آیا گاز گرفتن لب‌ها باعث سرطان می‌شود؟

3754

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آیا گاز گرفتن لب‌ها باعث سرطان می‌شود؟

گاز گرفتن داخل لب‌ها، شایع‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. گاز گرفتن لب‌ها، چه تصادفی و چه از روی عادت، به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. توماس کانلی، دکتر علوم دندانپزشکی، از خطرات این عادت بد و چگونگی متوقف کردن آن می‌گوید.

دکتر کانلی بعنوان بهترین دندانپزشک زیبایی در نیویورک، موارد زیادی از جویدن لب‌ها را دیده است. او می‌گوید: دندان گرفتن لب به‌معنی جویدن قسمت داخلی لب است که گاهی اوقات شامل خود لب‌ها و زبان هم می‌شود. دندان گرفتن لب‌ها، علل متعددی دارد اما گاهی اوقات تصادفی است. آیا تا بحال سعی کرده‌اید که در حال خوردن، صحبت کنید و در نهایت لبتان را گاز گرفته باشید؟

این کار بی‌دقت و اغلب دردناک، چیزی است که او درباره‌اش صحبت می‌کند. دکتر کانلی می‌گوید: دلیل دیگر گاز گرفتن لب‌ها، انحراف است. وقتی دندان‌های شما در جای درستی قرار ندارند، این مسئله منجر به جویدن لب‌ها می‌شود که می‌تواند مشکل ساز شود. اما در بسیاری از اوقات، این عادت فقط «گاز گرفتن عصبی لب» است که شبیه جویدن ناخن‌هاست.

این جویدن، چقدر مضر است؟
دکتر کانلی می‌گوید: جویدن لب‌ها اغلب باعث زخم شدنشان می‌شود که اگر آن زخم‌ها، آلوده شوند می‌تواند خطرناک باشد. اکثر اوقات، بیشترین آسیب، همان دردی است که باید تحمل کنید. این ناراحتی شبیه زمانی است که ناخن‌هایتان را بسیار نزدیک به پوستتان کوتاه می‌کنید.

لازم به یادآوری نیست که این زخم در مواقعی که غذاهای اسیدی، شور و یا تند می‌خورید، می‌سوزد و در نتیجه غذا خوردن روزانه را به یک تجربه‌ی دردناک تبدیل می‌کند.

دکتر کانلی همچنین توضیح می‌دهد در حالیکه شنیده‌ها حاکی از آنند که زخم‌های دهان یکی از علل سرطان دهان هستند، اما معتقد است که هیچ مطالعه‌ای ثابت نکرده کسانی که لب‌هایشان را می‌جوند، بیشتر مستعد ابتلا به سرطان باشند. هر ضایعه مزمن دهان می‌تواند در دراز مدت باعث سرطان شود، اما این تحقیقات و نتایجی که از آنها حاصل شده، آنچنان روشن نیستند.

رفع این عادت، شامل تکنیک‌هایی مشابه آنهایی است که برای درمان جویدن ناخن استفاده می‌شوند. دکتر کانلی می‌گوید: این راه حل ممکن است نوعی جایگزین یا تمرین باشد که این عادت را برطرف می‌کند. سعی کنید برای مشغول نگهداشتن دهانتان، آدامس‌های بدون قند بجوید یا اگر لبتان را می‌جوید، یک برق لب یا نرم کننده‌ی لب طعم‌دار انتخاب کنید. این مزه، هر باری که لبتان را می‌جوید، شما را آگاه می‌کند.

خبر خوب: دکتر کانلی اطمینان می‌دهد که درست مانند نوک انگشتانتان، به محض اینکه جویدن لب‌ها را متوقف کنید، دهان شما خود بخود التیام می‌یابد.

منبع از سایت سرخاب سفیدآب

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

آیا یوگا برای پوست مفید است؟

آیا می‌توان با داشتن رنگ‌های مختلف روی مو آن‌ها را سالم نگاه داشت؟

آیا رنگ موی شما نیاز به اصلاح دارد؟

آیا ماءالشعیر برای سلامتی مفید است؟

راه‌کارهای آرایشی که باعث می‌شود کمتر خسته به نظر برسید

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه