علت حلقه‌های سیاه دور چشم چیست؟

3481

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
علت حلقه‌های سیاه دور چشم چیست؟

علت حلقه‌های سیاه دور چشم، در بعد فردی اشخاص نهفته است، اما این موضوع برای همه‌ صدق نمی‌کند. بعضی افراد بر این باورند که حلقه‌های سیاه به علت تماشای تلویزیون تا دیروقت است. در بعضی موارد هم تحت تاثیر نداشتن خواب کافی در طول شب می‌باشد. بعضی افراد بر این باورند که دلیل حلقه‌های سیاه دور چشم، ماندن پای کامپیوتر برای مدت طولانی است.

مردم دوست دارند که از حلقه‌های سیاه چشم خود خلاص شوند، اما چنین چیزی به سختی امکان پذیر است. اگر شما دارای این حلقه‌های سیاه هستید، نباید خودتان را مقصر بدانید. اگر فشار روحی دارید این حلقه‌های سیاه واقعاً به راحتی ظاهر می‌شوند. خواب مناسب یکی از مهمترین چاره‌های رفع حلقه‌های سیاه زیر چشمتان خواهد بود. اگر شما به مدت 8 ساعت بخوابید این موضوع به شما کمک می‌کند حلقه‌های سیاه چشمتان را برطرف نمایید.

علت حلقه‌های سیاه چشم
مردم اسم‌های متفاوتی به چشم‌هایی که مبتلا به حلقه‌های سیاه هستند، می‌دهند. خواه شما آن را به عنوان چمدان آبی، چشم کبود یا چشم راکون بنامید، این مورد همیشه از مویرگ‌ها شروع می‌شود. رگ‌های خونی بسیار کوچک تحت تاثیر قرار می‌گیرند که این مویرگ‌ها با پوست حساس اطراف چشم‌ها در ارتباط هستند. در چنین فرایندی سلول‌های قرمز خونی آسیب می‌بینند و با پوست اطراف در ارتباط هستند. علت حلقه‌های سیاه همچنین می‌تواند به سبب شکستن آنزیم‌هایی در بدن باشد. همین که رگ‌های خونی افراد آسیب دید، متلاشی می‌شود و در پوست اطراف چشم نشتی خونی بوجود خواهد آمد. بزودی بدنتان فرایند پاک کردن را شروع خواهد کرد که موجب کبودی یا تغییر رنگ خواهد شد. دلیل خوب دیگر برای تشکیل حلقه‌های سیاه به خاطر شکست مویرگ‌ها خواهد بود. همینکه شما علت حلقه‌های سیاه را بدانید، زمان درمان آن فرا می‌رسد.

وضوح حلقه‌های سیاه
پژوهشگران پی برده‌اند که علت حلقه‌های سیاه می‌تواند بخاطر نشت مقدار کمی خون از مویرگ‌ها باشد. چون پوست اطراف چشم واقعاً نازک است، خون بیشتر برآمده می‌شود. بنابراین جریان خون در آن نواحی از بدنتان در مقایسه با بخش‌های دیگر بدنتان بیشتر نمایان خواهد شد. همچنین مویرگ‌های خونی، بسیار نزدیک پوست هستند. افراد زیادی هستند که نه تنها پوست اطراف چشم نازکتری دارند بلکه پوستشان کاملاً نیمه شفاف است.
چون ترکیب مویرگ‌های نزدیک سطح پوست، بخاطر تغییر رنگ پوست نمایان هستند، تغییر رنگ بیشتر تاثیر گذار می‌شود. بنابراین شما دچار حلقه‌های سیاه دور چشم می‌شوید که واقعاً عجیب بنظر میرسد.

چطور از شر حلقه‌های سیاه چشم خلاص شویم؟
حالا وقتی شما از علت حلقه‌های سیاه آگاه هستید زمان آن رسیده که درمان آن را جستجو کنید. روش‌های درمان خانگی متنوعی وجود دارد که حلقه‌های سیاه را از چشمانتان بطور کامل ریشه کن کند. بعضی از درمان‌های خانگی شامل:
- شما می‌توانید تعدادی سیب زمینی را خرد کنید و آن را زیر چشمتان بگذارید. با بستن چشمتان به آن استراحت دهید. شما باید مدت 10 دقیقه آن را نگه دارید، سپس بشوید.
- خیار ثابت شده، منقبض کننده‌ی خیلی خوبی برای پوست و هم تقویت کننده پوست است. شما می‌توانید خیار را رنده کنید و آبش را بگیرید و به کمک پارچه نخی زیر پوستتان بگذارید.
- حداقل 10 لیوان آب در روز بنوشید تا این حلقه‌های سیاه از چشمتان رفع شود.
- شما باید سبزیجات، همینطور میوه‌ها‌یی که شامل فیبر کافی هستند مصرف کنید. این یکی از درمان‌های موثر برای رفع حلقه‌های سیاه از چشمتان خواهد بود.
- شما باید حداقل 8 ساعت در روز بخوابید تا بطور طبیعی حلقه‌های سیاه را از چشم‌تان رفع کنید.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

اکستنشن چیست؟

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

جوش سر سیاه چیست؟

چگونه پف زیر چشم را از بین ببریم؟

چرا دچار خارش پوست سر می‌شویم و درمان آن چیست؟

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه