباره رنگ‌ها و ترکیب آنها می‌توانیم با کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماییم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگی داشته باشد.

در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد می‌دانند و رنگ‌های شفاف و روشن را ترجیح می‌دهند و خانم‌هایی که پوست تیره دارند آسانتر طرف رنگ‌های شاد و تند می‌روند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد می‌توانیم رنگ دلخواه را با ترکیب چند رنگ به دست بیاوریم. خانم‌هایی که موهای بلوند، سفید و خاکستری دارند می‌توانند از رژ لبهای صورتی روشن، قرمز روشن و نارنجی کم رنگ استفاده کنند. برای موهای قرمز، رژ لب هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصیه می‌شود. خانم‌هایی که موهای مسی و شرابی دارند می‌توانند رنگ‌های فوق را به صورت تیره‌تر استفاده کنند. برای موهای قهوه ای روشن و متوسط رژ لب صورتی، قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و رنگ‌های در این ردیف و برای موهای قهوه ای تیره و مشکی، رنگ‌های فوق در طیف‌های تیره تر مناسب هستند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه