8 نکته برای داشتن دست‌هایی زیبا

4329

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
8 نکته برای داشتن دست‌هایی زیبا

اجازه ندهید که لایه‌های ناصاف، خشن و یا پوست ترک‌خورده، از زیبایی ناخن‌های شما بکاهد. با داشتن ناخن‌هایی زیبا، دست‌هایتان به قشنگی خودشان را نشان می‌دهند. با استفاده از این مراحل سادۀ مراقبت ناخن و دست، ریشۀ ناخنتان را از مشکلات به دور نگه دارید.

1. از یک مایع دستشویی شیری استفاده کنید
استفاد زیاد از مواد پاک کننده ممکن است پوست شما را خشک کند. همچنین از صابون‌هایی که حاوی تریکلوزان شیمیایی خشن و ناملایم (اغلب با علامت ضد باکتری) هستند، اجتناب کنید و درعوض به دنبال مواد تشکیل‌دهندۀ ضد باکتری طبیعی مانند روغن درخت چای یا اکالیپتوس باشید.

2. هرگز دست خود را در آب داغ یا بسیار سرد قرار ندهید
به گفتۀ یکی از مانیکوریست‌های مشهور  «آب گرم، پوست را خشک می‌کند و می‌تواند موجب یک انقباض و بعد یک گشادگی در عروق مویرگی شده، منجر به قرمزی می‌شود.»

3. چرب کردن با روغن‌ها
یکی از مانیکورسیت‌های مشهور می‌گوید «روغن‌ها بهترین راه برای رساندن رطوبت به پوست می‌باشد». او توصیه می‌کند که از کرم دست که حاوی روغن دانۀ گل‌رنگ می‌باشد، استفاده کنید.

4. مراقبت مناسب از کوتیکول دست
به گفتۀ هنرمند جهانی ناخن لورئال پاریس «اگر کولیتول‌ها (پوشش‌های شاخی)، خشک و ریش‌ریش باشند، هر مانیکوری بد به نظر خواهد رسید.» با این حال، یکی از مانیکوریست‌ها هشدار می‌دهد که «بریدن کوتیکول‌ها می‌تواند منجر به عفونت شده و باعث شود که آن‌ها بدتر به نظر برسند.» دست‌ها را با یک اسکراب بدن، پوسته‌پوسته کنید، سپس ریشه‌های ناخن را فقط کم‌کم بچینید. لایه‌های شاخی را هفتگی با یک حذف‌کنندۀ کوتیکول طبیعی، نرم کنید. سپس آن‌ها با یک ابزار مخصوص مانیکور به عقب برگردانید.

5. مرطوب کردن پس از ضدعفونی‌کننده
این مرحله‌ای می‌باشد که ما معمولاً به انجام آن‌ها فکر نمی‌کنیم، اما این مهم است. مقدار زیاد الکل می‌تواند ناخن‌ها و پوست را خشک (بی‌آب) کرده، باعث شود که لاک را سریع‌تر ورقه‌ورقه کند. فقط صبر کنید تا ضدعفونی‌کننده خشک شود.

6. حفاظت دست با کرم‌های ضدآفتاب
دست‌های شما می‌تواند به همان سرعت صورت، چروک و لکه‌دار شود. لوسیون محافظ آفتاب فوق‌العاده نرم و صاف را با لوسیون مخلوط کنید. ضدآفتاب تنها، می‌تواند دست‌هایتان را خشک کند.

7. کرم ضدپیری صورت را امتحان کنید
از کرمی استفاده کنید که رتینول آن، قابلیت ارتجاعی را بهبود می‌دهد. برای برطرف کردن سطح چروکیده، در شب در پشت دست‌هایتان از آن استفاده کنید.

8. استفاده از ماسک
ماسک بادام نرم و ملایم را صاف کنید، سپس دست‌هایتان را در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید، و قسمت بالایش را با یک حولۀ گرم برای پنج دقیقه بپوشانید. گرما کمک می‌کند که ماسک نفوذ کند.

منبع از http://www.womenshealthmag.com

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

چه رنگی را برای هایلایت موی خود انتخاب کنید؟

هایلایت مناسب برای موهای مشکی

چه سایه‌ای برای رنگ چشم شما مناسب است؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

راه‌هایی برای روشن‌تر کردن پوست

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه