چگونه از دست لکه های سفید روی ناخن ها راحت شویم

2667

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه از دست لکه های سفید روی ناخن ها راحت شویم

نقاط سفید بر روی ناخن؛ آنها می توانند یک مانیکور کاملا متفاوت را خراب کنند و همچنین به راحتی نمیتوان از دست آنها راحت شد.چگونه به وجود می آیند؟ و مهمتر از همه، چگونه می توانید آنها را دور نگه دارید؟

علل
لکه های سفید بر روی ناخن ها اغلب به علت آسیب به سطح اصلی ناخن ایجاد می شوند. آنها می توانند به دلیل کوتاه کردن  یا گاز گرفتن ناخن یا در نتیجه ضربه خوردن ناخن اتفاق افتاده باشند. از آنجایی که نقاط سفید روی ناخن ها خیلی شبیه کبودی ها هستند، اغلب دشوار است دقیقا مشخص کنید چه لحظه ای ممکن است ناخن خود را زخم کرده باشید ، همانطور که معمولا روزها بعد از بروز حادثه به معرض نمایش در می آیند.
 
شایعه
 نقاط سفید روی ناخن ها که به علت کمبود روی و کلسیم رخ می دهد یک اتفاق شایع است. در حقیقت این پدیده بسیار نادر است و اگر واقعا کمبود ویتامین دارید، باید در ناحیه های دیگر بدن خود به غیر از ناخن دنبال نشانه های آن باشید - بنابراین، مگر اینکه شما شروع به از دست دادن مو یا رنگ پوست خود کرده اید، لکه های سفید روی خود ناخن ها سبب نگرانی نیستند.
 
درمان
متاسفانه، بهترین روش درمان صبر است. مانند کبودی، شما باید  صبر کنید تا لکه های سفید در زمان خود درمان و پنهان شوند. اگر به صورت منظم از ناخن های مصنوعی استفاده میکنید و مشاهده میکنید که لکه های سفید زیاد می شوند، متاستفانه به این دلیل می باشد که ناخن مصنوعی به سطح اصلی ناخن شما آسیب وارد کرده و باید مدتی استفاده از آن ها را قطع کنید.
 
جلوگیری
با توجه به شیوه های مراقبت از ناخن، نقاط سفید را روی ناخن های خود نگه دارید. ازآسیب زدن به ناخن های ،خوردن آنها کندن آنها با دندان اجتناب کنید.و در صورت امکان، سعی کنید از برخورد  ناخن ها در برابر سطوح سخت جلوگیری کنید.
 
 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

برچسب ها: مو, پوست, زیبایی, ناخن

مطالب مرتبط

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

لاک ناخن و باید و نبایدها

مزایای استفاده از آلوورا

چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه