7 مادۀ سالم که باعث افزایش وزن شما می‌شود

3626

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
7 مادۀ سالم که باعث افزایش وزن شما می‌شود

شاید شما هم در میان حجم زیادی از محصولات جدید و مواد غذایی سالم، سردرگم شده باشید. موضوعی که مهم است، این می‌باشد که برخی از این مواد با اینکه کاملاً سالم هستند، برای تناسب اندام شما، تقریباً مضر هستند.

طبق نظریه‌های یکی از متخصصین ارشد تغذیۀ بالینی، موادی هستند که شما زمانیکه برای کاهش وزن خود تلاش می‌کنید، باید از آن‌ها دوری کنید. در اینجا آن موادی که شما باید از لیست خرید خود حذف کنید بیان می‌شود.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل به تازگی به جذاب‌ترین و داغ‌ترین ماده، از آشپزی گرفته تا درمان‌های زیبایی، تبدیل شده است. اما یک اخطار وجود دارد؛ که دو قاشق غذاخوری از روغن نارگیل حاوی حدود 200 کالری و 16 گرم چربی اشباع‌شدۀ گرفتگی قلب (در حدود%80 از ارزش روزانۀ توصیه شدۀ ما!) می‌باشد. بنابراین اگر شما به طور منظم از این محصول استفاده می‌کنید، بدون تنظیم رژیم غذاییتان، شما به احتمال زیاد شروع به افزایش وزن خواهید کرد.

 

محصولات بدون گلوتن

 

اولاً آن بدون چربی بود. سپس، آن حاوی کربوهیدرات به مقدار کمبود. در حال حاضر، بدون گلوتن بر روی همۀ انواع مواد غذایی نشان داده می‌شود. لزوماً هیچ چیزی سالم‌تر در مورد پاستاهای بدون گلوتن وقتی با پاستاهای عادی مقایسه می‌شوند، نیست. درواقع، به احتمال زیاد، پروتئین و فیبر آن نسبت به جایگزین گندم آن، پایین‌تر می‌باشد. مشابه همین، برای نان‌ها، کلوچه‌ها، بیسکویت‌ها و بقیۀ محصولاتی از نوع بدون گلوتن می‌باشد. تعداد کالری‌ها از محصولات مشابه، معمولاً یکسان باقی می‌ماند، اما شما ممکن است بیشتر از آن‌ها را بخورید، چونکه محصولات بدون گلوتن، به طور معمول یک هالۀ سلامتی و بهداشت دارند. مگراینکه شما از بیماری سلیاک رنج ببرید، که در اینصورت شما برای انتخاب یک محصول بدون گلوتن هیچ لطفی به خود نمی‌کنید.

 

پنیر وِیگِن (گیاهخواری)

این یک مثال دیگر می‌باشد که شما ممکن است فکر کنید که نوع جایگزین آن از نوع اصلی آن کالری کمتری دارد، اما اینطور نیست. آن یک انتخاب سالم‌تر به نظر می‌رسد، اما آن هنوز در هر اونس، حدود 100 کالری دارد، درست مثل پنیرعادی و آن با مواد ساختگی مانند نشاسته، صمغ زانتان و نمونه‌های پروتئین، بارگذاری و پُر شده است. علاوه بر این، شما سود سرشار از پروتئین را با جایگزین کردن این پنیر از دست می‌دهید. پنیر استرینگ، 8 گرم پروتئین دارد، در حالیکه یک وعده از پنیر وِیگِن حاوی یک گرم پروتئین می‌باشد.

 

شهد گیاه آگاو

این شیرین‌کننده، اغلب به عنوان یک محصول طبیعی و ارگانیک، تبلیغ شده و مشتری جلب می‌کند، اما شهد آگاو خالص، تقریباً بی‌‌سابقه است. درعوض، بطری‌هایی را که شما در قفسه‌های فروشگاه‌ها پیدا می‌کنید، با شربت‌های تولیدی بطور شیمیایی، پُر شده‌اند، که حاوی شکر ساخته‌شده توسط انسان، نسبت به شربت ذرت با فروکتوز (شهد میوه) بالا است. موضوع اینجاست، وقتیکه یک غذای سالم، برچسب‌ می‌خورد، مردم از آن مانند بدون کالری‌اش استفاده کرده و آن را روی همه چیز می‌ریزند. در واقع، آن در هر قاشق چای‌خوری، 45 کالری دارد. آیا شما چیزی شیرین (و دوستدار دور کمر) در قهوۀ خواستارید؟ یک مقدار کمی از مایع دارچین را به جای آن امتحان کنید.

 

سُس گوجه‌فرنگی

سُس گوجه‌فرنگی می‌تواند یک افزودنی کم کالری و سالم به پخت‌و‌پز باشد، اما این یکی دیگر از آن‌هایی است که خواندن برچسب آن، کلیدی می‌باشد. بسیاری از مارک‌های سُس گوجه‌فرنگی، حاوی قند اضافه‌شده و یک عالم سدیم می‌باشد، که آن‌ها به طور اساسی به کالری‌ها و نفاخ‌های غیرضروری، اضافه می‌شوند.

 

شکر قهوه‌ای

قهوه‌ای، سفید، مایع، مهم نیست. شکر، شکر است و در هر قاشق چای‌خوری از آن، 16 کالری وجود دارد. بنابراین مطمئن شوید از اینکه زمانیکه شکر قهوه‌ای را به قهوه‌تان اضافه می‌کنید، مانند زمانیکه قند را اضافه می‌کنید، مواظب هستید، در غیراینصورت، شما می‌توانید در نهایت، تعداد بیشتر از اندازه، کالری بگیرید.

 

خرنوب

خرنوب (پودر مثل آرد قهوه‌ای استخراج شده از لوبیای خرنوب، که به عنوان یک جایگزین برای شکلات استفاده می‌شود.) اغلب به عنوان یک جایگزین خیلی سالم‌تر نسبت به شکلات تبلیغ شده و مشتری جلب می‌کند، اما در واقعیت، این شامل همان تعداد کالری (150 در مصرف هر اونس) و فاقد مزیت سلامتی مربوط به مصرف متوسط شکلات (شامل کاهش ریسک بیماری قلبی و مرض چاقی) می‌باشد. تنها تفاوت این است که آن‌ها برگرفته از گیاهان مختلف هستند، همینطور خرنوب بدون کافئین می‌باشد، که می‌تواند برای افرادی که حساس به اثرات محرک کافئین می‌باشند، مفید و سودمند باشد. اما اگر شما تلاش می‌کنید که وزن کم کنید، شما باید که مصرف خود از هردوی خرنوب و شکلات را محدود کنید.

منبع از www.womenshealthmag.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

چه خوراکی‌هایی شما را جوان نگاه می‌دارند؟

چگونه ناخن‌های خود را سالم نگاه داریم؟

چگونه علائم افزایش سن را به وسیله‌‌ی آرایش پنهان کنیم؟

خوراکی که برای موهای آسیب دیده معجزه می‌کند!

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه