راه های بالا بردن قدرت مغز

796

بدون نظر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
راه های بالا بردن قدرت مغز

 

بیرون کشیدن زمانهای بیداری مغز

بسیار متعجب هستیم، که چطور بعضی افراد اول وقت صبح ،بیش از حد سرزنده و فعال هستند.در حالیکه ما خواب آلود و بی حوصله هستیم. مغز آنها برای اول وقت صبح آماده است به عبارتی فسفر می سوزانند و مغزشان کار می کند.خوشبختانه تمرینات بسیاری هستند که می توانید در فعالیت روزانه تان بگنجانید تا به بالا بردن فعالیت مغز کمک کند و شما را آماده یک روز پر از انرژی نماید.در زیر نکات مثبتی متذکر می شویم، تا با تغییر عادات روزانه ، هر روز صبح قبل از کار یا مدرسه سلامت مغز را بالا ببریم.

سعی کنید اول صبح دوش آب سرد بگیرید (منظور من نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است). شاید از نظر شما دوش آب سرد اول صبح کار صحیحی نباشد اگر هرگز اول صبح دوش نگرفتید امتحان کنید ، تا پایان روز سر زنده و شاداب خواهید بود.بعد از یک دوش اول صبح، احساس می کنید کاملا هشیار، با انرژی و آماده برای یک روز طولانی هستید.

به موسیقی های پر انرژی گوش کنید. برای کسانی که واقعا می خواهند بیدار شوند و احساس شارژ بودن کنند ، موسیقی های الهام بخش را توصیه می کنیم. آهنگهای شاد ، سریع و tmpo انسان را به حرکت وا میدارند. سرعت گامهای شما را بیشتر می کند. شاید بهتر باشد قبل از اینکه لباس کار به تن کنید با این آهنگها کمی نرمش کنید.

خواب کافی داشته باشید.اینکه هر روز صبح احساس عالی داشته باشید کمی دشوار است بخصوص اگر خواب کافی نداشته باشید. هر شخصی به میزان مشخصی خواب نیاز دارد. شاید 5 ساعت خواب عمیق برای یک نفر کافی باشد در حالیکه 8 ساعت برای فردی دیگر کم باشد.برای اینکه از بیداری صبح تان بیشترین سود را ببرید و راحت بیدار شوید، به میزان کافی بخوابید. می توانید برنامه ریزی کنید که هر شب راس ساعتی بخوابید و صبح راس ساعتی بیدار شوید تا ساعت بدنتان تظیم شود.کم کم متوجه می شوید که برای بیدار شدن دیگر نیازی به تنظیم زنگ ساعت نیست.

به همراه صبحانه آب میوه میل کنید. اینکه صبح ها به چه میزان علاقه مند به استفاده از چای یا قهوه هستید، می توانید آب میوه طبیعی را نیز به عنوان یکی دیگر از نوشیدنی های صبح در نظر بگیرید. نوشیدن یک لیوان آب پرتقال ، آب انگور ، آب آناناس و دیگر میوه ها ، بهترین راه شروع فعالیت های مغزی است. آب میوه حاوی مقدار زیادی قند طبیعی ، مواد مغذی و ویتامین هاست که انرژی زیادی به سلولها میرساند و ارتباط بین سلول ها را برقرار کرده و کل روز احساس شادابی می کنید.

 با بوی قهوه تازه دم از خواب بیدار شوید.اگر به قهوه علاقه مندید ، صبح کمی قهوه درست کنید. تحقیقات نشان داده که حتی بوی آن برای ایجاد احساس سرحالی ،معجزه می کند. فعالیت مغز به همراه بالا رفتن سطح انرژی فیزیکی ، افزایش پیدا می کند. البته در نوشیدن قهوه باید تعادل را رعایت کرد.اگر به مصرف زیاد قهوه عادت کنید، ترک آن در شما استرس و اضطراب ایجاد می کند.

چای سبز بنوشید. اگر از طرفداران قهوه نیستید ، می توانید در عوض چای سبز بنوشید.تاثیر چای سبز بر ایجاد هوشیاری و تغذیه سلول های مغزی ثابت شده است.

هوای تازه در خانه جریان دهید. هنگام صبح که هوا خنک و تمیز است ، پنجره ها را باز کنید.شاید کمی احساس سرما کنید ولی اکسیژن کافی به سلولهای بدنتان میرسد و حس خوبی در شما ایجاد می کند.

یک صبحانه دلچسب بخورید.خوردن یک صبحانه سالم و دلچسب یکی از قدرتمند ترین راه های آماده سازی بدن و مغز شماست. صبحانه مهم ترین وعده غذایی است وبرای انجام بهینه ، فرآیند های روزانه تاثیر بسزایی دارد.

مکمل های ویتامین مصرف کنید. استفاده از مکمل های معدنی و ویتامینی به طور روزانه مطمئنا کار اشتباهی نیست ، بخصوص اگر احساس ضعف می کنید و یا پزشک مشاورتان مصرف ویتامین های خاصی را تایید می کند. می توانید هر روز صبح از مولتی ویتامین های روزانه  استفاده کنید.

آخرین توصیه ، نقشه های بزرگ در سر بپرورانید. هر زمان برنامه مشخصی دارید مغزتان برای تحقق آن متمرکز است . برای روزتان برنامه ریزی داشته باشید، شاید به تمام برنامه ها نرسید ولی از زمان بندی و خلاقیت و فعالیتتان لذت بیشتری می برید. چشمانتان را ببندید و رسیدن به هدفتان را تجسم کنید . افکار منفی مزاحم را دور بریزید و به آینده لبخند بزنید. با این تجسم ، هر روز صبح با انرژی بیدار می شوید و از قدرت ذهنیتان که شاید از آن آگاهی نداشتید بهره مند می شوید. این یک ورزش ذهنی فوق العاده است.

 

 

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

هر آنچه باید درباره کرم های ضد چروک بدانید!

راه و رسم خواستگاری در دنیای امروز

چربی های دور کمر را با رژیم MUFA نابود کنید

راه‌های از بین بردن تیرگی زیر بغل

از بین بردن حلقه‌های سیاه دور چشم

سوالات و نظرات خود را درباره مطلب فوق بنویسیدتصویر امنیتی تصویر امنیتی جدیدتماس با ما

 تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی
   خیابان ب، بن بست هشتم، پلاک 3، طبقه اول

 

0912-9469391

 021-22038971

 021-22042737

 021-26309115

  مشاهده نقشه آنلاین

 
 
نقشه