ده نکته مراقبت از پوست برای پاییز

781

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
ده نکته مراقبت از پوست برای پاییز

هر سال هوای سرد پاییزی جایگزین نسیم ملایم تابستان می شود. لباس های خنک و ظریف تابستانی را جمع  می کنید و ژاکت و شلوار های گرم را جایگزین می کنید.اغلب در این فصل چون لباسهای ضخیم می پوشیم ،از پوستمان قافل می شویم و به مرور پوست خشک و حساس می شود. در ادامه به چند نکته مراقبتی برای پوست در فصل پاییز اشاره می کنیم.

1 - شوینده های بدن را ارزیابی کنید: در تابستان به علت تعریق زیاد ، از شامپو و ژل بدن میوه ای استفاده می کنید که اغلب چربی پوست را می گیرند و مناسب فصل های پاییز و زمستان با هوای خشک نیستند. در پاییز باید از شوینده هایی که آبرسان و soab_free هستند ، استفاده کنید. ژل ها را کنار بگذارید و از شامپو بدن های کرمی مثل شامپو بدن شیر و عسل استفاده کنید.

2 - لایه بردار های روغنی را امتحان کنید: استفاده از لایه بردار هایی بر پایه روغن، علاوه بر پاکسازی پوست شما از سلولهای مرده ، رطوبت کافی به آن میرسانند و برای فصول پاییز و زمستان مناسب ترند. اسکراب دیگری که پیشنهاد میدهیم ماسک ها لوسیون ها و یا شامپو بدن های حاوی شکر قهوه ایست.

3 - هر روز از کرم و شیر های بدن استفاده کنید: اگر می خواهید پوستتان دچار خشکی فصلی نشود ، باید هر روز به آن آب رسانی کنید، بهترین زمان برای استفاده از لوسیون ها درست وقتی است که از حمام آمده اید و پوستتان را با حوله خشک کرده اید. می توانید از لوسیون های حاوی وازلین یا کره کاکائو که آب رسان های قوی هستند استفاده کنید.

4 - پوستتان را بررسی کنید: هنگامی که فصل تغییر می کند ، با کمی دقت ، متوجه تغییر وضعیت پوستتان می شوید. دقیقا وقتی است که افرادی با پوست های چرب ، احساس می کنند پوستشان کمی نرمال شده و افرادی با پوست های نرمال، احساس می کنند به ناگهان پوستشان خشک شده است. پس با تغییر آب و هوا به پوستتان توجه کنید و محصولات پوستیان از قبیل نوع ضد آفتاب و شامپو بدن ، کرم صورت و دست و ... را به تناسب تغییر دهید.

5 - مراقبت های پوستیتان را زمان بندی کنید: شاید از ماسک های آبرسان و لایه بردار صورت و سایر مراقبت های پوستی استفاده می کنید و به سختی به خاطر می آورید که در چه زمانی از ماسک و لایه بردار و آبرسان و ... استفاده کرده اید. اگر برای انجام این مراقبت ها زمان مشخصی در هفته را اختصاص دهید ، دیگر فراموش نمی کنید و بهترین مراقبت از پوست را انجام می دهید. پس زمان مشخصی در هفته مثلا جمعه صبح را برای استفاده از ماسک قرار دهید و همیشه آن را رعایت کنید.

6 - هرگز ضد آفتاب را فراموش نکنید: فقط به این دلیل که دیگر کنار ساحل آفتاب نمی گیرید ، نباید استفاده از کرم ضد آفتاب را برای 6 ماه آینده فراموش کنید. به افرادی با نوع پوست خشک و نرمال توصیه می کنیم ، قبل از  ضد آفتاب از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

7 - پاهایتان را فراموش نکنید: بعد از من تکرار کنید: من اجازه نخواهم داد پاهایم بدون مراقبت های لازم در این پاییز و زمستان حرکت کنند. بگویید و به آن عمل کنید. به مدت 5 یا 6 ماه پاهایتان قرار است در انواع بوت ها و کفش های بسته محصور باشند. پس اگر در این چند ماه آینده کاملا مراقب پاهیتان باشید، آنها برای کفش های صندل و رو باز بهار و تاستان زیبا خواهند ماند. پس از لایه بردار مناسب پا در حمام استفاده کنید و بعد از حمام به خوبی آنها را خشک کرده و با کرم بدن ماساژ دهید.

8 - ناخن هایتان را چرب کنید. مهمترین چیزی که در سرما رخ میدهد ،خشکی شدید ناخن هاست. برای اجتناب از خشکی و شکنندگی آزار دهنده ناخن ها در پاییز و زمستان، در هفته چند بار ناخن ها را با روغن ماساژ دهید.

9 - پاییز فصلی فوق العاده برای استفاده از لاک ناخن است. درست زمانیست که شما به مجموعه لاک هایتان نگاه می کنید وکمبود رنگهای تند را احساس می کنید. پس رنگهای ملایم صدفی و صورتی و شبرنگ تابستانی را کنار بگذارید و به سراغ رنگهای زرشکی و شرابی و حتی قهوه ای شکلاتی تیره بروید. که هم زیبا و جذاب و مناسب این فصل هستند و هم کبودی ناشی از سرما در ناخن ها را می پوشانند.

10 - در استفاده از کرم دست افراط کنید: دستهای شما بیشتر در معرض هوای سرد و خشک قرار میگیرند، پس به دفعات بیشتری از کل بدن باید پوست دست ها را کرم بزنید. به همین دلیل داشتن یک کرم دست مناسب در کیفتان ضروری است. فرض کنید بیرون هستید و باید دستهایتان را بشورید و پوست دستتان خشک می شود، آن زمان وجود کرم  در کیف دستیان مهم تر از بودن آن روی میز اتاقتان است.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

مزایای استفاده از آلوورا

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه