شکلات لذیذ یا مفید؟

3155

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
شکلات لذیذ یا مفید؟

آیا چیزی در این دنیا هوس برانگیزتر و لذیذتر از یک تکه‌ شکلات هست؟ از شکلات به خوبی یاد نمی‌شود و همه آن‌را یکی از عوامل مؤثر در اضافه وزن و آکنه می‌دانند و تقریباً فراموش شده‌است که این ماده مزایای بسیاری از لحاظ زیبایی دارد.

در این بخش به برخی ازین مزایا اشاره می‌کنیم.

شکلات یک ماده‌ی آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است.

شکلات سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست. چرا آنتی‌اکسیدان برای ما خوب است؟ کلمه آنتی به معنی ضد است و اکسیدان واژه‌ی متعادل رادیکال‌های آزاد است. رادیکال‌های آزاد بسیار خطرناک هستند و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازند و یکی از عوامل ایجاد سرطان می‌باشند. مصرف مواد حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها بدین معناست که بدن شما با این رادیکال‌های آزاد در حال مبارزه و غلبه کردن بر آن‌هاست.

علاوه بر این‌ها شکلات باعث صاف شدن پوست و شادابی آن می‌شود همانطور که در بعضی ماسک‌های صورت از شکلات به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود.

شکلات از پوست محافظت می‌کند.

پوست با کمک شکلات که ماهیتی آنتی‌اکسیدانی دارد کاملاً محافظت شده‌است. پس شکلات علاوه بر از بین بردن رادیکال‌های آزاد، از رسیدن هرگونه آسیبی به کلاژن، الاستین و دیگر پروتئین‌های پوست که باعث زیبایی و جوانی آن می‌شود، ممانعت می‌کند.

شکلات منبع فلاونوئید، دیگرعامل حفظ کلاژن و مقاومت در برابر اثرات مخرب اشعه ماوراء بنفش نیز هست.

شکلات مرطوب کننده پوست است.

این ماده به دلیل داشتن کره کاکائو به عنوان یک مرطوب کننده نیز تلقی می‌شود. کرم‌های مرطوب کننده حاوی شکلات، برای تمامی پوست‌ها مناسب بوده و به تمام لایه‌های پوست رطوبت را انتقال می‌دهد.

مزیت دیگر این ماده قابلیت کاهش کلسترول زیان‌بار است. تحقیقات نشان داده‌است که مصرف به اندازه شکلات تلخ باعث کاهش کلسترول مضر و افزایش کلسترول مفید می‌شود. این نوع شکلات حتی باعث کاهش فشار خون نیز می‌شود. این بدین معناست که استفاده‌ی اندکی شکلات تلخ به صورت روزانه برای بدن ما بسیار مفید خواهد بود.

شکلات، راه خلاصی از استرس

چه چیز بیشتر از استرس در دنیا می‌تواند ظاهر ما را پریشان جلوه دهد؟ بی‌شک رهایی از استرس کار آسانی نیست. مطالعات نشان داده‌است که حتی بوییدن اسانس شکلات باعث ایجاد برخی واکنش‌های مثبت عصبی-شیمیایی در مغز می‌شود که خود باعث رهایی از استرس می‌گردد. استرس باعث ایجاد چین و چروک، خشکی ناخن و مو اغزایش وزن و بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر از جمله سرطان است. پس روزانه تنها با بوییدن این ماده آرامش را به خود بازگردانید و با اعصابی آرام به جنگ با مشکلات روزمره بروید و از هم‌صحبتی با افراد لذت ببرید. نگذارید استرس و نگرانی شما بخاطر مسائل مختلف روی روابط شما تأثیر منفی داشته باشد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه