رابطه ی زندگی سالم با پوست سالم

910

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
رابطه ی زندگی سالم با پوست سالم

زمان استراحت، برای زیبایی: پیری پوست به کمبود خواب مرتبط است.دانشمندان، باور دیرین زنانی را که به زیبایی اهمیت می دهند ،مبنی بر ارتباط خواب نامطلوب و پیری پوست، تایید کردند.

به سفارش یک شرکت لوازم آرایشی بهداشتی، تحقیقاتی در مورد نشانه­ های پیری پوست در وضعیت کم خوابی و مقایسه آن با خواب خوب و با کیفیت انجام شد. همچنین ارتباط خواب و کاهش بهبود پوست در مقابل عوامل جوی مانند اشعه ماورای بنفش (UV) و هوای محیط بررسی گردید.

دکتر الما بارون Elma Baron، محقق و استادیار پوست دانشگاه کیس وستروس ریزرو Case Western Reserve، می­گوید: "این مطالعات برای اولین بار نشان می­دهد که خواب ناکافی، سلامت پوست را کاهش داده و به پیری پوست شتاب می­دهد. خانم­ هایی که محروم از خواب کافی هستند، نشانه­ هایی از پیری زودرس در پوست داشتند و توانایی پوستشان در ترمیم پذیری ،هنگامی که در معرض نور خورشید قرار ­گرفتند- کاهش یافته است."

این یافته­ ها در سال جاری در نشست بین­ المللی تحقیقات پوست در ادینبورگ Edinburgh، اسکاتلند، ارائه شد.

خواب ناکافی تبدیل به یک بیماری فراگیر در سراسر جهان شده است. درحالی که محرومیت مزمن از خواب به مشکلات پزشکی مانند، چاقی، دیابت، سرطان و نقص ایمنی مرتبط است، اثرات آن بر عملکرد پوست، قبلا ناشناخته شده بود.60 خانم که در شرایط یکسان جسمی بودند را به دو گروه تقسیم کرده و آنها را از لحاظ کیفیت خواب خوب و ضعیف به مدت یک هفته، بررسی کردند.

این تحقیق تفاوت قابل ملاحظه­ ای بین دو گروه را به نمایش گذاشت. کسانی که کم خوابی داشتند به نسبت آنهایی که از خواب خوب بهره برده بودند، دو برابر بیشتر دچار مشکلات پوستی شدند. در گروه کم خواب­ ها نشانه­ هایی از پیری مانند، خطوط ریز، کاهش کشش و تغییرات ناهمگون رنگ در پوستشان مشاهده شد. همچنین ترمیم پوست در مقابل عوامل جوی، کاهش یافته، و نشانه­ هایی از آفتاب سوختگی در پوستشان نمایان گردید.

دکتر دانیل یاروش Daniel Yarosh، رئیس تحقیقات علوم پایه در شرکت استر لودر Estée Lauder، می­گوید: "این تحقیقات برای اولین بار ثابت می­کند که کیفیت پایین خواب، می­تواند پیری پوست را تسریع کرده و ترمیم پوست در شب هنگام را کاهش می­دهد. در حال حاضر با اطلاعات مستدل علمی، به این نتیجه رسیده­ ایم که خواب و پیری پوست، کاملا به هم مرتبط هستند"

علاوه بر پیری پوست، در تحقیق دیگری که بین دو گروه با شاخص حجم بدن انجام شد، نشان داد که، کم خواب­ها 23% چاق­تر از آنهایی بودند که خواب مناسبی داشتند. کسانی که خواب مناسبی دارند، امتیاز بیشتری از نظر تناسب اندام به نسبت بد خواب­ ها خواهند داشت.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: پوست, زیبایی, سالن زیبایی, مریم رئوف

مطالب مرتبط

راه‌های مبارزه با آکنه

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه