مزایا و طریقه استفاده از تونر صورت را بدانیم

2700

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
مزایا و طریقه استفاده از تونر صورت را بدانیم

محصولات زیبایی بسیاری در بازار وجود دارد که علاوه بر کاربرد خاصشان به رفع کاهش چین و چروک و جمع شدن منافذ باز و بازسازی ساختمان سلولی پوست  صورت کمک می کنند. یکی از این محصولات تونرها هستند. در این مطلب از دیدگاه متخصصین و پزشکان به بررسی تونر های صورت می پردازیم و امید است که مطلوب نظر شما واقع شود.

تونر چیست؟

به طور کلی ، مایعی مبتنی بر آب و موادی همانند سرکه و حاوی مواد فعال کننده هستند، که پوست را از تمام مواد ریز باقی مانده از آرایش و گرد خاک و آلودگی های محیطی که در عمق آن نفوذ کرده پاکسازی می کند. از التهاب و قرمزی آن می کاهد به بازسازی و استحکام سلول ها کمک می کند و به دلیل وجود قابض از پیری پوست جلو گیری کرده و آفتاب سوختگی را برطرف می کند.

تونر ها با هم چه تفاوتی دارند؟
انتخاب تونر مناسب با پوست صورتتان ضروری است. به طور کلی می توان آنها را به سه دسته تقسیم کرد:
  1. فرمول بر پایه الکل.که دارای قابض و روغن فندوق است. پیشنهاد می شود از تونرهای با پایه الکل کمتر استفاده شود، زیرا با ایجاد رادیکال های آزاد، باعث سوزش پوست های حساس و زخم می شود. این تونر فقط برای پوستهای بسیار چرب و جوش دار توصیه می شود.
  2. فرمول مبتنی بر آب و گلیسیرین با عصاره گل رز و یا مرکبات. این نوع تونر ها طراوت و تازگی به پوست می دهند ولی دقت کنید که بیش از حد معطر نباشند. ماندن عطر روی پوست از نظر پزشکی مناسب نیست.
  3. فرمول بر پایه آب به همراه مواد بازسازی کننده پوست و آنتی اکسیدان های طبیعی. این همان تونریست که کاملا مطابق با توصیفات ما در ابتدای مطلب است و به شما توصیه می کنیم.

روش استفاده:

پس از پاکسازی پوست، دو تا سه قطره از آن را روی پنبه بچکانید. استفاده از پنبه برای استفاده بهتر است، زیرا مایع جذب نمی شود و هدر نمی رود و به نرمی روی پوست کشیده می شود و با اندک فشاری ،عمق سلول ها پاکسازی می شود.این پنبه را به حالت دورانی روی پوست صورت و گردن بچرخانید. از تونر های غیر الکلی و غیر معطر می توانید برای دور چشمها هم استفاده کنید. استفاده از تونر رطوبت پوست را تامین کرده و کلاژن تولید می کند. پس از استفاده از آن ها نیازی به آبکشی صورت ندارید.

هر چند وقت یکبار باید از آنها استفاده کرد؟

استفاده از تونر ها بیشتر برای پوستهای معمولی و چرب توصیه می شود نه خشک. استفاده از تونرها چه صبح قبل از آرایش و چه شب قبل از خواب بدون مشکل است.ولی اگر پوست خشکی دارید فقط شبها استفاده کنید و یا یک شب درمیان.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

فواید چای سبز بر سلامتی و زیبایی

مزایای استفاده از آلوورا

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه