چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

3771

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
چگونه با پرهیز از چربی‌های مضر تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

یکی از بزرگترین اشتباهات مردم این است که تصور می‌کنند نباید از هیچ چربی‌ای در برنامه غذایی‌شان استفاده کنند. اما حقیقت این است که چربی‌ها ضروری‌ترین ماده حیاتی برای ما هستند. بدون چربی‌ها بدن نمی‌تواند به درستی عمل کند و سیستم‌های حیاتی ما را دچار خطر خواهد کرد.

نکته‌ای که باید به خاطر داشت این است که چربی‌ها دو دسته‌اند: چربی‌های مفید و مضر
اگر می‌خواهید بدانید چه چربی‌ای را باید از برنامه‌ی غذاییتان حذف کنید مطالب زیر را حتماً بخوانید:

چربی‌های اشباع شده
چربی‌های اشباع شده دارای سطح کلسترول بالایی هستند و یکی از فاکتورهای اصلی بیماری‌های قلبی به شمار می‌روند. این چربی‌ها در محصولات و فراورده‌های حیوانی یافت می‌شود: برای مثال پنیر، کره، فراورده‌های گوشتی، سوسیس و... دارای چربی‌های اشباع‌شده هستند. این چربی‌ها در بعضی سبزیجات نیز موجودند: برای مثال: روغن نارگیل و روغن خرما نیز شامل این چربی‌ها هستند.
مقدار کمی از این چربی در روز خطر زیادی برای شما ایجاد نمی‌کند اما اگر بتوانید این چربی‌ها را از رژیم غذاییتان حذف کنید بدن شما سلامتش را مدیون شما خواهد شد!

چربی‌های ترانس
مضرترین چربی‌ها، چربی‌های ترانس هستند. روی اکثر محصولاتی که در قفسه‌های فروشگاه‌ها دیده می‌شود نوشته شده که فاقد این چربی‌ها هستند. این چربی‌ها نیز عامل اصلی بیماری‌های قلبی‌اند.

چربی ترانس چیست؟
این چربی‌ها زمانی پا به میدان گذاشتند که دانشمندان تصمیم گرفتند چربی مایع را به حالت جامد تبدیل کنند. مزیت استفاده از این چربی‌ها بالا بردن عمر محصولات است. همچنین این چربی‌ها طعم مواد را بهتر در خود نگه ‌می‌دارند.
بدون آنکه بدانید مقدار زیادی از این چربی‌ها را در روز مصرف می‌کنید و لذت می‌برید! بستنی، بیسکوییت، کیک، شکلات و پیتزاها شامل این چربی هستند.

بسیار شگفت آور است که این چربی‌ها هیچ فایده‌ای برای شما ندارند پس بهترین راه پرهیز از مصرف مواد غذایی است که از قبل بسته بندی و ساخته و پرداخته شده‌اند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

چگونه شوره سر را از بین ببریم؟

راه‌های مبارزه با آکنه

مزایای استفاده از آلوورا

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه