تمام دانستنی هایی که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید

682

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
تمام دانستنی هایی که باید درباره لیزر موهای زائد  بدانید

 

1. لیزر جادو نمی کند. لیزر یک درمان زیبایی است ، که به دو چیز بستگی دارد : پوست و موی شما. لیزر پرتو متمرکزی از نور است که ریشه مو را می سوزاند و با تضعیف آن از رویش مجدد مو جلو گیری می کند. متخصص باید دستگاه را بسته به رنگ پوست و موی مراجعه کننده تنظیم کند.


2. به خاطر داشته باشید که هدف لیزر پیگمنت است ، پس نیاز نیست محلی که قرار است لیزر شود مو داشته باشد. و نباید با وکس یا موم موها را بردارید. باید موهای بخشی را که می خواهید لیزر کنید با تیغ شیو کنید. بهترین زمان برای تراشیدن موها یک روز قبل از درمان است.
3. همچنین از برنزه کردن با نور خورشید، دستگاه و یا اسپری و لوسیون خودداری کنید.
4. بهتر است قبل از شروع درمان، پزشک دستگاه را روی پوست شما تست کند. با جود اینکه لیزر هیچ آسیبی به پوست نمیرساند ولی ممکن است روی پوست حساس و یا در محل زخم مشکلی مانند تغییر رنگ پوست و یا سوزش ایجاد کند.
5. با یک یا دوبار درمان ، انتظار صاف و ابریشمی شدن پوست را نداشته باشید . شاید تمامی موها بریزند، ولی مجدد موهایی که کاملا از بین نرفته اند، می رویند . برای رسیدن به نتیجه مطلوب حتما جلسات درمان خود را کامل کنید.
6. نور لیزر به شدت برای چشم خطرناک است. دقت کنید به هیچ عنوان جهت درمان نواحی نزدیک به چشم از این نوع لیزر استفاده نکنید. مهم است که درزمان درمان لیزر ، حتما با عینک مخصوص چشمهایتان را بپوشانید.
7. سر دستگاه های لیزر یک خنک کننده دارد و در بعضی از مراکز از یخهای مخصوص جهت کاهش درد استفاده می کنند. برای درمان بعضی قسمتها اصلا درد احساس نمی کنید ، ولی نقاطی که پوست نازک تر و حساس تر است ، کمی دردناک است. می توانید قبل از شروع درمان از اسپری بی حسی و یا لوسیون بی حسی استفاده کنید.
8. نمی توانید یک وقت لیزر برای رفع موهای زائد تمام بدن بگیرید. بدن تنها تحمل مقدار مشخصی از نور لیزر و گرما دارد و انجام درمان تمامی پوست بدن و یا چند بخش با هم حرارت بدن را به شدت بالا برده و مضر است.
9. برای رسیدن به نتیجه باید ممارست کنید.رشد موهای شما سیکل طبیعی و خاصی دارد. کسانیکه هر 6 هفته برای درمان میروند زودتر به نتیجه میرسند. در این فاصله موهای مرده خود به خود میریزند.
10. بعد از تکمیل درمان، هر سه ماه یکبار باید مجددا نقاط درمان شده را لیزر کنید ، تا موهای انگشت شماری که هنوز کاملا از بین نرفته اند هم بریزند.
11. بعضی از پوست و موها سخت تر به درمان جواب میدهند. موهای سیاه و تیره به راحتی از بین میروند ، ولی موهای روشن و یا خاکستری مقاوم تر هستند.البته بعضی از موهای تیره هم ریشه ای مقاوم تر از بقیه دارند.
12. از قرار دادن پوست درحال درمال با لیزر درمقابل نور خورشید خودداری کنید و با ضد آفتاب کاملا بپوشانید. زیرا پوست شما در طول درمان نسبت نور حساس می شود.
13. بعد از درمان از وکس کردن موهای باقی مانده و یا کندن آنها با موچین و اپیلیدی خودداری کنید و فقط با تیغ شیو کنید. حین درمان موها باید خودشان بریزند.
14. به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از لیزر از دوش گرفتن با آب داغ ، زدن مستقیم عطر و دئودورانت روی پوست اجتناب کنید.
15. اغلب پرسیده می شود آیا حذف موهای زائد با لیزر بی خطر است ؟ به جرات می توان گفت لیزر موهای زائد نوعی درمان سبز ، یعنی کاملا بی ضرر شناخته شده است ، اگر چند مورد جزئی که به آن اشاره کردیم حتما رعایت شود.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

لاک ناخن و باید و نبایدها

چگونه موهای بلند را بشوییم؟

چگونه موهای زاید را از بین ببریم؟

از موهای رنگ شده‌ی خود بسیار مراقبت کنید.

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه