پنج نکته برای داشتن ناخنهای سالم

445

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
پنج نکته برای داشتن ناخنهای سالم

اگر مدت طولانی است که ناخنهایتان شکننده یا نرم شده و رشد نمیکنند، این مطلب برای شما است. تمام خانم های دنیا مشکلات مشابهی دارند. برخی از این مشکلات  ژنتیکی هستند، ولی کارهایی هم هستند که با انجامشان میتوان ناخنهای قوی و زیبایی داشت. و چه باور کنید یا نه، بسیاری از این کارها را میتوانید بدون هزینه ای اضافه برای دست و پاها در خلوت خانهیتان، انجام دهید.

اگر به دلیل هورمونهای دوران حاملگی و یا تحریک شدن، رشد مو و ناخن شما مختل شده. این پنچ راهنمایی شما را برای رسیدن به ناخنهای سالمتر کمک خواهد کرد:
*آیا لایه شاخی ناخن خود را قطع میکنید؟ شما این کار را نمیکنید؟ واقعا؟! لایه شاخی تنها یک هدف دارد و آن هم جلوگیری از قارچ هایی است که میتوانند به شما آسیب برسانند. بریدن آنها میتواند این مانع طبیعی را از بین ببرد و بستری برای آسیب های دائمی ایجاد کند.  که میتوان با فشار دادن آنها را کمی به عقب راند، کارشناسان میگویند که این عمل نیز میتواند تاثیری مشابه گذاشته و باعث آسیب به بخش کوتیکول ناخن شود. بهتر است که آنها را در همان محل به حال خود بگذارید. لایه ی شاخی مرطوب باعث جلوگیری از ترک خوردگی ناخن در امتداد خط ناخن میشود.
*این مورد نیز به شما نشان میدهد که اغلب در مانیکور و آرایش ناخن حرفه ای نیستید. اگر وسایل شما تمیز نباشد باعث عفونت در بستر ناخن میشود. در حال حاضر یا بعدها، اگر قرمزی یا پف کردگی در اطراف ناخن دیدید، شما دچار عفونت شده اید. اگر شما میخواهید به طور حرفهای از ناخنهای خود مراقبت کنید باید ابزارهای مورد استفاده شما منحصرا برای خودتان باشند. حتی بهتر است یک مانی دای در خانه داشته باشید. 
*ویتامین مصرف کنید. بیوتین در گروه ویتامین B است و ثابت شده که برای افزایش استحکام و کاهش شکستگی و فرسودگی ناخن موثر است. این ویتامین به طور روزانه، میتواند مکمل غذایی مناسبی برای شما باشد.
*از بلند کردن ناخن اجتناب کنید. تعجب میکنید که این مورد برای ناخنتان بد است. عفونتهای قارچی و یا باکتریها میتوانند زیر ناخن ایجاد شده و به مرور باعث مشکلات بیشتری شود. هنوز هم راه برای بلند کردن ناخن برای یک مهمانی یا اتفاقات خاص وجود دارد. ناخن مصنوعی را امتحان کنید.
*صحیح سوهان بکشید. به خاطر میآورید که به شما یاد داده اند سوهان ناخن را به صورت اره ای در جهت عقب و جلو انجام دهید؟ در واقع تحقیقات نشان داده که این عمل برای ناخنها مضر است. و متاسفانه این روش مرسوم ما است. این عمل برای ناخنها بسیار نامطلوب میباشد. اگر شما تمایل به سوهان روزانه برای ناخنهایتان دارید، نگران نباشید. شما میتوانید با یک سوهان تخت به نرمی بر روی ناخنهایتان بکشید و به این صورت آسیب بسیار کمتری خواهید دید.
نگهداری از ناخنهایتان به کمی تلاش نیاز دارد. بسیار از چیزهای تاثیر گذار به عوامل محیطی بستگی دارد نباید جسم و روحتان از تعادل خارج شود و یا بدنتان نا آرام باشد. تحقیقات نشان از مضر بودن این عوامل دارد. این نکات به شما برای داشتن ناخنهایی زیبا و قوی کمک میکند. سعی کنید با انجام این روشها ناخنهای زیبا و سالمی داشته باشید تا از دیدنشان لذت ببرید.
 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: زیبایی, ناخن, سلامت

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه